III Liceum Ogólnokształcące

Zakończył się projekt Informatyka+

Informatyka+ to ponadregionalny projekt edukacyjny z zakresu informatyki i technologii informacyjno-komunikacyjnych. III Liceum aktywnie uczestniczyło w przesięwzięciu. Warto więc pokusić się o krótkie podsumowanie.

Więcej…

 

Uczciliśmy rocznię urodzin naszego Patrona

4 września minęła 203 rocznica urodzin Juliusza Słowackiego. Tradycyjnie w pierwszym tygodniu września w III Liceum na słodko obchodzimy święto naszego Patrona.

7 września wszystkie klasy przygotowały torty, a w klapach marynarek uczniów znalazły się róże. Wypieki przed konsumpcją podlegały ocenie komisji konkursowej. Do zdobycia były (bez)cenne nagrody - odpowiednio 3, 2 i 1 dzień bez pytania. Jury oceniało torty w dwóch kategoriach - wypiek własny oraz produkt cukierniczy. Oceniano motto, pomysł, oryginalność, sposób zaprezentowania i ogólne wrażenia. Wyniki publikujemy na naszej stronie.

Więcej…

 

Zebrania z rodzicami uczniów klas pierwszych

Zebrania z rodzicami uczniów klas I odbędą się 17 września (poniedziałek) o godz. 17.00

 

3 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2012/2013

Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej. Uczestniczyli w niej uczniowie klasi I i II.
Tegoroczny rok rozpoczął się pod znakiem debiutów. Swoje pierwsze rozpoczęcie poprowadziła nowa p. dyrektor Joanna Kśięzopolska Szulc wraz z ze swoim zastępcą p. Agnieszką Starzyńską. Szczególnie witamy uczniów klas I. Wraz z nimi do szkoły wkroczyła nowa podstawa programowa. Trochę zmian zaszło również w kadrze dydaktycznej szkoły.
W nadchodzącym roku całej społeczności szkolnej życzymy powodzenia!

Zdjęcia z utoczystości zobaczyć można w naszej galerii.

 

Zamierzenia związane z patronem szkoły i Rodziną Szkół im. Juliusza Słowackiego.

07.09.2012 - rocznica urodzin Juliusza Słowackiego. Klasy tradycyjnie przygotowują torty dla Juliusza zgodnie z wypracowaną w ubiegłych latach formułą konkursową. Jury ocenia pomysłowość i oryginalność wykonania wypieków własnych i profesjonalnych. W tym roku do tortów klasy dodają propozycję nazwy dla terenu zielonego przed budynkiem szkoły. Nazwa ma mieć formę dwuwyrazową lub trójwyrazową, wiązać się z życiem lub twórczością Juliusza Słowackiego i zawierać określenie geograficzne lub przyrodnicze np. park Balladyny, róże Salomei, ścieżka Kordiana i Violetty, aleja królowej Bony. Wybrana w drodze konkursu nazwa stanie się obowiązująca od dnia ogłoszenia wyników, a zwycięska klasa nagrodzona cennym upominkiem.

Więcej…

 

Projekt - sprawozdanie

W naszej szkole od 1 grudnia 2011 r., rezalizowany był Projekt ekologiczny "Jestem świadomy więc chronię". Opiekunkami projektu były: p. prof. I. Nowosielska i p. prof. E. Ortyl.

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w:

 1. 10 lekcjach terenowych na terenie woj. łódzkiego, parków narodowych, parków krajobrazowych oraz gospodarstw agrosturystycznych, osady leśnej, instytucji - Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Oczyszczalnia Ścieków, Ogród Roślin Egzotycznych - Palmiarnia w Łodzi
 2. Obyło się 10 konkursów o charakterze ekologicznym
 3. Miał miejsce Zlot o tematyce ekologicznej
 4. Dodatkowo, w ramach realizacji Projektu, zostały posadzone róże, które młodzież ofiarowała Patronowi Szkoły oraz obsadzono roślinami teren przyszkolny, w tym skalnik.
 5. Zakupiono także do szkoły:
 • teblicę interaktywną
 • telewizor
 • rzutnik multimedialny
 • ekran
 • DVD
 • książki o charakterze ekologicznym
 • doposażono pracownie chemiczną w sprzęt laboratoryjny.

