Dzisiaj: Wtorek 25 września 2018

Piotrkowski spektakl na Kongresie Praw Dziecka

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
zdjęcie
Piotrkowski zespół taneczny „Kontra” otrzymał zaproszenie ze spektaklem „Irena Sendlerowa Sprawiedliwa” na III Międzynarodowy Kongres Praw Dziecka, który odbędzie się w Warszawie.
W dniach 13-16 września w Warszawie odbędzie się III Międzynarodowy Kongres Praw Dziecka  oraz VIII Międzynarodowa Konferencja Korczakowska.  Piotrkowscy tancerze uświetnią pierwszy dzień kongresu wystawiając spektakl pt. „Irena Sendlerowa Sprawiedliwa”.

Podopieczni Tomasza Balcerka otrzymali zaproszenie  od samego Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka, który w swoim zaproszeniu nie ukrywa, że podczas kilkudniowych warsztatów i dyskusji nie może zabraknąć również głosu młodych, także tego artystycznego.
- Jestem przekonany, że w przededniu Roku Ireny Sendlerowej, spektakl zostanie przyjęty z dużym entuzjazmem i radością, budząc nie tylko emocje, ale także przypominając postać siostry Jolanty – napisał w swym zaproszeniu Rzecznik Praw Dziecka.

„Irena Sendlerowa Sprawiedliwa” to taneczno-ruchowe widowisko , którego reżyserem i choreografem jest Tomasz Balcerek. Inscenizacja odwołuje się do wzruszającej i poruszającej historii Ireny Sendlerowej, za sprawą której, podczas II wojny światowej uratowano 2,5 tysiąca  żydowskich dzieci.
Wydarzenie organizowane jest przez Rzecznika Praw Dziecka i Międzynarodowe Stowarzyszenie im. J. Korczaka, zaś partnerami są Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Miasto Stołeczne Warszawa.
← powrót