„Huculszczyzna” – to tytuł wystawy fotografii i dokumentacji wypraw naukowych studentów Politechniki Łódzkiej w Karpaty Wschodnie na Ukrainie. Ekspozycja jest dostępna w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie.
Państwowa Komisja Wyborcza oraz Krajowe Biuro Wyborcze ogłosiło II edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
„Zabytki Piotrkowa Trybunalskiego, których nie ma" to tytuł autorskiego wykładu Leszka Józefackiego. Prelekcja odbędzie się 1 października w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Rosyjskie ballady i romanse były bohaterami kolejnego „Koncertu na Trakcie”. W sobotę (16.09) a scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpił Alexandr Maceradi.
„Melodie dla przyjaciół”  to tytuł koncertu galowego, zorganizowanego przez Koło Trybunalskie SW AGH i Miejski Ośrodek Kultury. W sobotę (23.09) na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpi Wiesław Ochman wraz z gośćmi.
We wtorek (19.09) w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się koncert Kuby Michalskiego poświęcony Żołnierzom Wyklętym.
25 września  ruszają warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, organizowane przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Zajęcia będą się odbywały w ramach akcji „Wyciągamy dzieci z bramy”.
„Moda przez wieki” to tytuł oryginalnego pokazu mody przygotowanego przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Prezentacja ubiorów reprezentujących różne epoki odbędzie się w piątek (29.09).
W sobotę (16.09) na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie wystąpi Alexandr Maceradi. To kolejne muzyczne spotkanie z cyklu „Koncerty na trakcie”.
W najbliższą sobotę (16.09) odbędzie się kolejny festyn rodzinny z cyklu „Czytanie na trawie”. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wspólną zabawę do parku im. ks. J. Poniatowskiego.