We wtorek (8.05) w Miejskiej Bibliotece Publicznej wystąpi zespół „Trzeci Oddech Kaczuchy”. Recital odbędzie się w ramach obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.
Uczennice IV LO przygotowują się do wejścia na rynek pracy. W ramach projektu „Zawodowe puzzle. Nastolatki decydują o sobie” licealistki pogłębiają świadomość swoich mocnych stron, które będą mogły wykorzystać w życiu zawodowym.
 
 
Prywatne przedszkole „Jacek i Agatka” zdobyło Grand Prix podczas Festiwalu Twórczości Przedszkolaków „Fantazja”.
Poetycko, muzycznie a przede wszystkim tanecznie było podczas obchodów Światowego Dnia Tańca, które w miniony piątek (27.04) odbyły się w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK.
W piątkowy (27.04) wieczór w Ośrodku Działań Artystycznych odbyło się uroczyste podsumowanie piątej edycji „Piotrkowskiego Miesiąca Fotografii” – cyklu kwietniowych spotkań, w ramach których mieliśmy okazję uczestniczyć w wystawach i warsztatach fotograficznych.
Magistrat realizuje akcję profilaktyczną skierowaną do młodzieży dotyczącą bezpieczeństwa w internecie. Dzisiaj (27.04) w sali widowiskowej MOK przeprowadzono prelekcje pn. „Bezpieczny internet”.
 
24. Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne przyniosły kolejne nagrody piotrkowskim tancerkom z klubu „Jaskółczyn”. Zawody odbyły się w miniony weekend w Małogoszczy.
Największą wiedzę historyczną o Piotrkowie mają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Za nami 30. edycja międzyszkolnego konkursu historycznego "Piotrków Trybunalski - Moje Miasto".
Wczoraj (24.04) w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się rozstrzygnięcie osiemnastej edycji konkursu „I Ty bywasz poetą…”, organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 we współpracy z Urzędem Miasta.
Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów do drugiej edycji międzynarodowej nagrody im. Jana Pawła II "Veritatis Splendor”. Wyróżnienie przyznawane jest ludziom, kierującym się w swoim życiu i działalności nauką Jana Pawła II.