Dzisiaj: Wtorek 24 paździenika 2017

Teren AUTO GIEŁDY w miniony czwartek zaminił się w kolorowe miasteczko. To za sprawą przedostatniego w te wakacje Festynu Rodzinnego.
 „Piotrków Trybunalski na 800-lecie” – pod tym tytułem kryją się dwie wystawy: plastyczna oraz fotograficzna, których autorami są uczestnicy projektu „Piotrków Trybunalski i Opole - 800 lat - rocznica, która łączy". Wystawy dostępne można oglądać od czwartku (17.08).
Muzyka, taniec, śpiew i moda zagościły w miniony weekend (12.08) na scenie amfiteatru miejskiego. Wszystko za sprawą występu zespołu romskiego „Perła i Bracia”.
Kolejny czwartek przed nami czyli kolejny wakacyjny Rodzinny Festyn Plenerowy. Tym razem będziemy bawić się na terenie piotrkowskiej auto giełdy.
14-08-2017

Moc zabawy z OEA

Za nami kolejny tydzień wakacji z Ośrodkiem Edukacji Artystycznej MOK. Jak zwykle atrakcji nie zabrakło.
W minioną sobotę (12.08) w wypełnionej po brzegi sali koncertowej piotrkowskiego Muzeum odbył się koncert orkiestry barokowej „Altberg Ensemble”. Młodzi artyści, którzy przyjęli zaproszenie piotrkowianki - Justyny Skatulnik uświetnili tym samym obchody 800 lecia Piotrkowa Trybunalskiego.
Piotrkowskie zabytki promowane  przez ogólnopolskie czasopismo. W najnowszym numerze „Spotkań z zabytkami” ukazał się artykuł autorstwa Pawła Kendry poświęcony Traktowi Wielu Kultur.
Orkiestra barokowa  „Altberg Ensemble” wystąpi na scenie piotrkowskiego  Zamku Królewskiego. Koncert   „Musica da chiesa per vari stromenti” odbędzie się w sobotę (12.08).
„Piotrków Trybunalski i Opole - 800 lat - rocznica, która łączy” to tytuł projektu realizowanego przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Piotrkowianie uczestniczący w projekcie odwiedzili opolan.
Tegoroczne półkolonie z „ Bartkiem” to nie tylko okazja do świetnej zabawy, ale także nabywania nowych umiejętności. Przez cały okres wakacji podopieczni świetlicy biorą udział w warsztatach nauki gry w szachy.