III Liceum Ogólnokształcące

Rozstrzygnięto kolejną edycję Bobra

Znane są już wyniki międzynarodowego konkursu informatycznego "Bóbr". Nasi uczniowie próbują swoich sił od czasu powstania konkursu, czyli od 2006 roku. Zawody polegały na samodzielnym rozwiązaniu zadań konkursowych oraz przesłaniu organizatorom zakodowanych plików wynikowych. Kolejny raz poziomem oraz oryginalnością testów nikt nie powinien czuć się zawiedziony. Udział w konkursie wzięło 10 uczniów klas informatycznych - IID i IIID.
Najlepszy wynik w szkole osiągnął Marcin Perlikowski (IIID) - 95 pkt.  Kolejne lokaty zajęłi również uczniowie klasy IIID - Adam Zimny (85 pkt.) oraz Sławomir Fajer (82,5 pkt.).

 

Pomocnicy Świetego Mikołaja

W okresie przed mikołajkowym w naszej szkole odbyła się zbiórka pluszowych maskotek, które miały zostać ofiarowane dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piotrkowie Trybunalskim.

Szóstego stycznia 2013 r. grupa wolonatariuszy - Agata Bogusławska, Milena Snochowska i Zuzanna Zielińska pod opieką pedagoga szkolnego  p. Agnieszki Warakomskiej-Mikusek odwiedziła SOSW i wręczyła dziecom podarki w imieniu Świętego Mikołaja. Radość dzieci i szczere uśmiechy na ich twarzach były dowodem zadowolenia z prezentów, a dla wolontariuszy motorem do dalszych działań.
Wszystkim darczyńcom III LO w imieniu dzieci SETRDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

 

I MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ COUNTER STRIKE 1.6

W dniu 21.01.2013 odbyło się losowanie par turniejowych. Ze względu na ilość uczestników forma turnieju przybrała postać nieco dziwnie wyglądającej drabiny.
Terminy meczów są ustalane pomiędzy kapitanami drużyn i potem należy je zgłosić do Kamila Sekulskiego lub Bogumiła Justyny (IIID). Wstępnie mogą one odbywać się w dniach: wtorek (7 godzina lekcyjna), środa (1 i 7 godzina lekcyjna), piątek (8 godzina lekcyjna).

Więcej…

 

Boże Narodzenie w III LO

Tradycyjnie ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną spędziliśmy w szkole w miłym, świątecznym nastroju.
Po odbyciu trzech lekcji cała społeczność szkolna udała się do sali gimnastycznej, by wziąść udział w jasełkach przygotowanych przez artystów szkolnego teatru Spektator 2. Kolejny już raz podopieczni p. Renaty Hejniak w magicznym stylu wprowadzili nas w niepowtarzalny klimat świąt.
Następnie w salach lekcyjnych odbyły się "Wigilie" klasowe. Na koniec dnia pracy w stołówce szkolnej spotkali się również pracownicy szkoły.
W naszej galerii dostępne są zdjęcia.

 

Wigilia dla psiaka

Jak co roku, w ramach akcji "Wigilia dla psiaka" uczniowie naszej szkoły zebrali karmę dla zwierząt w piotrkowskim schronisku. Akcja miała charakter konkurencji międzyklasowej.
Schronisko otrzymało :
196 dużych puszek karmy po 1,24kg = 243,04 kg
4 średnie puszki po 830g = 3,32kg
10 małych puszek po 410g = 4,1kg
razem 250,46kg mokrej karmy.
Dodatkowo zostały przyniesione:
karma sucha – 50 kg
24 ręczniki
9 koców
13 misek
6 zabawek.

Więcej…

 

Z wizytą na Uniwersytecie Łódzkim

W dniu 20 grudnia, uczniowie klas mat – geo, uczestniczyli w zajęciach  przygotowanych przez Wydział Nauk Geograficznych w Łodzi. Zajęcia składały się się z dwóch części:
pierwsza – dotyczyła lekcji w Muzeum Geologicznym. Tu mieliśmy okazję być na wykładzie oraz zapoznać się z różnymi minerałami świata, dowiedzieć się o metodach otrzymywania syntetycznych minerałów, zbadać promieniotwórczość niektórych minerałów i ugruntować sobie wiedzę z geologii dot. Polski i naszej planety.
Druga część zajęć dotyczyła informacji o Wydziale Nauk Geograficznych. Zapoznano nas z z kierunkami kształcenia w ramach wydziału oraz kryteriami naboru.
Były to pierwsze zajęcia w ramach współpracy z geografią Uniwersytetu Łódzkiego.
Wykłady będą kontynuowane już w styczniu 2013r.

