Piotrkowscy tancerze na podium

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
zdjęcie
W miniony weekend (3-4.06) odbył się IV Ogólnopolski Festiwal Tańca „Rhythm & Style-First Step”. Piotrkowskie grupy taneczne z Klubu Kultury „Jaskółczyn” oraz Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej „Talenciak” zdominowały taneczne podium.
Rywalizacje tancerzy odbyły się w Domu Kultury w Pawłowicach, w województwie śląskim. Na scenie prezentowały się zespoły z całej Polski, w różnych kategoriach tanecznych i wiekowych.

Cztery piotrkowskie zespoły taneczne, które brały udział w zmaganiach konkursowych nie dały szansy rywalom. Grupy z Klubu „Jaskółczyn” wywalczyły trzy miejsca na podium. „Mały Aerobik” zajął I miejsce w show-dance (8-11 lat), „Aerobik”  zajął I miejsce w show-dance w grupie wiekowej 12-15 lat, zaś „Aerobik Maxi” uplasował się na II miejscu w modern-jazz (wiek 16+).
Z kolei najmłodsze piotrkowskie tancerki - zespół „Perła” ze Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej „Talenciak” zostały najwyżej ocenione w kategorii show dance 6-8 lat.

- Jury doceniło nie tylko technikę wykonania i oryginalną choreografię, ale także estetykę kostiumów i rekwizytów.  A już wkrótce wszystkie zespoły zobaczymy w Piotrkowskiej Panoramie Tanecznej o „Złotego Piotrka - opowiada Magdalena Markiewicz, z Klubu „Jaskółczyn, podkreślając że na imprezę zgłosiło się już ponad 850 tancerzy z całej Polski, którzy będą rywalizować pod hasłem „800-tancerzy na 800 lecie”.
Konkurs o „Złotego Piotrka” odbędzie się w niedzielę (11.06) w hali sportowej ZSP Nr 4 (ul. Sienkiewicza 10/12), od godz. 11:00.
← powrót