„Bez tytułu” to tytuł kolejnej wystawy towarzyszącej Piotrkowskiemu Miesiącowi Fotografii. Wernisaż prac - stworzonych przez studentów Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej  w Łodzi - odbędzie się w piątek (6.04).
Klub Seniora działający w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury przebywał z tygodniową wizytą w Austrii. Wyjazd zorganizowano w ramach projektu SINDI programu Erasmus+.
Siódme miejsce w rankingu międzynarodowym, czwarte w ogólnopolskim i trzecie w Krakowie – z takimi wynikami Seniorzy I Liceum Ogólnokształcącego ukończyli międzynarodowy konkurs matematyczny „Náboj”.  Zawody odbyły się  w piątek (23.03) w Krakowie.
27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji specjalny program artystyczny został zaprezentowany w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Podopieczne Miejskiego Ośrodka Kultury znalazły się wśród laureatów XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tradycje Wielkanocne”, którego organizatorem był Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.
„Żołnierze Niezłomni – przywrócenie pamięci. Podziemie antykomunistyczne na ziemi piotrkowskiej w latach 1945-1956” to tytuł konferencji, która w poniedziałek (26.03) odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. ks. Jerzego Popiełuszki.
Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”.
W minionym tygodniu Szkoła Podstawowa nr 11 w Piotrkowie zorganizowała „Dzień otwarty”.  Na przybyłych przedszkolaków czekało wiele atrakcji.
Za nami kolejna edycja wiosennego konkursu ekologicznego pt. „Nie wypalaj trawy, przecież nie zabija się  skowronków”. Zabawa odbyła się w minioną sobotę (24.03) w Szkole Podstawową nr 13.
„Most human of…” to tytuł wystawy, która w piątek (23.03) zainaugurowała „Piotrkowski Miesiąc Fotografii”. Wystawę można oglądać w Ośrodku Działań Artystycznych.