III Liceum Ogólnokształcące

Głosujemy na tapety naszych uczniów!

Na portalu facebook trwa głosowanie na prace konkursowe w ramach konkursu Moja Szkolna Tapeta.

Naszą szkołę reprezentuje Rut Walasiak (III d) w kategorii "Tapeta komputerowa mojej szkoły" oraz Monika Biniek (II d) w kategorii "Ważna dla mnie kampania społeczna".  Całą społeczność szkolną prosimy o oddanie swoich głosów oraz lobbowanie wśród swoich znajomych.

Kliknij w obraz

 

Sukces naszych matematyków

SUKCES NASZYCH MATEMATYKÓW W V KONKURSIE MATEMATYCZNYM IM. PROF. WŁODZIMIERZA KRYSICKIEGO ”W ŚWIECIE MATEMATYKI”
W dniach 11-12 lutego 2013r. w gmachu WTIMS Politechniki Łódzkiej odbył się II etap V KONKURSU MATEMATYCZNEGO IM. PROF. WŁODZIMIERZA KRYSICKIEGO „W ŚWIECIE MATEMATYKI” zorganizowany przez  Instytut Matematyki Politechniki Łódzkiej oraz Koło Nauk Aktuarialnych Politechniki Łódzkiej.
W II etapie konkursu wzięło udział  68 uczniów z 29 szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego, polegał on  na rozwiązaniu 30 zadań testowych wielokrotnego wyboru. Pobierz zadania
Do rozgrywek finałowych awansowały 23 osoby a wśród nich dwóch uczniów klasy III D naszej szkoły. W finale uczniowie rozwiązywali 4 zadania z treścią oraz 3 zadania z matematyki wyższej, do których dołączono potrzebne definicje i twierdzenia. Pobierz zadania
W rozgrywce finałowej Adam Zimny uzyskał IV miejsce a Sławomir Fajer miejsce XVI.
Jest to pasquier.qc.ca najwyższa lokata uczniów naszej szkoły w tym konkursie.
SERDECZNIE GRATULUJEMY! Życzymy dalszych sukcesów!

 

XI Piotrkowski Zlot Turystyczny PTSM

25-26 stycznia 2013 roku odbył się w naszej szkole kolejny, jedenasty już Piotrkowski Zlot Turystyczny PTSM – impreza organizowana przez uczniów III LO dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszego regionu.
Organizatorzy imprezy postawili sobie trzy cele: promocję turystyki i aktywnego wypoczynku, poszerzanie świadomości ekologicznej oraz promocję szkoły. W bieżącym roku na zlot zgłosiło się 11 drużyn – blisko 90 uczniów z opiekunami. Wśród gości znalazły się drużyny z:
Gimnazjum w Brzozie
Gimnazjum w Dąbrowie nad Czarną
Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Tryb.
Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie Tryb.
Gimnazjum w Rozprzy
Gimnazjum w Sulejowie
Gimnazjum w Tomawie gr. 1 i 2
Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Maz.
Gimnazjum w Wodzinie Prywatnym
Liceum nr IV w Piotrkowie Tryb.

Więcej…

 

Dzień Bezpiecznego Internetu - konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie ogłoszonym z okazji przypadającego 5 lutego
Dnia Bezpiecznego Internetu.
Do wygrania dni bez pytania, piątki z informatyki, a przede wszystkim praktyczna wiedza.
Kliknij po szczegóły

 

Uczniowie klas informatycznych zdobywali wiedzę na łódzkich uczelniach

24 stycznia 60 osobowa grupa uczniów klas 1d i 2d udała się do Łodzi, by wysłuchać aż trzech wykładów akademickich.
Pierwsze dwa odbyły się w siedzibie Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego - "Teoria grafów i jej zastosowania" oraz "Wzocowe programowanie". Pierwszy wykład zakończył się ogłoszeniem konkursu. Uczniowie otrzymali pracę domową, polegającą na rozwiązaniu ciekawego zadania. Jako pierwszy prawidłowe odpowiedzi przesłał Adrian Gębicki (1d). Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z treścią, którą znaleźć można pod adresem http://math.uni.lodz.pl/~marmaj/lo.php.
Dziękujemy p. Annie Szcześniak, naszej absolwentce, za zorganizowanie zajęć i opiekę w siedzibie WMiI UŁ.
Trzeciego wykładu uczniowie wysłuchali w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności. Udział naszej młodzieży związany jest projektem IT-Szkola, w którym III LO jest aktywnym beneficjentem. Tematyką zajęć były "Tendencje w rozwoju informatyki i jej zastosowań".

