III Liceum Ogólnokształcące

Akademia z okazji 31 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 31. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Młodzież przedstawiła program artystyczny pt. "Modliwtwa ludzi wolnych". Utwory Z.Herberta, J.Kaczmarskiego, czy A.Asnyka wykonali uczniowie: Mateusz Żerek, Justyna Marszałek, Zuzanna Zielińska, Olga Lisiecka, Mateusz Jaworski, Szymon Piórkowiski, Małgorzta Kowalewska oraz Katarzyna Kowalska. Była to wspaniała lekcja historii, która bardzo spodobała się wszystkim uczniom oraz gronu pedagogicznnemu naszego Liceum.
Ograznizatorzy obchodów 31.rocznicy wprowadzenia stanu wojennego pod honorowym patronatem Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka zaprosili naszych uczniów do Kościoła oo. Jezuitów, aby po uroczystej mszy za Ojczyznę przedstawili program artystyczny.
Przedstawiamy relację filmową z uroczystości. W naszej galerii dostę[pne są również zdjęcia.

Przyćmienie

 

Kiermasz świąteczny

6 grudnia rodziców przychodzących na zebrania z wychowawcami witały stoiska uginające się od świątecznych ozdób oraz przysmaków.
Kiermasz okazał się pełnym sukcesem, a młodzież naszej szkoły wykazała się jak zwykle inwencją w produkcji ozdób świątecznych i kulinariów, jak również niekonwencjonalnymi technikami reklamy, sprzedaży i negocjacji.
Akcja zaplanowana została w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. Poziom trudności podnosił fakt, że towar powinien zostać wykonany z przedmiotów ekologicznych.
Najlepsze klasy zostaną nagrodzone ocenami celującymi z PP. Dodatkowo na potrzeby szkoły wydane zostanie ponad 3000 zł, pozyskane w trakcie kiermaszu.

W naszej galerii dostępne są zdjęcia z kiermaszu!

 

I miejsce w konkursie fotograficznym…

Z inicjatywy Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, 11 grudnia br., o godzinie 17.00, w auli Wyższej Szkoły Handlowej w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom dwóch konkursów fotograficznych 42 edycji konkursu „Cały Piotrków w kwiatach” oraz 1 edycji konkursu „Zabytki i zaułki Starego Piotrkowa w oczach dzieci”, w którym uczennica naszej szkoły Agata Gemel-Jajszczak (kl.1F) zajęła I miejsce otrzymując nagrodę o wartości 500 zł. Gratulujemy!!!

Więcej…

 

Najlepsi szachiści uczą się w III LO!

Na początku grudnia odbył się III Mikołajkowy Turniej Szachowy szkół ponadgimnazjalnych, który zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim. Członkowie szkolnego koła szachowego, które funkcjonuje w naszej placówce wzięli w nim udział i odnieśli ogromny skuces.

Martyna Giler indywidualnie zajęła pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt. W kategorii chłopców ten sam wynik osiągnął Mateusz Mroziński.

Również drużynowo nasi uczniowie nie mieli sobie równych i ostatecznie zajęli pierwsze miejsce

Poza Martyną i Mateuszem w Turnieju udział wzięli: Aleksandra Cieślik, Piotr Gierczak, Michał Warchuliński oraz Karol Jopkiewicz.

 

Szlachetna paczka

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się w tym roku do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Przygotowaliśmy paczkę świąteczną dla dwunastoosobowej rodziny z terenu Piotrkowa. Za zebraną  przez Samorząd Uczniowski kwotę 1173 zł 42 gr. Szkolne Koło PCK zakupiło ubrania dziecięce, kołdrę, poduszkę, koc, ręczniki, pościel, artykuły spożywcze, chemiczne, przybory szkolne, zabawki, żywność. Wszystkie te rzeczy przekazaliśmy 8 grudnia wraz z życzeniami świątecznymi wolontariuszom, którzy następnie dostarczyli paczkę rodzinie.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce.

