Dzisiaj: Wtorek 25 września 2018

08-06-2018

Miłością utkane

„Miłość utkana” to tytuł wystawy fotografii Pawła Nawrockiego, którą będzie można oglądać w Centrum idei „Ku Demokracji”, w galerii „U Panien”. Wernisaż prac odbędzie się w niedzielę (10.06).
Centrum idei „Ku Demokracji” zaprasza na prelekcję Witolda Stawskiego poświęconą Wyspom Owczym. Spotkanie z podróżnikiem odbędzie się jutro (8.06) na dziedzińcu Centrum.
„Przestrzenie graficzne II” to tytuł najnowszej wystawy Izabeli Wyrwy i Wawrzyńca Strzemiecznego, która zostanie zaprezentowana w Ośrodku Działań Artystycznych. Wernisaż odbędzie się w piątek (8.06).
II Liceum Ogólnokształcące zaprasza na Święto Szkoły. Zabawę zaplanowano już w najbliższy piątek (8.06) w godz. 11:00-14:00.
W minioną środę (30.05) Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zorganizował happening artystyczny połączony ze sprzedażą charytatywną. Impreza odbyła się w parku im. Jana Pawła II.
01-06-2018

Nagrody za Grot-Art

Festiwal Różnorodnych Form Artystycznych GROT-ART zakończony. Podsumowanie czwartej edycji imprezy odbyło się w środę (30.05) w Centrum Idei ku Demokracji.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza już w najbliższy poniedziałek (4.06) na prelekcję Piotrka Wdowiaka „Pierwsi Niepodlegli”. Wykładowi będzie towarzyszyła wystawa „Czerwonym Tramwajem do Przystanku Niepodległość”.
W miniony piątek (25.05) na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się kolejna edycja Festiwalu Rodzinnego „Piękny Dzień Mamy". Na scenie zaprezentowały się dzieci z piotrkowskich szkół i świetlic.
Czwarty Festiwal Różnorodnych Form Artystycznych Grot –Art dobiega końca. Jutro (30.06) na dziedzińcu Centrum idei „Ku demokracji” odbędzie się prezentacja finałowa, podczas której poznamy tegorocznych zwycięzców.
Już po raz ósmy artyści z Klubu Seniora zaprezentowali swój całoroczny dorobek artystyczny. W minionym tygodniu w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zainaugurowano VIII Doroczną Wystawę Plastyczną Klubu Seniora.