Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza na „Piękny Dzień Mamy”. Festiwal rodzinny odbędzie się w piątek (25.05) na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury.
Przed nami ósma doroczna wystawa plastyczna Klubu Seniora. Wernisaż odbędzie się w czwartek (24.05) w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
„Legionowy Piotrków. Rozważania na temat III Brygady Legionów Polskich oraz Departamentu Wojskowego Naczelnego Komitetu Narodowego” to tytuł wykładu dr Marty Walak, który wysłuchać będzie można już w najbliższy czwartek (24.05).
Doświadczenia naukowe, pokazy, konkursy i zagadki będą czekały na uczestników trzeciego Piotrkowskiego Pikniku Nauki i Techniki „Explorer”. Impreza odbędzie się w środę (23.05) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
Monika Kuszyńska gościła w czwartek (17.05) w Piotrkowie Trybunalskim. Wokalistka była gościem kolejnego spotkania z cyklu „Podwieczorek z gwiazdą”, które odbyło się w Centrum Idei ku Demokracji.
„Droga. Quo Vadis” to tytuł najnowszej wystawy fotograficznej Marii Tymińskiej. Fotografie od niedzieli (20.05) będzie można oglądać w galerii „Śnieżne Krużganki” w Centrum Idei ku Demokracji.
Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk” ogłosiło kolejną edycję  konkursu plastycznego „Wakacje wolne od uzależnień”. Konkurs skierowany jest do uczniów piotrkowskich szkół, a prace można nadsyłać do 25 maja.
„Teatr spełnionych nadziei. Opowieść o polskim teatrze w Toronto” to tytuł spotkania, które odbędzie się we wtorek (22.05) w Miejskiej Bibliotece Publicznej . O teatrze opowie pisarka, dziennikarka, członek Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie, Joanna Sokołowska-Gwizdka.
„Monografia Piotrkowa Trybunalskiego” Michała Rawity - Witanowskiego została uznana najlepszą książką o Ziemi Łódzkiej w 26- tej edycji Nagrody Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi.
10 nagród i 5 wyróżnień wręczono podczas finału II edycji konkursu "Kraina czarów". Podsumowanie magicznej rywalizacji odbyło się w miniony wtorek (15.05) w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK.