Huculszczyzna – wspomnienia na fotografiach

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
zdjęcie
„Huculszczyzna” – to tytuł wystawy fotografii i dokumentacji wypraw naukowych studentów Politechniki Łódzkiej w Karpaty Wschodnie na Ukrainie. Ekspozycja jest dostępna w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie.
Najnowsza wystawa prezentowana w piotrkowskiej książnicy obrazuje osiągnięcia dwóch wypraw (XVII i XVIII) – z lat 2015 i 2016.  Zgromadzono na niej ponad 70 plansz pokazujących zarówno dokumentacje pomiarowe (tzw. inwentaryzacje architektoniczno-budowlane) zabytkowych cerkwi, zmierzonych w trakcie trwania wypraw, jak i fotografie, na których zobaczyć można pracę i wypoczynek studentów, kontakty z miejscową ludnością, przepiękne, górskie krajobrazy, czy urodę wiekowych, wiejskich grecko-katolickich i prawosławnych świątyń.
  
Studenci architektury Politechniki Łódzkiej zrzeszeni w Kole Naukowym „IX Piętro” od ponad 20 lat część lata spędzają na Zachodniej Ukrainie, dokumentując pod kierunkiem opiekunów niezwykłą i wciąż żywą kulturę ludową karpackich górali – Hucułów.
Dotychczas (lato 2017) odbyło się ich aż dziewiętnaście, a uczestniczyło w nich łącznie ponad 250 studentów.
           
Spotkanie autorskie z uczestnikami wyprawy i autorami wyprawy odbędzie się 22 września o godz. 17.00 w Czytelni dla Dorosłych MBP (ul. Jerozolimska 29). W jego trakcie opowiedzą o przebiegu wypraw, zademonstrują zdjęcia i filmy oraz zaprezentują okolicznościowe wydawnictwa.

Wystawa będzie prezentowana do 7 października.
← powrót