Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto zaprasza na koncert w ramach OLD TOWN JAZZ 2017. W piątek (1.09) na scenie SKYY PUB (ul. Rycerska 8) zagra Critical Level.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza w najbliższy piątek (1.09) na kolejną wystawę  z cyklu "97-300. Tak daleko stąd, tak blisko". W galerii ODA (ul. Dąbrowskiego 5) będzie można podziwiać malarstwo  Piotra Kotlickiego "Barbarians".
 
Przedostatni tydzień wakacji dzieci ze świetlic artystycznych MOK rozpoczęły od warsztatów tanecznych, plastycznych, fotograficznych, muzycznych i teatralnych.
Spektakl taneczny „Skrzypek na dachu” obejrzeli w minioną niedzielę (27.08) piotrkowianie, którzy przybyli do sali widowiskowo-teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury. Widowisko przygotował piotrkowski zespół KONTRA.
Grupa  KLEZMAFOUR była gwiazdą kolejnej odsłony letnich „Koncertów na Trakcie”. Żywiołowy występ przyciągnął do amfiteatru miejskiego wielu piotrkowian.
Kolorowo, artystycznie, sportowo, edukacyjnie i bezpiecznie - tak było wczoraj na ostatnim festynie zorganizowanym na pożegnanie wakacji. Jak zawsze nie brakowało atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Piotrkowa.
Od niedzieli (27.08) w Galerii „Śnieżne Krużganki” prezentowana będzie wystawa rysunku i malarstwa Fabioli Mikler zatytułowana „Piotrków – z cegieł i z kwiatów”, a już 9 września na dziedzińcu Centrum Idei ku Demokracji koncert „Dziesięć Ważnych Słów”
 
Spektakl taneczny „Skrzypek na dachu” w wykonaniu piotrkowskiego zespołu KONTRA będzie można obejrzeć w niedzielę (27.08) w sali widowiskowo-teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury. Początek o godz. 19.
W piątek (25.08) na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się koncert piosenek znanych i lubianych „Kobiety portrety”. Wstęp "płać ile chcesz". Zebrane pieniądze przekazane zostaną dla poszkodowanych w wyniku ostatnich burz i nawałnic.
695 prac 335 autorów nadesłano do tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu IV Piotrkowskie Biennale Sztuki. Jury zakwalifikowało do finałowego etapu 71 prac 53 autorów.