Konkurs wyborczy dla szkół

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
zdjęcie
Państwowa Komisja Wyborcza oraz Krajowe Biuro Wyborcze ogłosiło II edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego – w szczególności dotyczącego wyborów samorządowych oraz propagowanie idei udziału w tych wyborach. Rywalizacja będzie przebiegać trójetapowo: na szczeblu szkolnym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim.

Zadaniem uczniów na etapie szkolnym będzie rozwiązanie testu ze znajomości Kodeksu Wyborczego. Kandydaci  zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego, będą pisali pracę na jeden z trzech tematów. Z kolei na ostatnim szczeblu , najlepsi uczniowie z całej Polski spotkają się 15 marca 2018 roku w Warszawie z Państwową Komisją Wyborczą i będą odpowiadać na trzy losowo wybrane pytania ze znajomości Kodeksu Wyborczego.

Dla najlepszych uczniów przewidziano nagrody pieniężne -  za zajęcie pierwszego miejsce 1300 złotych, za drugie – 800zł, zaś za trzecie – 600 zł. Opiekunowie laureatów także dostaną nagrody – po  600 złotych. Zaś autorzy najlepszych prac w województwach otrzymają nagrody rzeczowe.

Informacje na temat konkursu będą systematycznie publikowane  na stronie www.pkw.gov.pl oraz na portalu edukacyjnym www.wybieramwybory.pl. Informacje pojawiać się będą także na profilach Krajowego Biura Wyborczego i Państwowej Komisji Wyborczej w serwisach  społecznościowych.
Uczniowie mogą zgłaszać się do udziału w konkursie za pośrednictwem dyrektora swojej szkoły do 17 października.
Szczegóły znajdują się w regulaminie dostępnym w załączniku.

Załączniki artykułu

← powrót