W piątkowy (5.07) wieczór zapraszamy w Rynek Trybunalski na koncert Bartka Deryło,młodego wrocławskiego muzyka i studenta wokalistyki jazzowej.
W najbliższy czwartek (4.07) odbędzie się pierwszy wakacyjny Rodzinny Festyn Plenerowy. Dzieci z rodzicami zapraszamy do parku św. Jana Pawła II.
Z okazji 500-lecia zakończenia budowy Pałacu Zygmunta Starego piotrkowskie Muzeum wydało kolekcjonerski zestaw pocztówek przedstawiających widoki królewskiej rezydencji.
„Schodami w górę, schodami w dół” to tytuł nowej wystawy fotograficznej, którą można oglądać w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
„Na tronie i w koronie” – to tytuł bezpłatnych warsztatów edukacyjno-plastycznych, które z okazji 500-lecia piotrkowskiego pałacu Zygmunta Starego przygotowało piotrkowskie Muzeum.
W najbliższy weekend  czeka nas wyjątkowe wydarzenie w Ośrodku Działań Artystycznych – podsumowanie i wręczenie nagród w jubileuszowym V Biennale Sztuki.
„Przygoda...za jeden uśmiech, czyli najpiękniejsze piosenki z polskich filmów” – to tytuł koncertu inaugurującego cykl letnich spotkań na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury.
Na parkanie piotrkowskiego Muzeum pojawiła można zobaczyć nową wystawę plenerową. Na ośmiu planszach znajdziemy informacje dotyczące 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.
Tancerze piotrkowskiego „Jaskółczyna” zdobyli medale XXV Pucharu Polski w Tańcu Sportowym. Impreza odbyła się w Radzyminie i była kolejną turą eliminacji Mistrzostw Polski.
Artur Andrus będzie gościem ostatniego przed wakacjami „Podwieczorku z gwiazdą”. Spotkanie z kabareciarzem już w czwartek (27.06) w Centrum idei „Ku Demokracji”.