97-300: "Modne" wernisaże

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
zdjęcie
Dwa wernisaże odbyły się w miniony piątek (08.09) w Ośrodku Działań Artystycznych. Oba zorganizowane w ramach cyklu "97-300. Tak daleko stąd, tak blisko", jak również dotyczyły tematu mody.
„Dialogi” Moniki Izabeli Kostrzewy oraz „Symulacja form” Aleksandry Wereszki to dwie kolejne wystawy, jakie zorganizowano w ramach cyklu „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko”.  W piątkowy wieczór galeria Ośrodka Działań Artystycznych przy ulicy Sieradzkiej przyciągnęła piotrkowian "modnymi" wernisażami.

Zarówno Monika Izabela Kostrzewa, jak i Aleksandra Wereszka dotykają tematu ubioru.
Wystawa „DIALOGI” łączy wybrane media twórcze w procesie tworzenia ubiorów, grafik, obiektów, które powstają w wyniku łączenia dyscyplin, jakie uprawia autorka wystawy - Monika Izabela Kostrzewa.
Ideą wystawy jest zaprezentowanie dialogu międzydyscyplinarnego na płaszczyźnie sztuk pięknych i sztuk projektowych w autorskiej konfrontacji plastycznej. Artystka odważnie łączy ze sobą różnorodne, kontrastujące ze sobą kierunki sztuki, techniki plastyczne jak i materiały, tworząc prace o nowym indywidualnym i wartościowym znaczeniu.

Z kolei prace Aleksandry Wereszki zatytułowane „Symulacja form” demonstrują przebieg pracy twórczej od czysto plastycznych układów graficznych do będących ich konsekwencją konkretnych realizacji form ubioru. Kluczowym elementem twórczości autorki jest trójwymiarowa forma kobiecej sylwetki i jej transformacja w poszczególnych etapach życia.

Dwa wernisaże, to też dwie formy prezentacji. Jedna miała charakter czysto tradycyjny w postaci wystawy prac, natomiast drugi formę "żywą" w postaci pokazu mody. 
← powrót