III Liceum Ogólnokształcące

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

1 września 2010 r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej uroczyście zainaugurowaliśmy rok szkolny 2010/2011.

Do III Liceum Ogólnokształcącego uczęszcza obecnie 580 uczniów. Szczególnie serdecznie witamy w tym gronie 202 pierwszoklasistów, którym gratulujemy wyboru i obecności w naszych murach.

Uroczystość przygotowała klasa IIB. Oprócz tradycyjnych przemówień mieliśmy okazję wysłuchać piosenek, będących wspomnieniem wakacji, w wykonaniu Pauliny Wroniszewskiej, Ewy Boguckiej i Eweliny Korpas (IIB). Wokalistów wspierali: Kasia Błaszczyk, Ola Wójcik, Marcin Cierlik oraz Stefan Jabłoński (wszyscy IIID).

Całej społeczności życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym!

 

Widzę reaguję

24 czerwca 2010 r. w kinie Helios rozstrzygnięto konkurs informatyczny orgaznizowany w ramach kampani społecznej "Widzę-Reaguję 2010". W konkursie udział wzięło 30 uczestników z piotrkowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu strony internetowej kampanii. Jury przyznało pierwszą i drugą nagrodę oraz dwa wyróżnienia. Jedno z wyróżnień otrzymała strona uczniów klasy I D naszej szkoły. Autorami projektu są Kamil Banaszczyk, Mateusz Węzyk oraz Bartosz Zapart. Gratulujemy!

 

II Międzyszkolny Turniej Szachowy

8 czerwca 2010 roku III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Tryb. zorganizowało ii Międzyszkolny Turniej Szachowy.

Do rywalizacji o najwyższe miejsca przystąpiło 44 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu piotrkowskiego.

 

 

Więcej…

 

Kolejne laury naszych informatyków

7 czerwca 2010 roku odbyło się wręczenie nagród w X Międzywojewódzkim Turnieju Infomatycznym "Programowanie za pomocą narzędzi firmy Embarcadero Technologies".
W konkursie organizowanym przez IV LO w Piotrkowie Trybunalskim uczniowie naszego Liceum przyzwyczaili nas do miejsc na podium i nagród. W tegorocznej edycji grupa z IIID odniosła sukces wyjątkowy - dwa pierwsze miejsca i nagroda główna.

Więcej…

 

Anna Sitek zwyciężczynią Dyktanda 2010

1 czerwca odbył się finał X EDYCJI DYKTANDA SZKOLNEGO

Sito eliminacji przebrnęlo 34 uczniów. Najlepiej zorietntowaną w tajnikach rodzimej ortografii okazała się uczennica klasy II E - Anna Sitek. Gratulujemy!

 

Pożegnanie III klas

30 kwietnia 2010 roku odbyła się uroczystość pożegnania klas III. W naszej galerii zobaczyć możecie fotorelację z przebiegu uroczystości.

 

Rozstrzygnięto kolejny konkurs informatyczny

29 kwietnia, w sali konferencyjnej Naczelniej Organizacji Technicznej w Piotrkowie Trybunalskim, rozstrzygnięty został konkurs "Najlepszy uczniowski program komputerowy" zorganizowany przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich o. Piotrków Tryb.
Tradycyjnie już w rolach głównych wystąpili uczniowie klas matematyczno-informatycznych III Liceum, którzy osiągnęli znakomite rezultaty.
W kategorii programów edukacyjnych I miejsce zajął program "Delphi dla początkujących" autorstwa Tomasza Wężyka z klasy IIId.
W kategorii programów użytkowych Artur Kaźmierczak i Jakub Bentyn (obydwaj IIId) za programy "Infobiznes" oraz "Łamacz głów" ex aequo zajęli II miejsce.
Nagrody uznania otrzymali również Bartosz Cłapa oraz Piotr Bruź.
Nie miał konkurencji Mateusz Wężyk z klasy Id, który zgłosił pracę "Sterownik pieca trocinowego" w kategorii sterowników swobodnie programowalnych. Poziom rozwiązania Mateusza sprawił, że Komisja Konkursowa przyznała mu cenną nagrodę w postaci sterownika PLC. W pozostałych kategoriach nasi uczestnicy otrzymali nagrody pieniężne, które napewno przydadzą się na wakacje.
Ponadto obecna na rozstrzygnięciu p. Beata Ostrowska, Koordynator Regionalny Polskiego Towarzystwa Informatycznego, wręczyła nagrodzonym uczniom vouchery uprawniające do bezpłatnego zdawania egzaminu European Computer Driving Licence. ECDL potwierdza umiejętności komputerowe posiadaczy certyfikatów. Jest również podstawą zwolnienia z zajęć technologii informacyjnej na uczelniach wyższych.