 

Akademia z okazji 31 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 31. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Młodzież przedstawiła program artystyczny pt. "Modliwtwa ludzi wolnych". Utwory Z.Herberta, J.Kaczmarskiego, czy A.Asnyka wykonali uczniowie: Mateusz Żerek, Justyna Marszałek, Zuzanna Zielińska, Olga Lisiecka, Mateusz Jaworski, Szymon Piórkowiski, Małgorzta Kowalewska oraz Katarzyna Kowalska. Była to wspaniała lekcja historii, która bardzo spodobała się wszystkim uczniom oraz gronu pedagogicznnemu naszego Liceum.
Ograznizatorzy obchodów 31.rocznicy wprowadzenia stanu wojennego pod honorowym patronatem Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka zaprosili naszych uczniów do Kościoła oo. Jezuitów, aby po uroczystej mszy za pasquier.qc.ca Ojczyznę przedstawili program artystyczny.
Przedstawiamy relację filmową z uroczystości. W naszej galerii dostę[pne są również zdjęcia.

Przyćmienie

 

Kiermasz świąteczny

6 grudnia rodziców przychodzących na zebrania z wychowawcami witały stoiska uginające się od świątecznych ozdób oraz przysmaków.
Kiermasz okazał się pełnym sukcesem, a młodzież naszej szkoły wykazała się jak zwykle inwencją w produkcji ozdób świątecznych i kulinariów, jak również niekonwencjonalnymi technikami reklamy, sprzedaży i negocjacji.
Akcja zaplanowana została w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. Poziom trudności podnosił fakt, że towar powinien zostać wykonany z przedmiotów ekologicznych.
Najlepsze klasy zostaną nagrodzone ocenami celującymi z PP. Dodatkowo na potrzeby szkoły wydane zostanie ponad 3000 zł, pozyskane w trakcie kiermaszu.

W naszej galerii dostępne są zdjęcia z kiermaszu!

 

I miejsce w konkursie fotograficznym…

Z inicjatywy Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, 11 grudnia br., o godzinie 17.00, w auli Wyższej Szkoły Handlowej w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom dwóch konkursów fotograficznych 42 edycji konkursu „Cały Piotrków w kwiatach” oraz 1 edycji konkursu „Zabytki i zaułki Starego Piotrkowa w oczach dzieci”, w którym uczennica naszej szkoły Agata Gemel-Jajszczak (kl.1F) zajęła I miejsce otrzymując nagrodę o wartości 500 zł. Gratulujemy!!!

Więcej…

 

Najlepsi szachiści uczą się w III LO!

Na początku grudnia odbył się III Mikołajkowy Turniej Szachowy szkół ponadgimnazjalnych, który zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim. Członkowie szkolnego koła szachowego, które funkcjonuje w naszej placówce wzięli w nim udział i odnieśli ogromny skuces.

Martyna Giler indywidualnie zajęła pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt. W kategorii chłopców ten sam wynik osiągnął Mateusz Mroziński.

Również drużynowo nasi uczniowie nie mieli sobie równych i ostatecznie zajęli pierwsze miejsce

Poza Martyną i Mateuszem w Turnieju udział wzięli: Aleksandra Cieślik, Piotr Gierczak, Michał Warchuliński oraz Karol Jopkiewicz.

 

Szlachetna paczka

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się w tym roku do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Przygotowaliśmy paczkę świąteczną dla dwunastoosobowej rodziny z terenu Piotrkowa. Za zebraną  przez Samorząd Uczniowski kwotę 1173 zł 42 gr. Szkolne Koło PCK zakupiło ubrania dziecięce, kołdrę, poduszkę, koc, ręczniki, pościel, artykuły spożywcze, chemiczne, przybory szkolne, zabawki, żywność. Wszystkie te rzeczy przekazaliśmy 8 grudnia wraz z życzeniami świątecznymi wolontariuszom, którzy następnie dostarczyli paczkę rodzinie.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce.

 
Statystyka
Użytkowników : 2
Artykułów : 265
Odsłon : 362199
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Sonda
Czy Jesteś za reaktywacją forum?