Królowa Bona, czarownica i miłosne czary - przedstawienie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
zdjęcie
„Widowisko na cztery lalki i mieszkańców Piotrkowa” to wyjątkowe wydarzenie plenerowe z okazji 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego. Przedstawienie odbędzie się w niedzielę (10.09) w Rynku Trybunalskim.
„Widowisko na cztery lalki i mieszkańców Piotrkowa” to wyjątkowe przedstawienie plenerowe, oparte na przekazie jakoby Królowa Bona sprowadziła do Piotrkowa Trybunalskiego czarownicę, która miała rzucić czar na Barbarę Radziwiłłównę i jej związek z Zygmuntem Augustem.

- Przedstawienie przeniesie widzów do XVI-wiecznego grodu trybunalskiego. Będziemy obserwowali wydarzenia z roku 1548, kiedy to w Piotrkowie odbywał się sejm, na którym Zygmunt August domagał się od posłów uznania jego potajemnego ślubu z Barbarą Radziwiłłówną - przybliża szczegóły reżyser przedstawienia, Małgorzata Kowalczyk, podkreślając, że treścią opowieści będzie odwieczny polski problem – wybór pomiędzy dobrem kraju, zgodą narodową  a własnymi sprawami.

W spektaklu zagrają uczestnicy zespołów teatralnych, pracujących w Miejskim Ośrodku Kultury. Jedną z atrakcji przedstawienia będą trzymetrowe lalki, prowadzone przez animatorów. Scenariusz i reżyseria, a także wykonanie lalek Małgorzata Kowalczyk. Początek o godzinie 19.00.
← powrót