Ogólnopolska akcja „Cała Polska czyta dzieciom” znów zagościła w Piotrkowie Trybunalskim. Wczoraj (9.05) zawitała do Przedszkola Samorządowego nr 7.
Koncertem Eskaubei & Tomek Nowak Quartet rozpoczniemy ósmą edycję cyklu Old Town Jazz. Letnia scena Skyy Pub startuje w najbliższy piątek, 11 maja.
Karolina Mirż to pierwsza uczennica w historii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie, która została laureatką centralnych zawodów 31. Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

 
Strzelanie z łuku, lepienie glinianych naczyń czy wyplatanie wiklinowych koszy - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały podczas pikniku rodzinnego "Wioska Wikinga" zorganizowanego na boisku przy Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
W roku szkolnym 2017/2018 I Liceum Ogólnokształcące może pochwalić się zarówno finalistami, jak laureatami ogólnopolskich olimpiad. Młodzież „Chrobrego” świetnie zaprezentowała się zarówno na niwie humanistycznej, jak i nauk ścisłych.
We wtorek (8.05) w Miejskiej Bibliotece Publicznej wystąpi zespół „Trzeci Oddech Kaczuchy”. Recital odbędzie się w ramach obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.
Uczennice IV LO przygotowują się do wejścia na rynek pracy. W ramach projektu „Zawodowe puzzle. Nastolatki decydują o sobie” licealistki pogłębiają świadomość swoich mocnych stron, które będą mogły wykorzystać w życiu zawodowym.
 
 
Prywatne przedszkole „Jacek i Agatka” zdobyło Grand Prix podczas Festiwalu Twórczości Przedszkolaków „Fantazja”.
Poetycko, muzycznie a przede wszystkim tanecznie było podczas obchodów Światowego Dnia Tańca, które w miniony piątek (27.04) odbyły się w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK.
W piątkowy (27.04) wieczór w Ośrodku Działań Artystycznych odbyło się uroczyste podsumowanie piątej edycji „Piotrkowskiego Miesiąca Fotografii” – cyklu kwietniowych spotkań, w ramach których mieliśmy okazję uczestniczyć w wystawach i warsztatach fotograficznych.