Dzisiaj: Wtorek 25 września 2018

II Festiwal Kultury Miast Partnerskich - fotoreportaż i wideo

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
zdjęcie
II Festiwal Kultury Miast Partnerskich za nami. Przez dwa dni w Piotrkowie Trybunalskim królował taniec i śpiew w wykonaniu artystów z miast współpracujących z grodem trybunalskim.

Festiwal rozpoczął się w sobotnie południe od parady. Wykonawcy przebrani w kolorowe regionalne stroje wyruszyli ze skweru J. Chełmońskiego przy cerkwii i przeszli ul. Słowackiego przez Rynek Trybunalski do Centrum Ideii Ku Demokracji. Tutaj odbyła się pierwsza część prezentacji. Drugą odsłonę festiwalu zaplanowano w niedzielę w amfiteatrze miejskim.
Przez dwa dni dla piotrkowian wystąpili: chór męski "Suduvietis" z Marijampole (Litwa), grupa wokalna "Talaga" z Mołodeczna (Białoruś), zespół taneczno-wokalny "Lajta" z Mosonmagyarovar (Węgry), zespół taneczny "Polisianoczka" z Równego (Ukraina) oraz zespół folklorystyczny z Żagubicy (Serbia).

- Dziękujemy wszystkim zespołom za przybycie do naszego miasta i piękne prezentacje – mówił po zakończeniu niedzielnego koncertu Bogdan Munik Sekretarz Miasta, który zapowiedział także kolejną odsłonę festiwalu.
- Już dziś pragnę zaprosić na III Festiwal Kultury Miast Partnerski, który odbędzie się w ostatni weekend maja 2016 roku – podsumował sekretarz, który każdemu zespołowi wręczył pamiątkową statuetkę.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo oraz galerii zdjęć z festiwalu.
← powrót