Uczniowie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 obchodzili wczoraj (2.06) Dzień Ekonomika. Świętowanie było taneczne, kolorowe i… bajkowe.
Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 wygrała XI Turnieju Wiedzy Ekonomicznej  „Polski Przedsiębiorca w obliczu rosnących dysproporcji społecznych i wyzwań dla gospodarki”.
Centrum Idei ku Demokracji zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Młode Talenty”. Tym razem na dziedzińcu usłyszeć będzie można najpiękniejsze arie operowe i operetkowe w wykonaniu Joanny Kabzińskiej.
W miniony weekend w Szydłowcu po raz dwudziesty pierwszy zorganizowano ogólnopolskie Zamkowe Spotkania Teatralne „O Laur Złotego Gargulca”. Na festiwalu nie zabrakło Piotrkowa Trybunalskiego, który reprezentowany był przez teatr „Busola”.
„Żyj smacznie i zdrowo” to tytuł edukacyjnego programu firmy „Winiary”, który dotyczy zdrowego odżywiania w Polsce. W gronie laureatów projektu znaleźli się uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 2.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na „Noc Bibliotek”. W najbliższą sobotę (4.06) odbędzie się wieczorno-nocna impreza promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać.
Gotowy jest już czerwcowy „Informator Kulturalny”, w którym można znaleźć informacje na temat imprez organizowanych w naszym mieście w ciągu najbliższego miesiąca.
W miniony weekend w Dobrzeniu Wielkopolskim (woj. opolskie) odbył się Ogólnopolski Festiwal Sztuki Cyrkowej „Magia Cyrku”. W imprezie udział wzięły grupy akrobatyczne z Klubu Kultury „Jaskółczyn” Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
30-05-2016

Jazzowo w Muzeum

„Jazz Scena Zamek” ponownie zawitał to Muzeum. W minioną sobotę zorganizowano szesnasty występ w ramach tego projektu.
„Przewroty antyparlamentarne – tradycja i współczesność. Antecedencje – przebieg - legalizacja” to tytuł konferencji naukowej, która dziś (30.05) rozpoczęła się w piotrkowskim Muzeum.