18 maja 1944 roku na wzgórzu Monte Cassino wbita została polska flaga, która oznaczała zwycięstwo wojsk alianckich w jednej z najważniejszych bitew II wojny światowej. Decydujący udział mieli w niej polscy żołnierze, wśród których byli także piotrkowianie.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na trzydziesty pierwszy Kiermasz Taniej Książki, który odbędzie się w najbliższą sobotę (14.15) w holu budynku głównego książnicy (ul. Jerozolimska 29).
„Noc Muzeów z Królem Zygmuntem I Starym i Jego Dworem” to tytuł piotrkowskiej imprezy organizowanej w Zamku Królewskim z okazji corocznej akcji „Noc Muzeów”.
 
Piotrkowskie Muzeum zaprasza na „Dni otwarte Funduszy Europejskich”. Imprezę zaplanowano w najbliższy piątek (13.05) w godz. 10.00-17.00.
Wczoraj (9.05) w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zorganizowano „Dzień Tańca”. W trakcie imprezy zaprezentowali się seniorzy, młodzież i dzieci uczestniczący w warsztatach tanecznych w OEA.
„Mruczę, więc jestem” - to tytuł koncertu, który w najbliższy czwartek (12.05) będzie można usłyszeć w amfiteatrze miejskim. Gwiazdą koncertu będzie znany wokalista Krzysztof Cwynar.
W niedzielę (8.05) na boisku piotrkowskiej filii UJK odbył się III Historyczny Festyn Rodzinny „Wioska Wikinga”.
09-05-2016

Hawaje w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza w najbliższy piątek (13.05) na spotkanie z podróżniczką Zofią Suską. 
Piotrkowscy artyści działający w „Klubie Seniora” Ośrodka Edukacji Artystycznej MOK otrzymali kolejne wyróżnienie. Tym razem laur zdobył kabaret „Trzeciaki”.
Piotrkowska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zaprasza w najbliższą niedzielę (8.05) na rodzinny festyn historyczny „Wioska Wikinga”.