"10 sekretów Marlin Monroe" - to koncert, podczas którego Sonia Bohosiewicz zaprasza widzów do - skrywającego wiele tajemnic - świata Marilyn Monroe. Spektakl 15 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 wzięli udział w rajdzie „Płomyk Pamięci”, który zorganizowany został przez piotrkowski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
Seniorzy z teatru poezji "Boczny Tor" z Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zdobyli II miejsce w XXV Biesiadzie Amatorskich Artystycznych Spotkaniach Seniorów podczas XXV BIESIADY POD ZŁOTYM LIŚCIEM. Biesiada odbyła się w ubiegły weekend (26.10) w Łaskim Domu Kultury.
.
 
W czwartek (24.10) w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Czesława Polcyna „Birmańskie klimaty”. Prace można oglądać do 6 listopada.
 
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na koncert zespołu Agnellus pt.: „Bal dla ubogich. Tribute to Tuwim”. Wydarzenie odbędzie się w piątek (25.10).
„Znasz li ten kraj" pod takim tytułem odbędzie się koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Koncert zaplanowano w najbliższą niedzielę (27.10) w Muzeum.
Podopieczni warsztatów plastycznych Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zdobyli nagrody w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Pocztówka z wakacji".
 
W piątkowy wieczór koncertem w kościele pw. Miłosierdzia Bożego zakończymy 9. edycję „Piotrkowskiej Jesieni Organowej”. Początek koncertu o godzinie 19.00.
Wystawa fotografii „Birmańskie klimaty” autorstwa Czesława Polcyna to najnowsza propozycja Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż w czwartek, 24 października.
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 odbyło się wczoraj (23.10) czwarte „Spotkanie z…”. W tym roku bohaterem projektu był Stanisław Wyspiański.