Polsko - niemiecka wymiana w ZSP nr 4

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
zdjęcie
W październiku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Piotrkowie odwiedzili niemieccy uczniowie z partnerskiej szkoły w Wűrzburgu. Spotkanie  młodzieży odbyło się w ramach programu „Erasmus +”.
 
ZSP nr 4 w ramach programu edukacyjnego „Erasmus +” współpracuje z niemiecką szkołą zawodową  Don Bosco w Wűrzburgu. Tygodniowa rewizyta uczniów za zachodniej granicy odbyła się pod hasłem „Europo, dokąd podążasz?”, a miejsce pobytu młodzieży – Krzyżowa- nie było przypadkowe. Tu bowiem znajduje się siedziba Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego. Spotkanie był wspaniałym doświadczeniem dla obydwu stron.
 
- W trakcie bezcennych lekcji historii dowiedzieliśmy się m.in. że w czasie II wojny światowej w Krzyżowej spotykała się antyhitlerowska grupa opozycyjna. Z kolei w trakcie codziennych warsztatów, wycieczek, spotkań przy ognisku nabywaliśmy nowych umiejętności, a także poznawaliśmy siebie i  dyskutowaliśmy na tematy z życia codziennego  -  opowiada młodzież z ZSP 4, dodając.
 
-Tygodniowa wizyta gości Wűrzburga upłynęła w atmosferze serdeczności i życzliwości. Przeżyliśmy dużo wesołych chwil, a to co nas łączyło, jaką udało nam się stworzyć atmosferę  widać najlepiej na pamiątkowych zdjęciach.
 
 
 
← powrót