Dzisiaj: Poniedziałek 25 marca 2019

Seniorzy z wizytą w Austrii

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
zdjęcie
Klub Seniora działający w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury przebywał z tygodniową wizytą w Austrii. Wyjazd zorganizowano w ramach projektu SINDI programu Erasmus+.
Seniorzy z OEA MOK swoją aktywnością wykraczają nie tylko poza granice miasta, ale i kraju. Przedstawiciele Klubu - Hanna Tazbir, Czesław Kasprzak i Małgorzata Waliszczak przez tydzień przebywali w urokliwym miasteczku Poysdorf w Austrii. Wyjazd odbył się w  ramach projektu SINDI programu Erasmus+.
Podczas wizyty seniorzy uczestniczyli w zajęciach rozwijających kompetencje w zakresie stosowania nowoczesnych technologii. Wraz z seniorami z Łotwy, Francji i Austrii testowali różne aplikacje (komunikatory, programy edycji, e-booki, itd.) pod okiem austriackiej młodzieży z miejscowej szkoły.
- Staramy się stwarzać naszym seniorom wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu i rozwijania swoich pasji. Dzięki współpracy z organizacjami pozarządowymi, pojawiły się dodatkowe możliwości, aby uatrakcyjnić działalność na rzecz mieszkańców miasta – opowiadają pracownicy OEA, dodając.
-Poprzez współudział w projektach realizowanych właśnie przez te organizacje seniorzy mają możliwość nawiązania kontaktów zagranicznych, a pracownicy wzbogacenia swojego warsztatu pracy.
Wyjazd do Austrii był świetną okazją nie tylko do lepszego poznania innej kultury, języka i zwyczajów, ale także do promowania rodzimego kraju oraz działalności Ośrodka Edukacji Artystycznej.
To wielokulturowe spotkanie zmotywowało uczestników nie tylko do szerszego korzystania z technologii informatycznych, ale także do nauki, czy przypomnienia języków obcych.  Już jesienią będzie okazja do sprawdzenia umiejętności językowych seniorów,  kiedy zagraniczne delegacje przyjadą do Polski.
 
← powrót