Komunikatkomunikat
  • UWAGA! W związku ze zmianą operatora sieci telefonicznej czasowo niedostępny będzie numer telefonu służby dyżurnej Straży Miejskiej 986. Zgłoszenia można kierować pod numerem telefonii komórkowej 669 997 986.   ∗

Adrian i Wiktor, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odkryli nowy typ worteksu. Za swoje odkrycie otrzymali Nagrodę Specjalną na Ogólnopolskim Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie”.
Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Tańca w Pabianicach to udane występy nie tylko solistek, ale także zespołów taneczno-akrobatycznych piotrkowskiego Klubu Kultury „Jaskółczyn”.
W miniony piątek (5.10) Klub Seniora działający przy Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury odwiedzili goście z zagranicy. Seniorzy z Austrii, Francji i Łotwy przybyli do Piotrkowa w ramach projektu SINDI.
05-10-2018

Wystawy w Centrum

Od niedzieli (7.10) w Centrum idei „Ku Demokracji” ukażą się dwie wystawy: fotograficzna Aleksandry Fidziańskiej „Ulica, której już nie ma” oraz uczestników 27. Pleneru Malarskiego Nauczycieli – Spała 2018.
W czwartek (4.10) w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 odbyła się 18. edycja Turnieju Gier i Zabaw dla Dzieci i Młodzieży Najmniej Sprawnej.
Od soboty (6.10) rusza jesienno –zimowy cykl koncertów Old Town Jazz 2018. Jako pierwszy na deskach Skyy Pub wystąpi zespół Paweł Palcowski Quintet.
"patRIOTki" to niezwykły projekt Anki Leśniak, na który składają się portrety reprezentujące polskie bojowniczki z początku XX wieku oraz obiekty – suknie skrywające broń. Wernisaż odbędzie się w piątek (5.10) w Ośrodku Działań Artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury.
Tancerki z piotrkowskiego klubu „Jaskółczyn” ponownie udowodniły swój wielki talent.  Świetne występy w 15. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Nowoczesnego w Pabianicach uplasowały solistki na najwyższych stopniach podium.
 
„Litewskie klimaty” to tytuł wystawy Arunasa Kulikauskasa, litewskiego artysty fotografika, który 27 września już po raz drugi prezentował swoją twórczość w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
W zeszłym tygodniu piłkarki MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 11 w Piotrkowie. Wydarzenie odbyło się w ramach akcji ,,Stop zwolnieniom z wychowania fizycznego".