Dzisiaj: Sobota 17 listopada 2018

Od 7 września do 3 października w Galerii „U Panien” będzie można obejrzeć wystawę malarstwa dwóch autorek - Henryki Tomeckiej i Mieczysławy Kaczmarek.
Już dziś (6.09) wieczorem obejrzymy ostatnią projekcję filmową w ramach akcji „Kino na leżakach”. Tym razem obejrzymy komedię „PolandJa”, która zostanie wyświetlona w Rynku Trybunalskim.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie pozyskał 8 tysięcy złotych od Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na organizację obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.
05-09-2018

Anomia w ODA

W piątek (7.09) w Ośrodku Działań Artystycznych odbędzie się wernisaż wystawy Marty Borgosz i Michała Sikorskiego pn. „Anomia”. Wydarzeniem towarzyszącym będzie pokaz prac Letniej Akademii Sztuki.
Kamil Galewski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego został laureatem 12. edycji Środkowoeuropejskiej Olimpiady Matematycznej. Piotrkowianin przywiózł z zawodów srebrny medal.
W najbliższy weekend w Centrum idei „Ku demokracji” odbędzie się 14. edycja Festiwalu „Nocne Śpiewanie”. Gośćmi tegorocznej odsłony będą Piotr Goljat oraz Lubelska Federacja Bardów.
Czy proste, niewyszukane zabawy z wykorzystaniem zwykłych , drewnianych klocków i kawałka sznurka w dobie wszechobecnego internetu,  gier komputerowych i najnowszych technologii są jeszcze  w stanie zainteresować nasze pociechy? Okazuje się, że tak.
31-08-2018

Portrety w Centrum

„Wiatraczek czasu. Portrety” – to tytuł najnowszej wystawy fotograficznej Danuty Węgiel, którą od niedzieli (2.09) będzie można oglądać w Centrum Idei „Ku demokracji”. Na ekspozycje składają się portrety wybitnych osób.
Rozpoczął się kolejny miesiąc, a co za tym idzie przygotowano najnowszy Informator Kulturalny. W broszurze znajdziemy spis wszystkich wydarzeń, jakie we wrześniu odbędą się w Piotrkowie Trybunalskim.
 
W ramach 20. Międzynarodowego Festiwalu INTERAKCJE w Ośrodku Działań Artystycznych ukaże się wystawa pt. „Przedmioty aktywne” . Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek (31.08).