„Kartki z kalendarza 2017” to tytuł najnowszej wystawy fotograficznej piotrkowianina Piotra Szczepańskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę (25.03) w Galerii „ Śnieżne Krużganki”.
W środę (21.03) skończyła się astronomiczna zima i rozpoczęła wiosna. Dzieci ze świetlic artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury przywitały wiosnę w tradycyjny sposób – paląc Marzannę.
Pięciu laureatów Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego oraz finalistka XLI Olimpiady Języka Francuskiego – takimi uczniami może pochwalić się piotrowskie I Liceum Ogólnokształcące.
W piątek (23.03) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie zaplanowano „Dzień Otwarty”. Z tej okazji piotrkowska „Pioma” zachęca do odwiedzin wszystkich gimnazjalistów z miasta oraz powiatu.
W piątek (23.03) w Ośrodku Działań Artystycznych odbędzie się wernisaż wystawy Jarosława Lewera „Most human of…”. Malarska ekspozycja  zainauguruje cykl wydarzeń związanych z „Piotrkowskim Miesiącem Fotografii” (23.03 – 29.04).
 
22-03-2018

O Piłsudskim w MBP

„Wspomnienie o marszałku Józefie Piłsudskim” to tytuł projektu, który w najbliższy poniedziałek (26.03) odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Prezentację, która powstała w oparciu o książkę pt. „Ścieżka obok drogi” K. Iłłakowiczówny, przedstawi aktorka Ewa Dałkowska.  
 
„Żołnierze Niezłomni – przywrócenie pamięci. Podziemie antykomunistyczne na ziemi piotrkowskiej w latach 1945-1956” to tytuł konferencji, która w poniedziałek (26.03) odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. ks. Jerzego Popiełuszki.
Młodzież z piotrkowskiego „Ekonomika” miała okazję poznać „od kuchni” pracę w telewizji. Młodzież klas trzecich wraz z opiekunami wzięła udział w nagraniach czterech odcinków  teleturnieju „Koło Fortuny” emitowanego codziennie w TVP 2.
„Rotmistrz dla niepodległej” to tytuł konkursu o rtm. Witoldzie Pileckim organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury serdecznie zaprasza na program artystyczny z okazji Dnia Teatru. Impreza odbędzie się 27 marca.