Piotrkowski zespół taneczny „Kontra” otrzymał zaproszenie ze spektaklem „Irena Sendlerowa Sprawiedliwa” na III Międzynarodowy Kongres Praw Dziecka, który odbędzie się w Warszawie.
„Widowisko na cztery lalki i mieszkańców Piotrkowa” to wyjątkowe wydarzenie plenerowe z okazji 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego. Przedstawienie odbędzie się w niedzielę (10.09) w Rynku Trybunalskim.
„Dialogi” Moniki Izabeli Kostrzewy oraz „Symulacja form” Aleksandry Wereszki to dwie kolejne wystawy, jakie ukażą się w ramach cyklu „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko”.  Wernisaże w piątek (8.09) w Ośrodku Działań Artystycznych.
W poniedziałek (4.09) uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego złożyli kwiaty na grobie rodzinnym gen. Ludwika Czyżewskiego. W ten sposób uczniowie uczcili rocznicę wybuchu II wojny światowej.
 
„Żubr” to tytuł najnowszej wystawy fotograficznej jaka czeka na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji”. Swoje zdjęcia zaprezentuje Krzysztof  Onikijuk, fotograf przyrody.
Tradycyjnie na początku każdego miesiące publikujemy informator kulturalny z bogatym programem imprez i wydarzeń, jakie odbędą się w Piotrkowie w najbliższych tygodniach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
Uczniowie „Budowlanki” w wakacje uczestniczyli w płatnych stażach i praktykach zawodowych u lokalnych pracodawców. Praktyczna nauka kształconego zawodu jest częścią realizowanego przez ZSPiPO-W Nr 3 projektu: „Dobra praktyka Twoją inwestycją w przyszłość – Profesjonalni w Budowlance”.
 
02-09-2017

Barbarzyńcy w ODA

Piotr Kotlicki i jego wystawa obrazów „Barbarians” to bohaterowie kolejnej wystawy z cyklu 97-300. Tak daleko stąd, tak blisko". Wernisaż odbył się w miniony piątek (1.09).
Zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów wraz z rodzicami 4 września na uroczysty koncert do amfiteatru miejskiego, podczas którego dzieci złożą oficjalne ślubowanie. Początek o godzinie 14.00.
Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto zaprasza na koncert w ramach OLD TOWN JAZZ 2017. W piątek (1.09) na scenie SKYY PUB (ul. Rycerska 8) zagra Critical Level.