Dzisiaj: Poniedziałek 30 marca 2020

…królowały podczas Dnia Otwartego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 13 im. Trybunału Koronnego. Swoje podwoje dla przyszłych uczniów placówka otworzyła w sobotę, 7 marca.
Dwa złote medale przywieźli z Turnieju Tańca Nowoczesnego „Wieluński Dance” podopieczni piotrkowskiego Miejskiego Ośrodka Kultury.
Impreza odwołana!
Wernisaż wystawy uczestników warsztatów szycia artystycznego odbędzie się w czwartek (12.03) o godz. 18.00 w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Z humorem, muzycznie, ale przede wszystkim artystycznie - tak w miniony piątek (6.03) obchodzono Dzień Kobiet w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Słowackiego 13.
„Od przedszkolaka do geodety” pod takim hasłem odbył się w piotrkowskiej mediatece Światowy Dzień Geodety. Podczas spotkania nauczyciele, uczniowie i absolwenci „Budowlanki” zachęcali do zdobycia zawodu geodety.
Dlaczego pszczoły potrzebują opieki człowieka? Czym zajmuje się współczesny pszczelarz? Co się dzieje w ulu? - na te i wiele innych pytań odpowiedział uczniom Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Bosko właściciel jednej z pasiek regionu piotrkowskiego.
06-03-2020

Złoty Jaskółczyn

Tancerki z piotrkowskiego klubu „Jaskółczyn” ponownie udowodniły swój wielki talent. Tym razem świetne występy zanotowały podczas eliminacji Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym.
… pod takim tytułem odbędzie się IV edycja konkursu rękodzieła artystycznego. Prace należy nadsyłać do 27 kwietnia.
Już po raz dziesiąty startuje konkurs fotograficzny pn. „Piotrkowska przyroda”. Prace konkursowe należy dostarczyć do 28 maja.
Promocja książki dr. Tomasza Andrzeja Nowaka pt.: "Nekrologi piotrkowskiego Tygodnia 1873-1906" odbyła się w niedzielę (1.03) w salach piotrkowskiego Muzeum.