Lora Szafran będzie gościem specjalnym koncertu finałowego 48. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o „Rubinową Hortensję”. Gala odbędzie się już w sobotę (27.10).
 W zeszłym tygodniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych nr 3 zrealizowano projekt  "Spotkanie z Niepodległością”. W akcji wzięli udział uczniowie klas ósmych szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjalnych.
 
W środę (24.10) w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Elżbietą Stępień połączone z promocją jej najnowszej książki pt. „Ta kobieta”.
Po raz kolejny młodzież z piotrkowskich szkół średnich uczestniczy w edukacyjnych seansach filmowych organizowanych w ramach akcji „Edukacja filmowa – potrafię żyć inaczej”.
 
W piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oficjalnie zainaugurowano nowy rok akademicki Piotrkowskiego Uniwersytetu Pierwszego Wieku.
 
Przed nami już ostatnie spotkanie z cyklu  „Podwieczorek z gwiazdą!”. We wtorek (23.10) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji"  będziemy gościć muzyka Ryszarda Poznakowskiego.
 
Uczestnicy warsztatów plastycznych Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zdobyli nagrody w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Pocztówka z wakacji".
 
W piątkowe popołudnie Szkoła Podstawowa nr 2 oficjalnie przyjęła do swojego grona nowych pierwszaków. W placówce odbyła się uroczystość ślubowania.
W niedzielę (14.10) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji” odbędzie się koncert fortepianowy „POLSKA CHOPINA”. Przed publicznością zagra pianista Jan Przepałkowski.
W piątek (12.10) w Ośrodku Działań Artystycznych ukażą się dwie wystawy: „Akty” Piotra Zielonki oraz wystawa przygotowana przez Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, pt. „Niech żyje nam”.