Koncert barokowy na Zamku

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
zdjęcie
Orkiestra barokowa  „Altberg Ensemble” wystąpi na scenie piotrkowskiego  Zamku Królewskiego. Koncert   „Musica da chiesa per vari stromenti” odbędzie się w sobotę (12.08).
Altberg Ensemble to nowa inicjatywa artystyczna wiolonczelisty Jakuba Kościukiewicza oraz piotrkowskiej skrzypaczki Justyny Skatulnik.  Koncert to świetna okazja do zaprezentowania się grupy na piotrkowskiej scenie, zwłaszcza w roku 800-lecia miasta, które przy okazji jubileuszu „spogląda” wstecz na swą bogatą historię.

Zespół składa się z profesjonalnych muzyków, którzy wykonują muzykę XVII i XVIII wieku grając na instrumentach historycznych lub ich kopiach. Na program koncertu składają się kompozycje mistrzów epoki baroku: Jerzego Fryderyka Haendla, Antonio Vivaldiego, Arcangelo Corelli.
Koncert odbędzie się w formie speaking concert, co oznacza że oprócz wykonywania muzyki, członkowie zespołu zabierają głos opowiadając o utworach, muzyce i wykonawstwie historycznym a także o charakterystycznym dla baroku instrumentarium.
Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.
 
 
 
← powrót