Dzisiaj: Środa 15 sierpnia 2018

Piotrkowski program uroczystości rocznicowych uchwalenia Konstytucji 3 Maja był w tym roku wyjątkowo bogaty. Jednym z jego elementów był piknik harcerski w parku Jana Pawła II.
02-05-2016

Miecugow w MBP

Grzegorz Miecugow, znany dziennikarz i prezenter telewizyjny będzie gościł w Piotrkowie Trybunalskim. Spotkanie, które odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, zaplanowano  w czwartek (11.05) w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Młodzi artyści z Koła Teatralnego „Maska” działającego przy Gimnazjum nr 2 zakwalifikowali się do finałowej trzynastki Wadowickich Spotkań Teatralnych „Zgraja”. To ogólnopolski konkurs, który w tym roku organizowany jest już po raz czterdziesty trzeci.
„Czar kolei – okiem maszynisty” to tytuł tegorocznego konkursu organizowanego przez Ośrodek Działań Artystycznych z okazji Trybunałów Modelarstwa Kolejowego, które w naszym mieście odbędą się w czerwcu.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 13 zajęła drugie miejsce w powiatowych eliminacjach 39. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej zorganizowano w Sulejowie.
Centrum Idei ku Demokracji zaprasza na kolejne artystyczne imprezy. W najbliższych dniach zaplanowano wernisaż wystawy oraz koncert muzyki klasycznej.
We wtorek w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 odbyła się kolejna edycja turnieju „Ratujmy Życie”. W rywalizacji udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.
30 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Jazzu. Z tej okazji w najbliższy piątek (29.04) Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na dwa koncerty.
Norbert Trelka, Jakub Salamon oraz Konrad Piotrowski, troje uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, którzy świetnie zaprezentowali się w zawodach centralnych prestiżowej ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych odebrało wczoraj (26.04) gratulacje z rąk prezydenta Krzysztofa Chojniaka.
19 osób z sześciu piotrkowskich szkół wzięło udział w IV międzyszkolnym konkursie „Zło dobrem zwyciężaj. Życie i działalność ks. Jerzego Popiełuszki”. Konkurs zorganizowano w minionym tygodniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.