Półmetek wakacji już za nami. Jaki był ten czas? Na świetlicach artystycznych MOK na pewno artystyczny, ciekawy, interesujący i obfitujący w moc atrakcji, a także dobrą zabawę.
Kościół Akademicki Panien Dominikanek zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci patronki – Matki Bożej Śnieżnej, które odbędą się już w najbliższą niedzielę (4.08).
…to tytuł wystawy plenerowej, którą można oglądać w oddziale piotrkowskiego Muzeum w Polichnie.
Przed nami kolejny wakacyjny miesiąc. O tym co ciekawego się w nim wydarzy, dowiemy się z najnowszego wydaniu Informatora Kulturalnego.
Wycieczka, spektakl teatralny, zajęcia plastyczne, fotograficzne i taneczne. Tak dzieciom upłynął kolejny tydzień wakacyjnego wypoczynku z Miejskim Ośrodkiem Kultury.
„Na tronie i w koronie” to hasło wakacyjnych zajęć dla dzieci przygotowanych przez piotrkowskie Muzeum. Do tej pory z oferty skorzystało ponad 350 uczestników.
26-07-2019

Aerobiki z medalami

Dwa medale przywiozły z Międzynarodowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach podopieczni Klubu Kultury „Jaskółczyn” z Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
W czwartkowe popołudnie na placu przed Mediateką 800-lecia odbył się kolejny Rodzinny Festyn Plenerowy. Na uczestników czekało mnóstwo zabaw czytelniczych, i nie tylko.
W piotrkowskiej farze trwają przygotowania do uroczystości związanej z nadaniem kościołowi p.w. św. Jakuba tytuły bazyliki mniejszej. Z tej okazji piotrkowskie Muzeum przygotowało dwie wystawy planszowe o historii świątyni.
Piotrkowska Mediateka podczas tegorocznych wakacji proponuje najmłodszym piotrkowianom całą gamę kreatywnych zajęć. Dziś dzieci zgłębiały tajniki sitodruku.