W czwartek (21.06) uroczyście odsłonięto tablicę poświęconą pamięci Seweryny Szmaglewskiej -Wiśniewskiej. Pamiątkowa płyta zawisła na ścianie budynku przedszkola „Jacek i Agatka” przy ul. Parkowej 38.
Zespoły Taneczne „Aerobik” i „Maxi  Aerobik” z klubu kultury „Jaskółczyn”, wezmą udział w Międzynarodowym Festiwalu Tanecznym. Konkurs rozpocznie się 24 czerwca w Rzymie.
KinODA zaprasza na spotkanie z Piotrem Domarańczykiem, które odbędzie się w czwartek (21.06) w siedzibie Ośrodka Działań Artystycznych. Podczas spotkania zostaną wyświetlone filmy reżysera.
To już ostatni moment dla gimnazjalistów, którzy stoją przed dylematem wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą piotrkowskich szkół.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza do udziału w Letnich Warsztatach Malarstwa. Zgłoszenia potrwają do 30 czerwca.
406 kart pływaka trafiło dziś (18.06) w ręce najmłodszych piotrkowian. Byli to uczestnicy Programu Powszechnej Nauki Pływania, który już po raz ósmy organizowany był w naszym mieście.
Magdalena Zawadzka, znana aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, będzie gościem kolejnego „Podwieczorka z gwiazdą”. Spotkanie odbędzie się w środę (20.06) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji”.
„Z dala od orkiestry” to tytuł filmu dokumentalnego Rafaela Lewandowskiego, który  poświęcony jest życiu prof. Zygmunta Lubicz – Zaleskiego. Projekcja odbędzie się w środę (20.06) w Miejskim Ośrodku Kultury.
„Z akordeonem przez świat” to tytuł koncertu, który odbędzie się w niedzielę (17.06) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji”. Przed publicznością wystąpi Marcin Snokowski.
Od piątku (15.06) w Ośrodku Działań Artystycznych będą prezentowane dwie wystawy piotrkowskich artystów: „Więc może byśmy tak najmilsza…” Aleksandry Bubis oraz „Japońskie inspiracje” Mariusza Gosławskiego.