„Dbamy o zęby” to tytuł programu edukacyjno-profilaktycznego realizowanego przez piotrkowski samorząd we współpracy z Państwową Inspekcją Sanitarną w Piotrkowie.  Akcja będzie realizowana w piotrkowskich przedszkolach.
20-11-2017

Wisła w obiektywie

W miniony piątek (17.11) w salach Zamku Królewskiego odbył się wernisaż wystawy fotograficznej poświęconej królowej polskich rzek – Wiśle. Ekspozycja jest upamiętnieniem „Roku Wisły” obchodzonego w 2017 roku.
W minioną sobotę (18.11) w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się spektakl słowno-muzyczny „Ścieżki Niepodległej”. Projekt został poświęcony pamięci piotrkowianina Stanisława Pomian-Srzednickiego, Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego.
„Dziewczęta i kobiety” pojawią się od  niedzieli  (19.11) w Galerii „Śnieżne Krużganki”. Zapraszamy na najnowszą wystawę fotograficzną  Piotra Zielonki.
W piotrkowskich przedszkolach trwa akcja edukacji ekologicznej. O tym jak prawidłowo segregować odpady dowiedzieli się uczniowie Przedszkola Samorządowego nr 24.
W sobotę (18.11) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji” odbędzie się projekcja filmu pt. „Proroctwo”.  Produkcja jest nawiązaniem do objawień św. s. Faustyny Kowalskiej dotyczącej Polski.
 
„1047 WISŁA” to tytuł najnowszej wystawy fotograficznej przygotowanej przez Stowarzyszenie Fotograficzne Kreatywni. Wernisaż prac odbędzie się w piątek (17.11) na Zamku Królewskim.
W sobotę (18.11) w Centrum idei „Ku Demokracji” odbędzie się podsumowanie szóstej edycji  ogólnopolskiego „Konkursu na fraszkę trybunalską”. W trakcie spotkania zostaną nagrodzeni najlepsi autorzy fraszek o 800-letnim Piotrkowie.
W czwartek (16.11) zaplanowano podsumowanie tegorocznej edycji Old Town Jazz. Siódmy sezon zakończy koncert Ed Cherry/Arek Skolik Project +.
Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau zaprasza na udział w międzynarodowej konferencji „Tworzymy społeczeństwo obywatelskie. Dobre praktyki.” , która odbędzie się 7 grudnia w Łodzi.  Swój udział można składać do 20 listopada.