W sobotę (18.11) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji” odbędzie się projekcja filmu pt. „Proroctwo”.  Produkcja jest nawiązaniem do objawień św. s. Faustyny Kowalskiej dotyczącej Polski.
 
„1047 WISŁA” to tytuł najnowszej wystawy fotograficznej przygotowanej przez Stowarzyszenie Fotograficzne Kreatywni. Wernisaż prac odbędzie się w piątek (17.11) na Zamku Królewskim.
W sobotę (18.11) w Centrum idei „Ku Demokracji” odbędzie się podsumowanie szóstej edycji  ogólnopolskiego „Konkursu na fraszkę trybunalską”. W trakcie spotkania zostaną nagrodzeni najlepsi autorzy fraszek o 800-letnim Piotrkowie.
W czwartek (16.11) zaplanowano podsumowanie tegorocznej edycji Old Town Jazz. Siódmy sezon zakończy koncert Ed Cherry/Arek Skolik Project +.
Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau zaprasza na udział w międzynarodowej konferencji „Tworzymy społeczeństwo obywatelskie. Dobre praktyki.” , która odbędzie się 7 grudnia w Łodzi.  Swój udział można składać do 20 listopada.
„Śpiewamy dla Biało- Czerwonej” –  pod taką nazwą w minioną sobotę (11.11) odbyły się  I Kutnowskie Spotkania Chóralne. Udział w imprezie wziął chór „Radość Życia”.
„Zagrożenia związane z emisją pyłów i gazów dla środowiska” to tytuł Programu Edukacji Ekologicznej, który realizowany będzie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
„Na skrzydłach wolności” to tytuł koncertu niepodległościowego, który odbędzie się w piątek (17.11) w kościele Akademickim Panien Dominikanek. Podczas występu usłyszymy pieśni patriotyczne, arie  i piosenki żołnierskie.
"Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości" pod tym tytułem odbędą się nieodpłatne spacery historyczne i projekcje o tematyce niepodległościowej, skierowane do grup zorganizowanych przez piotrkowskie Muzeum.
13-11-2017

O cukrzycy w MBP

Cukrzyca typu 1 będzie tematem spotkania edukacyjnego, które odbędzie się w czwartek (15.11) w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Prelekcje poprowadzi Małgorzata Olewińska, edukator społeczny z Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.