W najbliższą niedzielę (23.10)  w Centrum Idei  „Ku Demokracji”  odbędzie się podróżnicza prelekcja pt. „Dotknąć Meksyku”.  Osobliwości egzotycznego kraju przybliży Witold Stawski, którego fotografie były niedawno udostępnione w „Śnieżnych krużgankach”.
„Kilka scen z życia” to tytuł wystawy Patryka Śpiewaka, którą będzie można oglądać w Ośrodku Działań Artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury.
18-10-2016

O szkle w DKS

Już w najbliższy czwartek (20.10) w Ośrodku Działań Artystycznych zaplanowano kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Sztuki. Tym razem tematem będzie szkło.
Piotrkowskie Muzeum oraz Towarzystwo Fotograficzne FCztery zapraszają na międzynarodową wystawę poplenerową „Szlakiem staropolskiego okręgu przemysłowego” Sielpia 2016.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury znów może się pochwalić sukcesami swoich podopiecznych. Młodzi piotrkowianie  świetnie zaprezentowali się w I Spalskim Konkursie Fotograficznym.
Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk” zaprasza na konferencję naukową poświęconą zagrożeniom, jakie dla dzieci i młodzieży niosą za sobą substancje psychoaktywne.
17-10-2016

Myśliwska wystawa

Już po raz kolejny w okresie jesiennym na dziedzińcu Centrum Idei Ku Demokracji spotkali się myśliwi. Okazją do spotkania była inauguracja wystawy fotograficznej „Co roku rykowisko” autorstwa Andrzeja Wierzbieńca.
Piotrkowscy seniorzy mieli wyjątkowę okazję zapoznać sie z tajnikami tworzenia makijażu. Wszytsko dzięki zajęciom zorganizowanym przez Ośrodek Edukacji Artsystycznej.
14-10-2016

Igły czy szpilki?

Poeta Marek Czuku będzie gościł w naszym mieście. Z artystą będzie można spotkać się we wtorek (18.10) w Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Jerozolimska 29).
Inaugurację dwóch nowych wystaw zaplanowano w najbliższą niedzielę (16.10) w Centrum Idei „Ku Demokracji”. Obie prezentację będą miały fotograficzny charakter.