Po raz trzeci Piotrków Trybunalski posłużył jako plener malarski dla artystów z Miast Partnerskich. Owoce prac poznamy  podczas wernisażu, który odbędzie się jutro (25.05) w Hotelu Mercure – Vestil.
W sobotę (26.05) w ramach ósmego cyklu Old Town Jazz wystąpią: Swing System z Francji oraz Tomasz Sowiński Collective Trio. Koncerty odbędą się na patio Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.
W najbliższą niedzielę (27 maja) w Centrum idei „Ku Demokracji” gościć będzie znany reżyser Krzysztof Zanussi. Spotkanie odbędzie się na dziedzińcu o godz. 17.00.
23-05-2018

O Syberii w Centrum

W piątek (25.05) w Centrum idei „Ku Demokracji” będzie gościł podróżnik Jerzy Bogusław Nowak. Spotkanie zostanie poświęcone Syberii i mieszkającym tam Polakom.
III Piotrkowski Festiwal Nauk Technicznych odbędzie się w piątek (25.05) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza na „Piękny Dzień Mamy”. Festiwal rodzinny odbędzie się w piątek (25.05) na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury.
Przed nami ósma doroczna wystawa plastyczna Klubu Seniora. Wernisaż odbędzie się w czwartek (24.05) w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
„Legionowy Piotrków. Rozważania na temat III Brygady Legionów Polskich oraz Departamentu Wojskowego Naczelnego Komitetu Narodowego” to tytuł wykładu dr Marty Walak, który wysłuchać będzie można już w najbliższy czwartek (24.05).
Doświadczenia naukowe, pokazy, konkursy i zagadki będą czekały na uczestników trzeciego Piotrkowskiego Pikniku Nauki i Techniki „Explorer”. Impreza odbędzie się w środę (23.05) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
Monika Kuszyńska gościła w czwartek (17.05) w Piotrkowie Trybunalskim. Wokalistka była gościem kolejnego spotkania z cyklu „Podwieczorek z gwiazdą”, które odbyło się w Centrum Idei ku Demokracji.