Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych nr 3 podpisał porozumienia o współpracy z Wydziałem Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej.
Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK zaprasza w najbliższy czwartek (31.03) na obchody Dnia Teatru.
25-03-2016

Z górki na pazurki

Podopieczni Miejskiego Ośrodka Kultury zajęli czołowe miejsca w XI edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pn. "Z górki na pazurki - moje ferie". Ogółem na konkurs wpłynęły aż 452 prace, które oceniane były w trzech kategoriach wiekowych.
Dużym zainteresowaniem cieszył się Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. ks. Jerzego Popiełuszki, który placówka zorganizowała w ubiegłym tygodniu.
W minionym tygodniu podopiecznych piotrkowskiego Domu Pomocy Społecznej odwiedzili niespodziewani gości. Niespodziankę dla seniorów przygotowali uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 13.
Już po raz dziesiąty na ulicach naszego miasta zorganizowane zostanie widowisko pasyjne. Misterium Męki Pańskiej tradycyjnie odbędzie się w Wielką Środę. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 18.30 przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego.
Tradycją działalności Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury stały się przedświąteczne kiermasze, podczas których sprzedawane są przedmioty wykonane przez podopiecznych OEA.
21-03-2016

Uratowali skowronki

Pięć ośmioosobowych zespołów wzięło udział w konkursie ekologicznym „Nie wypalaj trawy, przecież nie zabija się skowronków”, który w minioną sobotę (19.03) odbył się w Szkole Podstawowej nr 13.
18-03-2016

Godzina dla Ziemi

Jutro (19.03) na całym świecie 20.30 wybije „Godzina dla Ziemi WWF”. Akcja ma za zadanie zwrócić uwagę na problem ochrony środowiska.
„Edukacja filmowa – potrafię żyć inaczej” to cykliczna akcja prowadzona przez piotrkowski Urząd Miasta. Jej zadaniem jest popularyzacja, wśród dzieci i młodzieży, zagadnień z zakresu bezpieczeństwa poprzez filmowe projekcie.