Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy „Miejsce przy stole”. Autorem prac jest piotrkowski artysta Andrzej Hoffman.
Lubisz śpiewać i chcesz rozwijać tę pasję? Spróbuj swoich sił w chórze. Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury ogłasza nabór do chóru seniora „Radość Życia”.
07-09-2016

Agata Passent w MBP

Agata Passent będzie w najbliższy piątek (9.09) gościć w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Jerozolimska 29). Do Piotrkowa Trybunalskiego znana dziennikarka przyjedzie na zaproszenie Dyskusyjnych Klubów Książki.
W najbliższy weekend (10-11.09) obchodzimy Europejskie Dni Dziedzictwa. W akcję włączyło się także piotrkowskie Muzeum.
W niedzielę (4.09) w Centrum Idei ku Demokracji zainaugurowano wystawę poplenerową prac nauczycieli, uczestników V. Wiosennej Akademii Sztuki.
Noblowska powieść Henryka Sienkiewicza była bohaterem kolejnej odsłony ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. „Quo Vadis” zabrzmiało także Piotrkowie.
Od początku września w Centrum Idei ku Demokracji można oglądać kolejną wystawę fotograficzną. Prezentacja nosi tytuł „Meksyk” i pokazuje oblicze latynoamerykańskiego kraju.
Od września tego roku rodzicie uczniów klas III i V szkół podstawowych oraz II gimnazjum nie muszą kupować szkolnych podręczników. Szkoły zapewnią uczniom darmowe książki w ramach rządowej reformy.
01-09-2016

Rodzinnie w Muzeum

W ostatnią sobotę wakacji w Zamku Królewskim odbyło się drugie „Rodzinne Spotkanie w Muzeum”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych fanów historii.
Przeżyj na nowo losy bohaterów sienkiewiczowskiej powieści „Quo Vadis” i przyłącz się do ogólnopolskiej akcji promującej czytanie. W piątą edycję „Narodowego Czytania” włączy się także Piotrków Trybunalski.