„Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi” to hasło tegorocznej „Nocy Świętych” organizowanej w Piotrkowie Trybunalskim.
W piątek (18.10) odbędzie się kolejny koncert w ramach Piotrkowskiej Jesieni Organowej.
Piotrkowskie muzeum znalazło się w gronie laureatów konkursu „Moje miejsce na Ziemi”. Jest to największy program grantowy Fundacji PKN Orlen dla społeczności lokalnych.
 
W ramach programu „Deutche Plus” w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 odbyła się nietypowa lekcja języka niemieckiego.
W ubiegły piątek (11.10) Szkoła Podstawowa nr 13 uczestniczyła w happeningu "Balon za uśmiech”. Imprezę zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
 
Grand Prix oraz kilka medali przywieźli z ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Rosa” podopieczni Klubu Kultury „Jaskółczyn” z Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
11-10-2019

Nowa wystawa w ODA

„Intensywność Patrzenia” to tytuł wystawy autorstwa Elżbiety i Czesława Abratkiewiczów, którą będzie można oglądać w Galerii ODA. Wernisaż odbędzie się dziś (11.11) o godz. 19.00.
Dzień Głośnego Czytania Biblii odbył się w środę (9.10) w Mediatece 800-lecia. W tym roku czytano fragmenty Księgi Hioba.
„Pocztówki z podróży – Norwegia” to tytuł wystawy fotografii Tomasza Lenarczyka, która prezentowana będzie od 13 października do 6 listopada w Galerii „Śnieżne Krużganki”.
W środę (9.10) zaplanowano Dzień Głośnego Czytania Biblii. To już piąta odsłona imprezy, która odbędzie się w Mediatece 800-lecia.