W najbliższy weekend w Centrum idei „Ku demokracji” odbędzie się 14. edycja Festiwalu „Nocne Śpiewanie”. Gośćmi tegorocznej odsłony będą Piotr Goljat oraz Lubelska Federacja Bardów.
Czy proste, niewyszukane zabawy z wykorzystaniem zwykłych , drewnianych klocków i kawałka sznurka w dobie wszechobecnego internetu,  gier komputerowych i najnowszych technologii są jeszcze  w stanie zainteresować nasze pociechy? Okazuje się, że tak.
31-08-2018

Portrety w Centrum

„Wiatraczek czasu. Portrety” – to tytuł najnowszej wystawy fotograficznej Danuty Węgiel, którą od niedzieli (2.09) będzie można oglądać w Centrum Idei „Ku demokracji”. Na ekspozycje składają się portrety wybitnych osób.
Rozpoczął się kolejny miesiąc, a co za tym idzie przygotowano najnowszy Informator Kulturalny. W broszurze znajdziemy spis wszystkich wydarzeń, jakie we wrześniu odbędą się w Piotrkowie Trybunalskim.
 
W ramach 20. Międzynarodowego Festiwalu INTERAKCJE w Ośrodku Działań Artystycznych ukaże się wystawa pt. „Przedmioty aktywne” . Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek (31.08).
Przed nami ostatni już tego lata seans filmowy w ramach akcji „Kino na leżakach”. Tym razem obejrzymy komedię „PolandJa”, która zostanie wyświetlona w Rynku Trybunalskim.
Choć koniec wakacji zbliża się już nieubłaganie, dzieciaki ze świetlic artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury nie myślą jeszcze o rozpoczęciu roku szkolnego.
Kolorowy, artystyczny, sportowy, radosny i jak zawsze z nutką edukacyjną - taki był wczorajszy, ostatni tegoroczny Festyn Rodzinny.
750 dzieci z całej Polski pojedzie na darmowe kolonie zorganizowane przez Fundację Muszkieterów. Wśród kolonistów znalazły się również dzieci z Piotrkowa Trybunalskiego.
Katarzyna Żak będzie gościem kolejnego „Podwieczorku z gwiazdą” organizowanego w Centrum Idei „Ku Demokracji”. Solejukowa z „Rancza” pojawi się w Piotrkowie Trybunalskim w najbliższy wtorek (28.08).