Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Krzysztofem Hermanem, autorem publikacji „Kolej wąskotorowa Piotrków - Sulejów”.
Jacek Wójcicki będzie gościem kolejnego „Podwieczorku z gwiazdą” organizowanego w Centrum Idei „Ku Demokracji”. Gwiazda polskiej sceny muzycznej pojawi się w Piotrkowie w najbliższy czwartek (24.11). 
Centrum Idei ku Demokracji zaprasza na wyjątkową wystawę. Od niedzieli (20.11) będzie można oglądać wystawę prac Mariusza Gosławskiego „Malowane kawą”.
Archiwalne wydawnictwa związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę można oglądać do końca listopada w siedzibie piotrkowskiego oddziału PTTK (pl. Czarnieckiego 10).
Na początku tygodnia w Muzeum odbyła się konferencja naukowa poświęcona postaci Kazimierza Stronczyńskiego. Sesję zorganizowano z okazji 120. rocznicy śmierci piotrkowianina.
Szkoła Podstawowa nr 12 walczy o zwycięstwo w konkursie na najlepszy teledysk do utworu Dawida Kwiatkowskiego. Nagrodą jest sprzęt edukacyjny o wartości 20 tys. zł oraz koncert artysty.
W poniedziałek (14.11) w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert z okazji Dnia Seniora. Podczas spotkania wystąpił zespół cygański Jamaro Drom, doskonale znany nie tylko romskiej publiczności.
W piotrkowskim kinie Helios odbyła się kolejna odsłona akcji „Edukacja filmowa – potrafię żyć inaczej”. Tym razem udział wzięło w niej blisko 1600 uczniów.
„Pierwsza linia” to tytuł wystawy, którą będzie można oglądać w Ośrodku Działań Artystycznych. Prezentację przygotowało jedenastu artystów związanych z różnymi dziedzinami sztuki.
Piotrkowskie obchody Święta Niepodległości nie mogą obyć się bez konkursu recytatorskiego „Rzeczpospolita Niepodległa”. Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych recytowali wiersze w murach Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej.