„Narodziny, Życie i Śmierć” – taki tytuł nosi nowy spektakl zespołu tanecznego Kontra. Premiera widowiska odbyła się w Szkole Podstawowej nr 12.
W niedzielę (04.11) w Centrum idei „ Ku Demokracji” odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej pt. "Debiut". Wystawa jest rezultatem warsztatów prowadzonych w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 wzięli udział w rajdzie „Płomyk Pamięci”, który zorganizowany został przez piotrkowski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbyła się kolejna lekcja patriotyzmu. Tym razem poświęcona była historii, nie tylko państwa ale także regionu.
Koncert, wystawa oraz wypominki poświęcone pamięci wybitnych artystów - Tomasza Stańki i Marka Karewicza. Zaduszki artystyczno – jazzowe już w najbliższy piątek (2.11) na dziedzińcu Centrum idei „Ku demokracji”.
W minionym tygodniu Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury gościł  zagraniczną delegację. Była to świetna okazja do wypromowania naszego miasta.
 
„Każdy uzależniony to czyjeś dziecko” pod takim hasłem odbyło się XVIII Trybunalskie Forum Trzeźwościowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk”.
W miniony piątek (26.10) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie zorganizowano Konkurs Piosenki Patriotycznej pn. "Raduje się serce...".  W wydarzeniu wzięło udział ponad 40 uczniów z powiatu piotrkowskiego.
 
„Niepodległa” to tytuł muzyczno – słownego montażu poświęconego setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wydarzenie odbędzie się 9 listopada w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK zaprasza na wernisaż wystawy prac Jolanty Betnerowicz i Małgorzaty Martyniak. Wystawę będzie można oglądać w galerii przy ul. Słowackiego 13.