III Liceum Ogólnokształcące

Szlachetna paczka

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się w tym roku do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Przygotowaliśmy paczkę świąteczną dla dwunastoosobowej rodziny z terenu Piotrkowa. Za zebraną  przez Samorząd Uczniowski kwotę 1173 zł 42 gr. Szkolne Koło PCK zakupiło ubrania dziecięce, kołdrę, poduszkę, koc, ręczniki, pościel, artykuły spożywcze, chemiczne, przybory szkolne, zabawki, żywność. Wszystkie te rzeczy przekazaliśmy 8 grudnia wraz z życzeniami świątecznymi wolontariuszom, którzy następnie dostarczyli paczkę rodzinie.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce.

 

Podsumowanie planu pracy Szkolnego Klubu Europejskiego

5 grudnia 2012 roku troje uczniów z klasy III A: Magdalena Żandecka, Bartosz Wocheń i Sławomir Siciński pod opieką pani Elżbiety Wardyńskiej udało się do Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli aby uczestniczyć w seminarium europejskim, podsumowującym Europejski Rok Aktywnego Starzenia się i Solidarności Międzypokoleniowej. Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego jako jedna z uczestniczących szkół tradycyjnie zaprezentowała sprawozdanie z tegorocznej działalności klubu "Euro-Fani" i przedstawiła krótką scenkę tematyczną związaną z komunikacją międzypokoleniową.
Zapraszamy do zapoznania się z treścią przygotowanej prezentacji. Być może będzie dla Was także zachętą do wstąpienia w grono klubowych członków i wolontariuszy.

Ściągnij pokaz w formacie PowerPoint 2007

 

Grand Prix dla Jakuba Niewińskiego

W czerwcu 2012 roku został ogłoszony Konkurs Fotograficzny „Geografia – proces, forma, obiekt”. Konkurs objął honorowym patronatem Pan prof. Tadeusz Marszał – Dziekan Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.
Na konkurs wpłynęło 589 fotografii autorstwa 114 osób.

Więcej…

 

Podsumowanie konkursu "Moje drzewo genealogiczne" - nagrody dla uczniów III LO

W dniu 29 listopada 2012 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się podsumowanie konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego - Krzysztofa Chojniaka pt. "MOJE DRZEWO GENEALOGICZNE”.

W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe, gimnazja a także szkoły ponadgimnazjalne.

Nagrody uroczyście wręczył Kierownik Referatu Edukacji p. Radosław Kaczmarek.

Więcej…

 

Recytowali w bibliotece...

15.11.2012 r. odbył sie V Powiatowy Turniej Recytatorski pod nazwą "Emocje zakute w słowa-na tej ziemi żyję...", którego celem było popularyzowanie twórczości poetów z Piotrkowa Tryb. i Powiatu Piotrkowskiego.
Jury zachwyciła interpretacja wiersza w wykonaniu naszej uczennicy Marii Skrzypczyk z kl. IIA, która zdobyła I miejsce, zaś wyróżnieniem uhonorowana została Zuzanna Zielińska także z kl. IIA.

 

Kursy elearningowe dla uczniów pierwszą ofertą projektu IT Szkoła

Pierwszą ofertą udostępnioną dla uczniów szkół, które przystąpiły do projektu IT Szkoła jest kurs elearningowy "Obróbka i wizualizacja obrazów". Kurs składa się z kilku składowych między innymi wykładu video, zeszytu dydaktycznego, prezentacji, filmów instruktażowych, itp. E-zajęcia kończą się egzaminem w postaci testu wyboru. Po uzyskaniu minimum 70% punktów każdy uczeń może wydrukować sobie certyfikat ukończenia kursu. Na stronie projektu został również ogłoszony konkurs graficzny Magia Świąt. Wszystkich serdecznie zachęcamy do podniesienia swoich umiejętności w zakresie pracy z programami graficznymi. Udział w kursie jest całkowicie darmowy. Już wkrótce na stronie projektu uruchomiony zostanie kolejny kurs "Tworzenie serwisów internetowych", a także inne propozycje dla uczniów. Zapraszamy na stronę www.it-szkola.pl

 

Adam Zimny w finale konkursu "Fascynująca fizyka"

Adam Zimny, uczeń klasy 3d awansował do finału konkursu "Fascynująca fizyka".
Celem konkursu jest inspirowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do głębszego zainteresowania się fizyką jako nauką empiryczną oraz wykorzystywania poznanych praw i zasad w sytuacjach typowych oraz nowych (problemowych).
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej oraz Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.
Zmagania składają się z trzech etapów. W pierwszym etapie odbyły się eliminacje szkolne. Drugi etap odbył się w dwóch łódzkich szkołach. 140 uczniów rozwiązywało serię krótkich zadań otwartych. Do finału awansowało 53 uczniów, wśród nich z 3 rezultatem Adam Zimny. Podopieczny p. Antoniny Szemberg jest jedynym reprezentantem nie tylko III LO, ale również Piotrkowa Trybunalskiego. Trzeci, ostatni etap odbędzie się 13 grudnia w Łodzi. Trzymamy kciuki

 

W naszej galerii dostępne są już zdjęcia klasowe

 

18 litrów krwi od uczniów III Liceum

14 listopada Szkolne Koło PCK wzorem lat ubiegłych zorganizowało akcję honorowego krwiodastwa.

Zgłosiło się 45 pełnoletnich uczniów. Krew oddało 37, co daje łącznie ponad 18 litrów krwi. Wszyscy krwiodawcy otrzymali posiłki regeneracyjne w postaci czekolad, napojów oraz legitymacje honorowego krwiodawcy. Dziękujemy wszystkim za udział w tej szlachetnej akcji i zachęcamy do jej kontynuowania.

 

Narodowy Dzień Niepodległości

9 listopada uczciliśmy rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Program artystyczny nawiązywał również do 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego, która będzie miała miejsce już 22 I 2013r.

Więcej…

 

Dwa tytuły wicemistrzowskie w pływaniu

31 października 2012r. na pływalni OSiR w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się eliminacje do rejonowego finału zawodów pływackich szkół ponadgimnazjalnych. Męskie i żeńskie sztafety z naszego liceum wypadły bardzo dobrze. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta zajęli II miejsca i uzyskali awans do dalszego etapu rywalizacji, a zarazem tytuły wicemistrza miasta.

Więcej…

 
Statystyka
Użytkowników : 2
Artykułów : 255
Odsłon : 342531
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Sonda
Czy Jesteś za reaktywacją forum?