Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Witoldem Stawskim „Białe noce w kamperze”. Spotkanie odbędzie się 6 grudnia o godz. 17:00 w czytelni dla dorosłych MBP (ul. Jerozolimska 29).
Dariusz Maliszewski, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, fizyk, popularyzator nauki i techniki znalazł się finale bardzo prestiżowego konkursu „Popularyzator Nauki 2018”.
„Dla Niepodległej” to tytuł koncertu, który w niedzielę odbył się w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Frank Sinatra w niedzielne popołudnie przyciągnął do piotrkowskiego Muzeum tłumy fanów. W murach Zamku Królewskiego zabrzmiały najbardziej znane utwory amerykańskiego piosenkarza.
Artystycznie, radośnie, z pomysłem i co najważniejsze z wróżbami, bez których nie mogłyby obejść się żadne Andrzejki - tak było podczas spotkania w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK, które odbyło się pod hasłem "Andrzejkowe Tradycje Według Seniorów".
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaże dwóch wystaw. W najbliższy piątek (30.11) otwarte zostaną wystawy „Damski portret” oraz „Formowanie” w galerii przy ul. Sieradzkiej 8.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Klubu Seniora „Z Sulejowa do Wietnamu - podróże fotograficzne”.
W niedzielę (25.11) w murach piotrkowskiego Muzeum wystąpili artyści Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, który publiczności zaprezentowali repertuar muzyki filmowej.
W piątek (23.11) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 odbyły się zajęcia w ramach VI edycji Tygodnia Konstytucyjnego.
Śpiewa, tańczy, maluje, pisze wiersze i robi witraże – to tylko niektóre z talentów Hanny Tazbir. Podczas wieczoru autorskiego podzieliła się z publicznością swoim talentem i pasją tworzenia.