Więcej…

 

Dwie równorzędne 1 nagrody dla naszych uczniów

11 czerwca w budynku IV LO w Piotrkowie Trybunalskim rozstrzygnięto Ogólnopolski Turniej Informatyczny "Programowanie za pomocą narzędzi firmy Embarcadero Technologies". Turniej polegał na napisaniu programu komputerowego, którego złożoność, przydatność i szatę graficzną oceniała komisja konkursowa.

Tradycyjnie sukcesy osiągnęli uczniowie naszej szkoły. Adam Zimny (II d) i Krzysztof Biegański (I c) otrzymali równorzędną, pierwszą nagrodę w kategorii "Gra".

Programy wkrótce będzie można ściągnąć z naszej strony. Swoich sił w Turnieju spróbowali również uczniowie klasy II d - Adam Kulik i Marcin Perlikowski.

 

 

Wykaz podręczników

Wykaz podręczników na rok szkolny 2012/13

pobierz

 

Spektakularny sukces naszych siatkarzy plażowych

Drużyna chłopców: Roman Kącki (III A) i Damian Włoch (II B) zdobyła brązowy medal podczas finałów wojewódzkich Licealiady, które odbyły się w Łodzi 18.06.2012 r.. W drodze do finału chłopcy zostali mistrzami miasta i rejonu.
Szczególnie cenne wydają się być zwycięstwa w Bełchatowie, stolicy polskiej siatówki.
W wojewódzkim finale nasi zawodnicy pokonali reprezentacje szkół z Bełchatowa i Ozorkowa. W półfinale nie udało się pokonać Liceum Gortata z Łodzi, ale już w starciu o brązowy medal nasi siatkarze pokonali inne łódzkie liceum i stanęli na podium finału wojewódzkiego. Gratulujemy Romanowi i Damianowi oraz opiekunowi p. Krzysztofowi Justowi.

 

Sukcesy naszych informatyków

Tradycyjnie już końcówka roku szkolnego przynosi rozstrzygnięcia turniejów i konkursów informatycznych.
15 czerwca odbyło się wręczenie nagród XX jubileuszowej edycji Kaliskiego Konkursu Informatycznego.
Uczniowie III LO wypadli znakomicie. Adam Zimny z klasy IID otrzymał II nagrodę. Drugi program Adama wykonany we współpracy z kolegą z klasy Marcinem Perlikowskim uzyskał wyróżnienie. Wyrózniona została również praca Krzysztofa Biegańskiego, ucznia klasy Ic.

Kaliski Konkurs Informatyczny polega na stworzeniu programu komputerowego w dowolnym języku programowania. W tym roku nasi uczniowie zgłosili trzy gry napisane w języku C++.

Więcej…

 

Monika Maciaszczyk i Joanna Kalisz dobrze piszą

31 maja w auli Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbyło się VII Dyktando Trybunalskie. Wśród 150 śmiałków znaleźli się uczniowie III Liceum. Znakomicie z trudnym tekstem poradziła sobie uczennica klasy II F Monika Maciaszczyk. Monika zdobyła II nagrodę, uzyskując zarazem najlpeszy wynik w kategorii młodzieży szkolnej.

Z kolei w dyktandzie organizowanym wcześniej w III Liceum najlepszą okazała się Joanna Kalisz, uczennica klasy ID.

Serdecznie gratulujemy

 
Statystyka
Użytkowników : 2
Artykułów : 237
Odsłon : 306343
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Sonda
Czy Jesteś za reaktywacją forum?