Przez cztery dni Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie gościł polonię zza oceanu. Do Piotrkowa przybyli uczniowie z Hamilton w Kanadzie.
W miniony piątek (6.10) w kościele oo. Jezuitów zainaugurowano siódmą edycję Piotrkowskiej Jesieni Organowej. Jako pierwszy przed piotrkowską publicznością wystąpił Roman Perucki (organy).
„Tęcza w sercach.  Artyści żydowscy z Piotrkowa Trybunalskiego” to najnowsza wystawa z cyklu „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko". Wernisaż prac odbędzie się w niedzielę (8.10) w Ośrodku Działań Artystycznych.
06-10-2017

Lech Dyblik w MBP

Lech Dyblik to kolejny gość specjalny Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie z aktorem odbędzie się we wtorek (10.10) o godz. 17.00.
Już dziś (6.10) na scenie widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się siódmy Wieczór Tańca i Mody.
W miniony weekend (29.09-1.10) do naszego miasta przybyła delegacja z Opola: uczestnicy projektu „Piotrków Trybunalski i Opole - 800 lat - rocznica, która łączy”, realizowanego przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie.
Adam Kszczot, jeden z najlepszych polskich lekkoatletów ostatnich lat gościł w Piotrkowie Trybunalskim. Podwójny wicemistrz świata spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5.
Jeden z najbardziej znanych polskich aktorów będzie bohaterem kolejnego spotkania z cyklu „Podwieczorek z gwiazdą…”. W Piotrkowie Trybunalskim będziemy gościć Cezarego Żaka, niezapomnianego Karola Krawczyka z „Miodowych lat” oraz fenomenalnego wójta i księdza z „Rancza”.
29-09-2017

Wystawa poplenerowa

„Piękno przyrody pędzlem malowane” pod takim tytułem w Galerii „U Panien” ukaże się wystawa prac uczestniczek 36. Pleneru Malarskiego. Wernisaż prac odbędzie się w niedzielę (1.10).
W minionym tygodniu Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie był otwarty dla odwiedzających. Była to świetna okazja do zapoznania się z programem zajęć OEA.