Rosyjskie ballady na Trakcie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
zdjęcie
Rosyjskie ballady i romanse były bohaterami kolejnego „Koncertu na Trakcie”. W sobotę (16.09) a scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpił Alexandr Maceradi.
Sobotnie spotkanie z muzyką rozpoczęło się od koncertu zespołu „Przygoda p.l.”. Po swojej prezentacji piotrkowskie artystki towarzyszyły rosyjskiemu pieśniarzowi podczas jego występu.

Alexandr Maceradi to artysta urodzony na Krymie. Studiował gitarę klasyczną w Krasnodarze, Jużno – Sachalińsku i Władywostoku. Wykładał przez długi czas gitarę klasyczną w Liceum Sztuki i Umiejętności. Od wielu lat mieszka w Polsce a w 2000 roku został uznany najlepszym instrumentalistą festiwalu szantowego w Giżycku.
W trakcie występu w naszym mieście artysta zaprezentował rosyjskie romanse, utwory Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Aleksandra Rozebauma oraz tradycyjna muzyka ludowa.

Współorganizatorem koncertów jest Muzeum Historii Polski. Projekt sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat Honorowy nad obchodami 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego objął I Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński.
← powrót