„1047 WISŁA” to tytuł najnowszej wystawy fotograficznej przygotowanej przez Stowarzyszenie Fotograficzne Kreatywni. Wernisaż prac odbędzie się w piątek (17.11) na Zamku Królewskim.
W sobotę (18.11) w Centrum idei „Ku Demokracji” odbędzie się podsumowanie szóstej edycji  ogólnopolskiego „Konkursu na fraszkę trybunalską”. W trakcie spotkania zostaną nagrodzeni najlepsi autorzy fraszek o 800-letnim Piotrkowie.
W czwartek (16.11) zaplanowano podsumowanie tegorocznej edycji Old Town Jazz. Siódmy sezon zakończy koncert Ed Cherry/Arek Skolik Project +.
Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau zaprasza na udział w międzynarodowej konferencji „Tworzymy społeczeństwo obywatelskie. Dobre praktyki.” , która odbędzie się 7 grudnia w Łodzi.  Swój udział można składać do 20 listopada.
„Śpiewamy dla Biało- Czerwonej” –  pod taką nazwą w minioną sobotę (11.11) odbyły się  I Kutnowskie Spotkania Chóralne. Udział w imprezie wziął chór „Radość Życia”.
„Zagrożenia związane z emisją pyłów i gazów dla środowiska” to tytuł Programu Edukacji Ekologicznej, który realizowany będzie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
„Na skrzydłach wolności” to tytuł koncertu niepodległościowego, który odbędzie się w piątek (17.11) w kościele Akademickim Panien Dominikanek. Podczas występu usłyszymy pieśni patriotyczne, arie  i piosenki żołnierskie.
"Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości" pod tym tytułem odbędą się nieodpłatne spacery historyczne i projekcje o tematyce niepodległościowej, skierowane do grup zorganizowanych przez piotrkowskie Muzeum.
13-11-2017

O cukrzycy w MBP

Cukrzyca typu 1 będzie tematem spotkania edukacyjnego, które odbędzie się w czwartek (15.11) w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Prelekcje poprowadzi Małgorzata Olewińska, edukator społeczny z Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.
W środę (8.11) w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK po raz pierwszy odbyły się wspólne warsztaty komputerowe dla seniorów i dzieci przeprowadzone metodą 121digital.