 

I miejsce w konkursie na "Najpiękniejsze Drzewko Bożonarodzeniowe"

11 stycznia 2013 roku w klasztorze oo. Bernardynów podsumowana została druga edycja konkursu na "Najpiękniejsze Drzewko Bożonarodzeniowe".
W konkursie brało udział wiele szkół. Ubrano 22 choinki. Wszystkie szkoły otrzymały wyróżnienia.
Dzięki zaangażowaniu uczennic z kl.1B: Kingii Chmielarskiej, Kariny Małgorzaciak, Klaudii Stramskiej oraz Joanny Fałek, które przygotowały ozdoby i udekorowały choinkę koronkowymi aniołkami, nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce!!!
Serdecznie gratulujemy wygranej!
Radą i pomocą w ozdabianiu choinki służyła pani Małgorzata Siatkowska, nauczyciel wiedzy o kulturze.

 

Konkurs matematyczny

W dniu 7 stycznia 2013r. odbyły się szkolne eliminacje do V KONKURSU MATEMATYCZNEGO IM. PROF. WŁODZIMIERZA KRYSICKIEGO "W ŚWIECIE MATEMATYKI" organizowanego przez Instytut Matematyki Politechniki Łódzkiej oraz Koło Nauk Aktuarialnych Politechniki Łódzkiej.
W eliminacjach wzięło udział  14 uczniów klas trzecich. Najwyższe wyniki i awans do kolejnego etapu uzyskali:
Adam Zimny kl. 3D – 77 pkt.
Sławomir Fajer kl. 3D – 65 pkt.
Marcin Perlikowski kl. 3D – 50 pkt.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu!

 

Rozstrzygnięto kolejną edycję Bobra

Znane są już wyniki międzynarodowego konkursu informatycznego "Bóbr". Nasi uczniowie próbują swoich sił od czasu powstania konkursu, czyli od 2006 roku. Zawody polegały na samodzielnym rozwiązaniu zadań konkursowych oraz przesłaniu organizatorom zakodowanych plików wynikowych. Kolejny raz poziomem oraz oryginalnością testów nikt nie powinien czuć się zawiedziony. Udział w konkursie wzięło 10 uczniów klas informatycznych - IID i IIID.
Najlepszy wynik w szkole osiągnął Marcin Perlikowski (IIID) - 95 pkt.  Kolejne lokaty zajęłi również uczniowie klasy IIID - Adam Zimny (85 pkt.) oraz Sławomir Fajer (82,5 pkt.).

 

Pomocnicy Świetego Mikołaja

W okresie przed mikołajkowym w naszej szkole odbyła się zbiórka pluszowych maskotek, które miały zostać ofiarowane dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piotrkowie Trybunalskim.

Szóstego stycznia 2013 r. grupa wolonatariuszy - Agata Bogusławska, Milena Snochowska i Zuzanna Zielińska pod opieką pedagoga szkolnego  p. Agnieszki Warakomskiej-Mikusek odwiedziła SOSW i wręczyła dziecom podarki w imieniu Świętego Mikołaja. Radość dzieci i szczere uśmiechy na ich twarzach były dowodem zadowolenia z prezentów, a dla wolontariuszy motorem do dalszych działań.
Wszystkim darczyńcom III LO w imieniu dzieci SETRDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

 

I MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ COUNTER STRIKE 1.6

W dniu 21.01.2013 odbyło się losowanie par turniejowych. Ze względu na http://pasquier.qc.ca/cialis-in-canada ilość uczestników forma turnieju przybrała postać nieco dziwnie wyglądającej drabiny.
Terminy meczów są ustalane pomiędzy kapitanami drużyn i potem należy je zgłosić do Kamila Sekulskiego lub Bogumiła Justyny (IIID). Wstępnie mogą one odbywać się w dniach: wtorek (7 godzina lekcyjna), środa (1 i 7 godzina lekcyjna), piątek (8 godzina lekcyjna).

Więcej…

 

Boże Narodzenie w III LO

Tradycyjnie ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną spędziliśmy w szkole w miłym, świątecznym nastroju.
Po odbyciu trzech lekcji cała społeczność szkolna udała się do sali gimnastycznej, by wziąść udział w jasełkach przygotowanych przez artystów szkolnego teatru Spektator 2. Kolejny już raz podopieczni p. Renaty Hejniak w magicznym stylu wprowadzili nas w niepowtarzalny klimat świąt.
Następnie w salach lekcyjnych odbyły się "Wigilie" klasowe. Na koniec dnia pracy w stołówce szkolnej spotkali się również pracownicy szkoły.
W naszej galerii dostępne są zdjęcia.

 
Statystyka
Użytkowników : 2
Artykułów : 272
Odsłon : 372427
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Sonda
Czy Jesteś za reaktywacją forum?