Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau zaprasza na udział w międzynarodowej konferencji „Tworzymy społeczeństwo obywatelskie. Dobre praktyki.” , która odbędzie się 7 grudnia w Łodzi.  Swój udział można składać do 20 listopada.
„Śpiewamy dla Biało- Czerwonej” –  pod taką nazwą w minioną sobotę (11.11) odbyły się  I Kutnowskie Spotkania Chóralne. Udział w imprezie wziął chór „Radość Życia”.
„Zagrożenia związane z emisją pyłów i gazów dla środowiska” to tytuł Programu Edukacji Ekologicznej, który realizowany będzie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
„Na skrzydłach wolności” to tytuł koncertu niepodległościowego, który odbędzie się w piątek (17.11) w kościele Akademickim Panien Dominikanek. Podczas występu usłyszymy pieśni patriotyczne, arie  i piosenki żołnierskie.
"Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości" pod tym tytułem odbędą się nieodpłatne spacery historyczne i projekcje o tematyce niepodległościowej, skierowane do grup zorganizowanych przez piotrkowskie Muzeum.
13-11-2017

O cukrzycy w MBP

Cukrzyca typu 1 będzie tematem spotkania edukacyjnego, które odbędzie się w czwartek (15.11) w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Prelekcje poprowadzi Małgorzata Olewińska, edukator społeczny z Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.
W środę (8.11) w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK po raz pierwszy odbyły się wspólne warsztaty komputerowe dla seniorów i dzieci przeprowadzone metodą 121digital.
W czwartek (9.11) w piotrkowskim Muzeum odbyła się prelekcja dla uczniów piotrkowskich szkół średnich. Spotkanie było inicjatywą Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie.
We wtorek (14.11) w Ośrodku  Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wieczór artystyczny. Koncert odbędzie się  z okazji Dnia Seniora.
Marian Opania będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie z aktorem odbędzie się we wtorek (13.11) w czytelni dla dorosłych.