25 września  ruszają warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, organizowane przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Zajęcia będą się odbywały w ramach akcji „Wyciągamy dzieci z bramy”.
„Moda przez wieki” to tytuł oryginalnego pokazu mody przygotowanego przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Prezentacja ubiorów reprezentujących różne epoki odbędzie się w piątek (29.09).
W sobotę (16.09) na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie wystąpi Alexandr Maceradi. To kolejne muzyczne spotkanie z cyklu „Koncerty na trakcie”.
W najbliższą sobotę (16.09) odbędzie się kolejny festyn rodzinny z cyklu „Czytanie na trawie”. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wspólną zabawę do parku im. ks. J. Poniatowskiego.
Dziewięciu artystów z pięciu miast bierze udział w II Plenerze Malarskim Miast Partnerskich. Prezentacja powstałych prac i wernisaż wystawy poplenerowej odbędzie się 14 września.
Uniwersytet piotrkowski zaprasza dzieci z klas I-III do udziału w programie edukacji historycznej. „Świat wokół nas. Dawniej i dziś” to całoroczny cykl zajęć teoretyczno-warsztatowych.
„Szkoła młodych patriotów” to tytuł ogólnopolskiego konkursu skierowanego do szkół, który odbędzie się w okresie od 16 października do 30 kwietnia 2018 r. Termin zgłoszenia udziału mija 15 września.
„Piotrkowskie motywy 1999-2007” to najnowsza wystawa malarska, jaka się ukazała w Centrum Idei „Ku Demokracji”.
Dwa wernisaże odbyły się w miniony piątek (08.09) w Ośrodku Działań Artystycznych. Oba zorganizowane w ramach cyklu "97-300. Tak daleko stąd, tak blisko", jak również dotyczyły tematu mody.
Piotrkowski zespół taneczny „Kontra” otrzymał zaproszenie ze spektaklem „Irena Sendlerowa Sprawiedliwa” na III Międzynarodowy Kongres Praw Dziecka, który odbędzie się w Warszawie.