Dzisiaj: Poniedziałek 25 marca 2019

I LO w matematycznej elicie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =
zdjęcie
Siódme miejsce w rankingu międzynarodowym, czwarte w ogólnopolskim i trzecie w Krakowie – z takimi wynikami Seniorzy I Liceum Ogólnokształcącego ukończyli międzynarodowy konkurs matematyczny „Náboj”.  Zawody odbyły się  w piątek (23.03) w Krakowie.
„Náboj” to międzynarodowe zawody matematyczne dla pięcioosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Zawody  odbywają  się równocześnie w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Białymstoku, Pradze, Opawie, Bratysławie, Koszycach, Pasawie, Linzu, Budapeszcie, Veszprém, Edynburgu i Konstancy.

Zawodnicy przystępują do konkursu w dwóch kategoriach - Juniorzy  i Seniorzy. W skład pierwszej wchodzą uczniowie uczęszczający, co najwyżej do pierwszej klasy 3 – letniego liceum ogólnokształcącego lub odpowiedniej klasy innego typu szkoły, zaś członkami drugiej są wszyscy uczniowie jednej szkoły.
Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań.  

W tegorocznym konkursie świetnie spisała się reprezentacja Seniorów z I LO, która wystartowała w zawodach w Krakowie.  W skład drużyny weszli Natalia Kucharczuk, Kamil Galewski, Jakub Sola, Arkadiusz Pospieszny, Miłosz Januszewski. Uczniowie „Chrobrego” rywalizując z pozostałymi 485 drużynami  zajęli czołowe miejsca: siódme miejsce w rankingu międzynarodowym, czwarte w ogólnopolskim, a trzecie w Krakowie.

Z kolei młodsza reprezentacja szkoły zajęła 66 miejsce w rankingu międzynarodowym, a  41 w ogólnopolskim. W skład drużyny Juniorów weszli: Paulina Skalik, Natalia Ożarek, Kamil Chrząszczyk, Dawid Dróżdż, Adrian Kacperski.
← powrót