Dzisiaj: Wtorek 25 września 2018

Centrum Idei „Ku Demokracji” zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Marii Lauks „Radość tworzenia”.
Gotowy jest już „Informator kulturalny” na miesiąc październik, w którym zamieszczono informacje o wydarzeniach zaplanowanych na najbliższe tygodnie.
Masz zdolności artystyczne i chcesz je rozwijać? Skorzystaj z oferty Ośrodka Działań Artystycznych, który ogłasza nabór  do Otwartej Pracowni dla wszystkich zainteresowanych sztuką.
„Z plenerów w magicznych zakątkach świata” to tytuł najnowszej wystawy malarskiej Franciszka Ryszarda Mazurka, którą oglądać można w piotrkowskim Muzeum. Piękno krajobrazów egzotycznych krajów można będzie podziwiać do 15 listopada.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 po raz drugi zakwalifikował się do programu stypendialnego „Na rodzinę można liczyć”. „Budowlanka” jest już drugą piotrkowską szkołą wyróżnioną Funduszem Stypendialnym IKEA Family w roku szkolnym 2016/2017.
Pierwsze miejsce dla Grażyny Teodorczyk-Piejek  i wyróżnienie dla Róży Lesińskiej w konkursie fotograficznym „Ziemia Piotrkowska - moja mała ojczyzna w obiektywie”  to kolejne sukcesy Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Centrum Idei „Ku Demokracji” zaprasza na kolejny koncert. Tym razem wydarzenie będzie w stylu jazzowym, a przed piotrkowską publicznością wystąpi Dorota Miśkiewicz.
We wtorek (27.09) w piotrkowskim Zamku Królewskim odbędzie się wręczenie Złotej Wieży Trybunalskiej. Wyróżnienie corocznie przyznaje Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.
Od piątku (23.09) w Miejskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej „First to Fight. Polacy na frontach II wojny światowej”.
Już w najbliższą niedzielę (25.09) w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się VI Wieczór Mody i Tańca.