 

Podsumowanie planu pracy Szkolnego Klubu Europejskiego

5 grudnia 2012 roku troje uczniów z klasy III A: Magdalena Żandecka, Bartosz Wocheń i Sławomir Siciński pod opieką pani Elżbiety Wardyńskiej udało się do Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli aby uczestniczyć w seminarium europejskim, podsumowującym Europejski Rok Aktywnego Starzenia się i Solidarności Międzypokoleniowej. Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego jako jedna z uczestniczących szkół tradycyjnie zaprezentowała sprawozdanie z tegorocznej działalności klubu "Euro-Fani" i przedstawiła krótką scenkę tematyczną związaną z komunikacją międzypokoleniową.
Zapraszamy do zapoznania się z treścią przygotowanej prezentacji. Być może będzie dla Was także zachętą do wstąpienia w grono klubowych członków i wolontariuszy.

Ściągnij pokaz w formacie PowerPoint 2007

 

Grand Prix dla Jakuba Niewińskiego

W czerwcu 2012 roku został ogłoszony Konkurs Fotograficzny „Geografia – proces, forma, obiekt”. Konkurs objął honorowym patronatem Pan prof. Tadeusz Marszał – Dziekan Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.
Na konkurs wpłynęło 589 fotografii autorstwa 114 osób.

Więcej…

 

Podsumowanie konkursu "Moje drzewo genealogiczne" - nagrody dla uczniów III LO

W dniu 29 listopada 2012 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się podsumowanie konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego - Krzysztofa Chojniaka pt. "MOJE DRZEWO GENEALOGICZNE”.

W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe, gimnazja a także szkoły ponadgimnazjalne.

Nagrody uroczyście wręczył Kierownik Referatu Edukacji p. Radosław Kaczmarek.

Więcej…

 

Recytowali w bibliotece...

15.11.2012 r. odbył sie V Powiatowy Turniej Recytatorski pod nazwą "Emocje zakute w słowa-na tej ziemi żyję...", którego celem było popularyzowanie twórczości poetów z Piotrkowa Tryb. i Powiatu Piotrkowskiego.
Jury zachwyciła interpretacja wiersza w wykonaniu naszej uczennicy Marii Skrzypczyk z kl. IIA, która zdobyła I miejsce, zaś wyróżnieniem uhonorowana została Zuzanna Zielińska także z kl. IIA.

 

Kursy elearningowe dla uczniów pierwszą ofertą projektu IT Szkoła

Pierwszą ofertą udostępnioną dla uczniów szkół, które przystąpiły do projektu IT Szkoła jest kurs elearningowy "Obróbka i wizualizacja obrazów". Kurs składa się z kilku składowych między innymi wykładu video, zeszytu dydaktycznego, prezentacji, filmów instruktażowych, itp. E-zajęcia kończą się egzaminem w postaci testu wyboru. Po uzyskaniu minimum 70% punktów każdy uczeń może wydrukować sobie certyfikat ukończenia kursu. Na stronie projektu został również ogłoszony konkurs graficzny Magia Świąt. Wszystkich serdecznie zachęcamy do podniesienia swoich umiejętności w zakresie pracy z programami graficznymi. Udział w kursie jest całkowicie darmowy. Już wkrótce na stronie projektu uruchomiony zostanie kolejny kurs "Tworzenie serwisów internetowych", a także inne propozycje dla uczniów. Zapraszamy na stronę www.it-szkola.pl

 

Adam Zimny w finale konkursu "Fascynująca fizyka"

Adam Zimny, uczeń klasy 3d awansował do finału konkursu "Fascynująca fizyka".
Celem konkursu jest inspirowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do głębszego zainteresowania się fizyką jako nauką empiryczną oraz wykorzystywania poznanych praw i zasad w sytuacjach typowych oraz nowych (problemowych).
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej oraz Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.
Zmagania składają się z trzech etapów. W pierwszym etapie odbyły się eliminacje szkolne. Drugi etap odbył się w dwóch łódzkich szkołach. 140 uczniów rozwiązywało serię krótkich zadań otwartych. Do finału awansowało 53 uczniów, wśród nich z 3 rezultatem Adam Zimny. Podopieczny p. Antoniny Szemberg jest jedynym reprezentantem nie tylko III LO, ale również Piotrkowa Trybunalskiego. Trzeci, ostatni etap odbędzie się 13 grudnia w Łodzi. Trzymamy kciuki

 
Statystyka
Użytkowników : 2
Artykułów : 259
Odsłon : 347740
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 
Sonda
Czy Jesteś za reaktywacją forum?