     

 

Nauczyciele i młodzież III LO uczcili pamięć ofiar

W dniu 15.04 młodzież z klas IIIb, IIIc, IIId, IIIe, IIa, IIe, Ic, oraz nauczyciele p.Ewa Ortyl, p.Izabela Nowosielska, p.Teresa Samborska, p.Elżbieta Krasowiak oraz ks.Stanisław Kopeć, p.Krzysztof Just i p.Maciej Pawłowski, udali się do Warszawy celem oddania hołdu ofiarom katastrofy z dnia 10 kwietnia 2010 r.

Uczniowie i nauczyciele z naszego LO złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Pałacem Prezydenckim, następie wszyscy wzięli udział we Mszy Św. odprawianej przez ks. Stanisława Kopcia.
Po nabożeństwie część grupy udała się pod Belweder w celu złożenia hołdu Prezydentowi Ryszardowi Kaczorowskiemu, druga część ustawiła się w długiej kolejce do oddania czci Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.

Więcej…

 

O szkole

III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest szkołą o niemal sześćdziesięcioletniej tracycji. Niezmienny od lat, wysoki poziom nauczania i przyjazna, rodzinna atmosfera powodują, że staliśmy się szkołą całych pokoleń.
III LO dumne ze swojego Patrona aktywnie działa w Europejskiej Rodzinie Szkół imienia Juliusza Słowackiego.
W murach naszego LO tradycja miesza się z nowoczesnością. Pochwalić możemy się wieloma pracowniami przedmiotowymi, w tym doskonale wyposażonymi pracowniami informatycznymi. Oferujemy również wolny dostęp do komputerów z szybkim dostępem do Internetu w pomieszczeniach MCI oraz bibliotece szkolnej. Na terenie szkoły działa również sieć radiowa.
Kierunki ścisłe III Liceum objete zostały patronatem Wydziału Fizyki Technicznej Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. W związku z uczestnictwem w projekcie Informatyka + współpracujemy również z wiodącymi ośrodkami akademickimi w dziedzinie informatyki.

Więcej…

 

KANGUR EUROPEJSKI

18 marca 2010 r. w III LO w Piotrkowie Tryb. przeprowadzone zostały eliminacje konkursu "KANGUR EUROPEJSKI".
Wzięło w nich udział 11 uczniów klas pierwszych. Wyróżnienia zdobyli uczniowie klasy ID Patryk Śliwiński oraz Jakub Zygmunt. Gratulujemy!

 

Nasi informatycy w ścisłym finale IX TKI

14 kwietnia w siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się finał IX Tomaszowskiego Konkursu Informatycznego.
Przebieg finału ze względu na żałobę narodową miał skromny, formalny charakter.
Swoje prace do konkursu zgłosili młodzi programiści i webmasterzy z różnych stron naszego kraju, między innymi z Białegostoku, Jaworzna, Łodzi, Krzeszowic, Piotrkowa Tryb., Piły,  Płocka, Rzeszowa, Tarnowa, Tomaszowa Maz. i Wrocławia.
Spośród wszystkich prac komisja konkursowa do ścisłego finału nominowała po pięć prac w kategoriach programów komputerowych i stron www.
Duże wyróżnienie spotkało uczniów klasy III D naszego Liceum - Jakuba Bentyna i Tomasza Wężyka, których programy znalazły się wśród najlepszych.

 

 

Więcej…

 
Statystyka
Użytkowników : 2
Artykułów : 237
Odsłon : 306028
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Sonda
Czy Jesteś za reaktywacją forum?