Szkoła Podstawowa nr 11 z sukcesem zakończyła udział w ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych”. Organizatorem projektu był Urząd Ochrony Danych Osobowych.
Swoją przygodę życia na Islandii przeżył Martin Walsh, a wszystko to udokumentował Tomasz Lenarczyk. Efekt końcowy to wystawa fotografii pt. "Pod wiatr – islandzka wyprawa...", której wernisaż odbył się w minionym tygodniu w  Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Lipiec zbliża się wielkimi krokami, a w związku z tym gotowy jest już kolejny Informator Kulturalny. W broszurze znajdziemy spis wszystkich wydarzeń, jakie odbędą się w Piotrkowie przez najbliższy miesiąc.
„Pod wiatr - islandzka wyprawa” to tytuł wystawy fotograficznej Tomasza Lenarczyka, którą będzie można zobaczyć w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż prac odbędzie się w czwartek (28.06).
„Piotrkowska przyroda” to tytuł międzyszkolnego konkursu fotograficznego, który doczekał się już ósmej edycji. Wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się w niedzielę (24.06) w parku św. Jana Pawła II.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do wzięcia udziau w konkursie wiedzy o literaturze „Łączy nas czytanie”. Konkurs odbędzie się 23 czerwca w amfiteatrze miejskim i będzie jednym z elementów Jarmarku Trybunalskiego.
W czwartek (21.06) uroczyście odsłonięto tablicę poświęconą pamięci Seweryny Szmaglewskiej -Wiśniewskiej. Pamiątkowa płyta zawisła na ścianie budynku przedszkola „Jacek i Agatka” przy ul. Parkowej 38.
Zespoły Taneczne „Aerobik” i „Maxi  Aerobik” z klubu kultury „Jaskółczyn”, wezmą udział w Międzynarodowym Festiwalu Tanecznym. Konkurs rozpocznie się 24 czerwca w Rzymie.
KinODA zaprasza na spotkanie z Piotrem Domarańczykiem, które odbędzie się w czwartek (21.06) w siedzibie Ośrodka Działań Artystycznych. Podczas spotkania zostaną wyświetlone filmy reżysera.
To już ostatni moment dla gimnazjalistów, którzy stoją przed dylematem wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą piotrkowskich szkół.