„Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt...” – to tytuł spotkania, jakie z okazji Dnia Kobiet przygotował Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. OEA zaprasza już 8 marca.
„Malarstwo na ptasich piórkach” – to tytuł wystawy, którą od 4 marca będzie można oglądać w galerii „U panien”. Autorką wystawy jest Joanna Agnieszka Samborska.
Rozpoczął się kolejny miesiąc, a co za tym idzie przygotowano najnowszy Informator Kulturalny. W broszurze znajdziemy spis wszystkich wydarzeń, jakie w marcu odbędą się w Piotrkowie Trybunalskim.
Dyskryminacja w szkole i nie tylko – to temat kolejne odsłony cyklu „Edukacja filmowa – potrafię żyć inaczej”. W akcji udział biorą uczniowie szkół podstawowych.
W minioną sobotę w salach piotrkowskiego Muzeum spotkali się harcerze, aby uczcić Dzień Myśli Braterskiej - święto przyjaźni obchodzone każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie.
Poetka i malarka, która z taką samą pasją maluje jak i pisze wiersze – Jolanta Łopusiewicz była bohaterką autorskiego wieczoru, który odbył się w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Krzysztof Kamiński po raz kolejny będzie gościł na telewizyjnych ekranach. Piotrkowskiego aktora będziemy podziwiać w serialu „Pensjonat nad rozlewiskiem”, który emitowany będzie na antenie TVP 1.
26-02-2018

Jazz Scena na Zamku

W miniony piątek (23.02) w królewskich komnatach piotrkowskiego Zamku można było usłyszeć jazz. Wszystko za sprawą kolejnego koncertu z cyklu Jazz Scena Zamek.
„Chłopcy malowani. Poezja i proza Legionów Polskich” – to tytuł najnowszej wystawy plenerowej, która można oglądać na parkanie piotrkowskiego Muzeum.
„Dzieje Piotrkowa Trybunalskiego w źródłach archiwalnych” – taki tytuł nosi publikacja autorstwa dr Tomasza Matuszaka, Dyrektora piotrkowskiego Archiwum Państwowego poświęcona historii grodu trybunalskiego.