Rozpoczął się kolejny miesiąc, a co za tym idzie gotowy jest już marcowy "Informator Kulturalny". Znajdują się w nim informacje na temat imprez organizowanych w naszym mieście w ciągu najbliższy dni.
Szkoła Podstawowa nr 13 zaprasza wszystkich rodziców przyszłych pierwszoklasistów wraz ze swoimi pociechami na dzień otwarty, który w placówce zaplanowano na najbliższą sobotę (5.03).
01-03-2016

O krioterapii w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą, twórcą publikacji „Krioterapia. To warto wiedzieć”.
W piątek (26.02) w naszym mieście skończyły się ferie zimowe. Już tradycyjnie w ostatni dzień wypoczynku na podsumowaniu minionych dwóch tygodni spotkali się podopieczni Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza zaprasza rodziców wraz z przedszkolakami na "Dzień otwarty". Najmłodsi będą mieli okazję zobaczyć szkołę, poczuć jej atmosferę i poznać nauczycieli.
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego zostali zaproszeni do udziału w Lekcji Historii w Pałacu Prezydenckim. Spotkanie organizowane jest z okazji, przypadającego 1 marca, Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Krzysztof Miklas, jeden z najbardziej znanych komentatorów sportowych będzie w tym tygodniu gościł w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Spotkanie autorskie odbędzie się w najbliższy czwartek (25.02) w głównej siedzibie książnicy.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 od 1 września uruchamia kształcenie w zawodzie mechanika motocyklowego. Absolwenci tego kierunku będą biegle znali zarówno przepisy prawa drogowego, jak i wszystkie tajniki obsługi, konserwacji i przeglądów motocykli.
Centrum Idei ku Demokracji zaprasza na kolejny wykład szóstej edycji „Dominikańskiej Szkoły Wiary”. Tym razem będzie on poświęcony miłosierdziu.
Ponad dwustu uczniów bawi się na półkoloniach ze świetlicą środowiskową „Bartek”. Zajęcia dla dzieci wystartowały w poniedziałek i potrwają do końca zimowych ferii.