We wtorek (14.11) w Ośrodku  Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wieczór artystyczny. Koncert odbędzie się  z okazji Dnia Seniora.
Marian Opania będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie z aktorem odbędzie się we wtorek (13.11) w czytelni dla dorosłych.
„Prażony ziemniak” i „Płomyk Pamięci” – to nazwy dwóch  rajdów, jakie odbyły się tej jesieni na terenie Piotrkowa. Wśród uczestników nie zabrakło członków koła turystycznego, działającego przy Szkole Podstawowej nr 13.
„Upoluj swoją książkę” to nazwa akcji promującej czytelnictwo, do której przyłączyło się II Liceum Ogólnokształcące. W jej ramach uczniowie będą mogli za darmo przeczytać i posłuchać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.
„Twórczość Feliksa Nowowiejskiego – jej patriotyczne przesłanie dla następnych pokoleń”  to tytuł spektaklu słowno-muzycznym, który odbędzie się w niedzielę (12.11) w Kościele Akademickim Panien Dominikanek.
Na parkanie Zamku Królewskiego pojawiła się kolejna wystawa plenerowa „Budowanie państwowości i demokracji” zorganizowana przez piotrkowskie Muzeum oraz Instytut Badań nad Parlamentaryzmem.
„Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości. Legiony Polskie w Piotrkowie 1914-1917” to tytuł najnowszej wystawy plenerowej zorganizowanej przez piotrkowskie Muzeum. Ekspozycja zawisła na  parkanie klasztoru oo. Bernardynów.
Za nami siódmy Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych „Trybuna Teatru”. Przez trzy dni (3-5.11) uczestnicy konkursu prezentowali się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury.
Gobelin” Krystyny Papugi oraz „Rzeźba” Andrzeja Przerywacza to dwie najnowsze wystawy, jakie się ukazały w Galerii „ U Panien”.  Prace będą prezentowane do 22 listopada.
Ośrodek Działań Artystycznych i Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. I.J. Paderewskiego zapraszają na XVIII Interwencję Zaduszną.