W Centrum Idei ku Demokracji powstaje od zeszłego roku, unikalna na skalę europejską, bożonarodzeniowa szopka. W tym roku będą tworzone kolejne jej elementy, a twórcą może być każdy.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza w najbliższy weekend (24-25.11) na spotkania i pokazy filmów poświęconych pamięci Grzegorza Królikiewicza, polskiego reżysera i scenarzysty.
„Piotrków – Moje Miasto” - to tytuł najnowszej wystawy plastycznej, która ukazała się  w Galerii Cafe, w Centrum Idei „Ku Demokracji”. Na ekspozycji prezentowane są prace dzieci z piotrkowskich Przedszkoli Samorządowych.
W piątek (24.11) w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Dominikiem Kozarem, autorem książki „Wyklęty’ 48”.
W zeszłym tygodniu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 gościł niemiecką delegację z partnerskiego miasta Esslingen nad Neckarem. Powodem wizyty było 25-lecie Partnerstwa Miast oraz 15 lecie współpracy zaprzyjaźnionych szkół.
„Dbamy o zęby” to tytuł programu edukacyjno-profilaktycznego realizowanego przez piotrkowski samorząd we współpracy z Państwową Inspekcją Sanitarną w Piotrkowie.  Akcja będzie realizowana w piotrkowskich przedszkolach.
20-11-2017

Wisła w obiektywie

W miniony piątek (17.11) w salach Zamku Królewskiego odbył się wernisaż wystawy fotograficznej poświęconej królowej polskich rzek – Wiśle. Ekspozycja jest upamiętnieniem „Roku Wisły” obchodzonego w 2017 roku.
W minioną sobotę (18.11) w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się spektakl słowno-muzyczny „Ścieżki Niepodległej”. Projekt został poświęcony pamięci piotrkowianina Stanisława Pomian-Srzednickiego, Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego.
„Dziewczęta i kobiety” pojawią się od  niedzieli  (19.11) w Galerii „Śnieżne Krużganki”. Zapraszamy na najnowszą wystawę fotograficzną  Piotra Zielonki.
W piotrkowskich przedszkolach trwa akcja edukacji ekologicznej. O tym jak prawidłowo segregować odpady dowiedzieli się uczniowie Przedszkola Samorządowego nr 24.