Twórczyni „Twojego Vincenta” w MBP

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
zdjęcie
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Karoliną Michałowską. Piotrkowianka była jedną ze 125. osób pracujących nad filmem „Twój Vincent”.
Podczas spotkania artystka opowie o swoim doświadczeniu i siedmiu miesiącach pracy spędzonych przy tworzeniu filmu. „Twój Vincent jest pierwszym w historii kina ręcznie malowany farbami olejnymi, pełnometrażowy film animowany.

Film wyreżyserowany przez Dorotę Kobielę ożywia ponad 90 obrazów Vincenta van Gogha. 125 artystów z całego świata przez 6 lat pracowało nad stworzeniem animacji, malując 65 tysięcy klatek, które złożyły się na 95 minut filmu, opowiadającego historię tajemniczej śmierci słynnego malarza. „Twój Vincent” otrzymał m.in. Europejską Nagrodę  Filmową, główną nagrodę na Festiwalu Filmowym w Szanghaju oraz nominacje do Złotych Globów, BAFT-y oraz Oscara.

Karolina Michałowska jest doktorantką Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła archeologię i historię sztuki w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UW, pół roku spędziła na Uniwersytecie Bolońskim. Uczestniczyła w misjach wykopaliskowych na Cyprze i w Czarnogórze. W swoich badaniach zajmuje się przede wszystkim zastosowaniem narzędzi grafiki komputerowej w rekonstrukcji zabytków archeologicznych.

Spotkaniu, które odbędzie się w najbliższy piątek (9.03), towarzyszyć będzie wystawa prac artystki.
Początek o godz. 17:00. Wstęp wolny.
← powrót