Opolanie z wizytą w Piotrkowie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
zdjęcie
W miniony weekend (29.09-1.10) do naszego miasta przybyła delegacja z Opola: uczestnicy projektu „Piotrków Trybunalski i Opole - 800 lat - rocznica, która łączy”, realizowanego przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie.
Podczas trzydniowego pobytu w  Piotrkowie goście z Opola uczestniczyli w licznych wydarzeniach przygotowanych specjalnie na ich przyjazd. Na przywitanie zaprezentowano  pokaz  „Moda przez wieki”, przygotowany przez  Michała Owczarka, instruktora warsztatów „Historia na wesoło”. Historycznie było również wieczorem, kiedy podczas spaceru opolanie poznawali historię trybunalskiego grodu.

Z kolei sobotni dzień rozpoczęła gra miejska zorganizowana przez Centrum Informacji Turystycznej, której zwieńczeniem było zwiedzanie Centrum Edukacji Browarniczej. W dalszej części dnia goście uczestniczyli w wernisażu  wystaw fotograficznych i plastycznych „Piotrków na 800 lecie” oraz „Opole na 800 lecie” oraz prezentacji spektaklu teatralnego „Etiuda Trybunalska” w reżyserii instruktora warsztatów teatralnych, Aleksandra Książczaka.
Sobotni dzień pełen wrażeń goście z Opola zakończyli uczestnictwem w multimedialnym widowisku „800 lat Piotrkowa - dzieje w kalejdoskopie”.
Trzeci dzień upłynął na spacerze filmowym traktem Piotrkowa, poprowadzonym przez Agnieszkę Warchulińską oraz na wykładzie Leszka Józefackiego pt. „Zabytki Piotrkowa Trybunalskiego, których już nie ma ”.
Tego dnia nie zabrakło także prezentacji niespodzianek zarówno w wykonaniu gości jak i gospodarzy.
Projekt „Piotrków Trybunalski i Opole-800 lat-rocznica, która łączy” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
← powrót