Dzisiaj: Wtorek 25 września 2018

Filmowe nuty w Muzeum

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
zdjęcie
W minioną niedzielę (29.10) w salach piotrkowskiego Muzeum odbył się koncert muzyki filmowej w wykonaniu BognaBand. Podczas występu można było usłyszeć największe przeboje kina polskiego i światowego.
W skład zespołu wchodzą uznani instrumentaliści związani z łódzką Akademią Muzyczną, Filharmonią, Teatrem Wielkim oraz Teatrem Muzycznym. Zespół działa pod kierownictwem Bogny Dulińskiej – pianistki, a pozostali członkowie to: Małgorzata Domańska – skrzypce, Zuzanna Niedzielak – klarnet, Aleksandra Strasińska – flet, Arkadiusz Płaziuk – wiolonczela, Sylwester Masłoń – kontrabas

W programie koncertu znalazły się m.in.: walc z filmu „Noce i dnie”, „Ach jak przyjemnie” z filmu „Zapomniana melodia”, „Baby, ach te baby” z filmu „Zabawka”, „Już nie zapomnisz mnie” z filmu „Zapomniana melodia”, „Już taki jestem zimny drań” z filmu „Pieśniarz Warszawy”.

Nie zabrakło też piotrkowskiego motywu jakim był temat z filmu „Vabank”, który zrealizowany został w 1981 r. przez Juliusza Machulskiego. Zdjęcia zrealizowano m.in. w Piotrkowie Trybunalskim.
Debiutujący reżyser wykorzystał w tym celu część placu Kościuszki i ul. Sieradzką.
Ponadto uczestnicy koncertu wysłuchali również tematu z filmu „Śniadanie u Tiffany’ego” i Walca Syberyjskiego z filmu „Doktor Żywago”.
← powrót