ODA zaprasza na panel

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
zdjęcie
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza w czwartek (14.12) na panel dyskusyjny towarzyszący wystawie Magdaleny Lary pt. "Orzeł, Matka, Jabłko, Krzyż...". Początek o godz. 18:00.
W dyskusji o znakach budujących narodową tożsamość we współczesnym polskim krajobrazie, oprócz autorki wystawy, wezmą udział: dr Łukasz Zaremba, badacz wizualności, tłumacz; specjalizuje się w studiach nad kulturą wizualną, teoriach obrazu i teorii mediów, oraz Olga Drenda, dziennikarka i tłumaczka, absolwentka Etnologii i Antropologii Kultury UJ; autorka książki Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji.
 
Dyskusja towarzyszy wystawie "Orzeł Matka, Jabłko, Krzyż..." Magdaleny Lary.
Magdalena Lara (ur. 1991 w Piotrkowie Trybunalskim) absolwentka studiów magisterskich Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2016), Wydziału Malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (2014), absolwentka i doktorantka studiów kulturoznawczych w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
 
Realizuje projekty w różnorodnych mediach – malarstwie, instalacji, fotografii, aplikacjach mobilnych. Od 2014 roku zaangażowana jest w badanie polskiej tożsamości i popkultury narodowej, manipulacji i inwigilacji władzy. Prezentowana w galerii ODA wystawa podejmuje problem użycia znaków i symboli narodowych w przestrzeni publicznej.
← powrót