Kilkudziesięciu uczniów z piotrkowskich szkół wzięło w piątek (10.06) udział w happeningu organizowanym w ramach akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”.
II Liceum Ogólnokształcące zrealizowało międzynarodowy projekt „Inspirowane pamięcią”, którego celem było twórcze podejście do mówienia o lokalnej historii związanej z II wojną światową.
II Liceum Ogólnokształcące zaprasza gimnazjalistów i ich rodziców oraz sympatyków szkoły na wspólne świętowanie zwycięstwa w plebiscycie „Najfajniejsza szkoła ponadgimnazjalna”.
09-06-2016

Nowe wystawy w ODA

„Lekcja rzeźby” oraz „Habitus” to tytuły dwóch nowych wystaw, które od piątku (10.06) będzie można oglądać w Ośrodku Działań Artystycznych przy ul. Sieradzkiej 8.
Jesteś urodzonym wcześniej, lubisz śpiewać i chcesz rozwijać swoje pasje? Rozpocznij wspólne koncertowanie z chórem seniora „Radość Życia”. Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury ogłasza nabór do chóru.
800 tancerzy z 52 zespołów zaprezentowało się podczas V Ogólnopolskiej Piotrkowskiej Panoramy Tanecznej o „Złotego Piotrka”. Impreza w minioną niedzielę odbyła się w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.
Blisko 600 uczniów wzięło udział w kolejnej odsłonie akcji „Edukacja filmowa – potrafię żyć inaczej”, która w maju odbyła się w piotrkowskim kinie Helios.
Piotrkowskie Muzeum zaprasza na kolejną tematyczną wystawę. Tym razem w Zamku Królewskim zwiedzający obejrzą zabytkowe radioodbiorniki.
Szkoła Podstawowa nr 13 na sportowo spędziła Dzień Dziecka. 1 czerwca na stadionie miejskim „Concordia” zorganizowano zawody, w których udział wzięli uczniowie szkoły.
Sześćdziesięciu uczniów z piotrkowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięło udział w turnieju pierwszej pomocy medycznej, który  w ubiegłym tygodniu zorganizowano w ramach akcji „Widzę – Reaguje 2016”.