Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza do udziału w Letnich Warsztatach Malarstwa. Zgłoszenia potrwają do 30 czerwca.
406 kart pływaka trafiło dziś (18.06) w ręce najmłodszych piotrkowian. Byli to uczestnicy Programu Powszechnej Nauki Pływania, który już po raz ósmy organizowany był w naszym mieście.
Magdalena Zawadzka, znana aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, będzie gościem kolejnego „Podwieczorka z gwiazdą”. Spotkanie odbędzie się w środę (20.06) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji”.
„Z dala od orkiestry” to tytuł filmu dokumentalnego Rafaela Lewandowskiego, który  poświęcony jest życiu prof. Zygmunta Lubicz – Zaleskiego. Projekcja odbędzie się w środę (20.06) w Miejskim Ośrodku Kultury.
„Z akordeonem przez świat” to tytuł koncertu, który odbędzie się w niedzielę (17.06) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji”. Przed publicznością wystąpi Marcin Snokowski.
Od piątku (15.06) w Ośrodku Działań Artystycznych będą prezentowane dwie wystawy piotrkowskich artystów: „Więc może byśmy tak najmilsza…” Aleksandry Bubis oraz „Japońskie inspiracje” Mariusza Gosławskiego.
Już po raz piętnasty młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Piotrkowie uczestniczyła w wymianie z zaprzyjaźnioną szkołą w Esslingen. W tegorocznej odsłonie wzięło udział dwunastu uczniów oraz troje opiekunów.
W piątek (15.06) na letniej scenie Skyy Pub odbędzie się kolejny koncert z cyklu Old Town Jazz. Tym razem będzie on poświęcony pamięci muzyka Janusza Muniaka.
Pięciu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie zostało laureatami IV edycji ogólnopolskiego programu „Junkers szkoli”. Finał konkursu odbył się w Warszawie.
08-06-2018

Miłością utkane

„Miłość utkana” to tytuł wystawy fotografii Pawła Nawrockiego, którą będzie można oglądać w Centrum idei „Ku Demokracji”, w galerii „U Panien”. Wernisaż prac odbędzie się w niedzielę (10.06).