Uniwersytet Jana Kochanowskiego filia w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza w sobotę 19 maja na Akademicką Noc Muzeów.  W programie m.in. wykład dr Rafała Jaworskiego oraz warsztaty marcepanowe.
 
Monika Kuszyńska, była wokalistka zespołu Varius Manx, będzie kolejnym gościem „Podwieczorku z gwiazdą”, organizowanego w Centrum Idei „Ku Demokracji”. Artystka zawita do naszego miasta w czwartek (17.05).
Za nami XVII edycja konkursu "W imię miłości Ojczyzny". Wczoraj (14.05) w Centrum Idei "Ku Demokracji" odbyło się uroczyste podsumowanie zmagań.
„Absolwencie, co dalej?” – pod takim hasłem odbędzie się konferencja skierowana m.in. do absolwentów szkół, doradców zawodowych i kadry akademickiej. Spotkanie odbędzie się we wtorek (15.05) w auli Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim.
„4 Pory Niepokoju” to najnowsza wystawa Katarzyny Zimnej, reprezentującej technikę linorytu. Wernisaż prac odbędzie się w piątek (11.05) w Ośrodku Działań Artystycznych.
Ogólnopolska akcja „Cała Polska czyta dzieciom” znów zagościła w Piotrkowie Trybunalskim. Wczoraj (9.05) zawitała do Przedszkola Samorządowego nr 7.
Koncertem Eskaubei & Tomek Nowak Quartet rozpoczniemy ósmą edycję cyklu Old Town Jazz. Letnia scena Skyy Pub startuje w najbliższy piątek, 11 maja.
Karolina Mirż to pierwsza uczennica w historii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie, która została laureatką centralnych zawodów 31. Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

 
Strzelanie z łuku, lepienie glinianych naczyń czy wyplatanie wiklinowych koszy - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały podczas pikniku rodzinnego "Wioska Wikinga" zorganizowanego na boisku przy Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
W roku szkolnym 2017/2018 I Liceum Ogólnokształcące może pochwalić się zarówno finalistami, jak laureatami ogólnopolskich olimpiad. Młodzież „Chrobrego” świetnie zaprezentowała się zarówno na niwie humanistycznej, jak i nauk ścisłych.