Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie łódzkim zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym „Wsparcie dla edukacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020”.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy „Potrójnie”. Na prezentacji będzie można zobaczyć prace trzech artystów: Jana Norberta Dubrowina, Juliusza Marwega oraz Henryka Trojana.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Karoliną Michałowską. Piotrkowianka była jedną ze 125. osób pracujących nad filmem „Twój Vincent”.
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Kobiety portrety”, który zorganizowany zostanie z okazji Dnia Kobiet. Wyjątkowy spektakl już 8 marca.
„Z górki na pazurki – moje ferie” – tak brzmiał tytuł ogólnopolskiego konkursu plastycznego, który z okazji ferii organizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku.
Szkoła Podstawowa nr 13 otwiera swoje podwoje dla przedszkolaków i ich rodziców. W najbliższą sobotę (10.03) w placówce zaplanowano Dzień Otwartych Drzwi.
„Zapałki” – taki tytuł nosi sztuka, którą we wtorek (6.03) będzie można zobaczyć na piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Sztukę zaprezentuje teatr Wyjście Ewakuacyjne.
„Ich czworo” to tytuł kolejnego spektaklu, który - w ramach sceny regionalnej Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi – będzie  można zobaczyć w piotrkowskim Miejskim Ośrodku Kultury.
„Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt...” – to tytuł spotkania, jakie z okazji Dnia Kobiet przygotował Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. OEA zaprasza już 8 marca.
„Malarstwo na ptasich piórkach” – to tytuł wystawy, którą od 4 marca będzie można oglądać w galerii „U panien”. Autorką wystawy jest Joanna Agnieszka Samborska.