W niedzielę (2.06) w salach piotrkowskiego Muzeum odbył się recital pieśni Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Jakuba Blokesza.
Zespół teatralny „Nie mogę…” z IV Liceum Ogólnokształcącego zdobył Grand Prix oraz nagrodę „Złotego Gargulca” podczas XXIV Zamkowych Spotkań Teatralnych w Szydłowcu.
„Fotografie miasta” to tytuł najnowszej wystawy, którą będzie można oglądać w galerii „Śnieżne Krużganki”. Prezentacja przedstawia Piotrków Trybunalski w obiektywie Marii i Mariusza Lauks.
1 czerwca to jeden z ulubionych dni w roku dla wszystkich dzieci. Z okazji Dnia Dziecka specjalna niespodziankę dla najmłodszych przygotowała grupa wokalno-taneczna PRESTO z Miejskiego Ośrodka Kultury.
Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 zostali laureatami programu edukacyjnego „Junkers szkoli”. Piotrkowianie znaleźli się wśród piętnastki wyróżnionych uczniów.
Piotrkowskie Muzeum zaprasza na recital pieśni Jacka Kaczmarskiego „Wolność jest w nas”. Utwory polskiego barda usłyszymy w wykonaniu Kuby Blokesza.
W ubiegły weekend (18-19.05) w Dobrzeniu Wielkim reprezentanci sztuki cyrkowej prezentowali swój dorobek podczas XI Festiwalu Sztuki  Cyrkowej „Magia Cyrku”. Nasz gród reprezentowali podopieczni Piotrkowskiej Fundacji Talentów.
27 maja na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się festiwal rodzinny „Piękny Dzień Mamy”. Na scenie zaprezentowały się dzieci ze szkół podstawowych oraz świetlic: szkolnych, środowiskowych i artystycznych.
29-05-2019

II LO otwiera drzwi

II Liceum Ogólnokształcące zaprasza młodzież kończącą szkoły podstawowe i gimnazja na dzień otwarty, który odbędzie się piątek (31.05) w godz. 9:00-12:00.
Do 28 maja można nadsyłać zgłoszenia do dziewiątej edycji konkursu fotograficznego „Piotrkowska przyroda”. Organizatorem jest Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.