97-300: Ubiór, moda i grafika

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
zdjęcie
„Dialogi” Moniki Izabeli Kostrzewy oraz „Symulacja form” Aleksandry Wereszki to dwie kolejne wystawy, jakie ukażą się w ramach cyklu „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko”.  Wernisaże w piątek (8.09) w Ośrodku Działań Artystycznych.
„DIALOGI” to wystawa prac łączących wybrane media twórcze w procesie tworzenia ubiorów, grafik, obiektów, które powstają w wyniku łączenia dyscyplin, jakie uprawia autorka wystawy Monika Izabela Kostrzewa.
Ideą wystawy jest zaprezentowanie dialogu międzydyscyplinarnego na płaszczyźnie sztuk pięknych i sztuk projektowych w autorskiej konfrontacji plastycznej. Artystka odważnie łączy ze sobą różnorodne, kontrastujące ze sobą kierunki sztuki, techniki plastyczne jak i materiały, tworząc prace o nowym indywidualnym i wartościowym znaczeniu.

Monika Izabela Kostrzewa, piotrkowianka, projektant ubioru, artysta plastyk, grafik, absolwentka ASP w Łodzi, na wydziale Tkaniny i Ubioru, kierunek wzornictwo, specjalność -projektowanie ubioru oraz projektowanie biżuterii. Autorskie kolekcje ubiorów i prace artystyczne w dyscyplinie grafiki warsztatowej i cyfrowej prezentuje na  wystawach w Polsce i za granicą, publikuje w monografiach i czasopismach o modzie.

Z kolei prace Aleksandry Wereszki zatytułowane „Symulacja form” demonstrują przebieg pracy twórczej od czysto plastycznych układów graficznych do będących ich konsekwencją konkretnych realizacji form ubioru. Kluczowym elementem twórczości autorki jest trójwymiarowa forma kobiecej sylwetki i jej transformacja w poszczególnych etapach życia.

Aleksandra Wereszka, z urodzenia piotrkowianka to artysta – projektant, pedagog, absolwent Wydziału Tkaniny i Ubioru na ASP w Łodzi. W 2014 roku uzyskała tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych, dyscyplina sztuki projektowe na rodzimej uczelni. Od roku 2000 na stałe związana z przemysłem odzieżowym.

Rozpoczęcie wernisaży o godzinie 19.00 w galerii ODA (ul. Sieradzka 8).  Wystawy będą czynne do 1 października.
← powrót