III Liceum Ogólnokształcące

Wyróżnienie dla naszej absolwentki

Z wielką satysfakcją odnotowujemy sukcesy naszych wychowanków.

Do siedziby naszej szkoły dotarło zaproszenie na uroczystość uhonorowania najlepszych absolwentów szkół średnich ubiegających się o indeksy Wydziału Inżynierii i Ochorny Środowiska Politechniki Częstochowskiej. W wyróżnionym gronie znalazła się Agata Ogrodnik. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Trzy pierwsze klasy integrowały się w Sulejowie

W dniach 21-22.09 odbył się biwak integracyjny, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1b, 1c i 1f . W ramach wspólnego spędzania czasu młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez wychowawców p. Macieja Pawłowskiego, p. Annę Osińską i p. Paulinę Karewicz. Po obiedzie wszystkie klasy uczestniczyły w zajęciach sportowych, rywalizując w siatkówkę, koszykówkę i piłkę nożną. Rozgrywki piłki siatkowej wygrała klasa 1b, a jedną z nagród było prawo rozegrania meczu z kadrą obozu. Tutaj również tryumfowali uczniowie.

Więcej…

 

Łódzki Salon Maturzystów "Perspektywy 2010"

13 września nasi maturzyści wzięli udział w Łódzkim Salonie Maturzystów "Perspektywy 2010". Mieli możliwość zapoznania się z ofertą wyższych uczelni i warunkami rekrutacji bezpośrednio przy ich stanowiskach. Każdy mógł też dostać aktualny "Informator dla maturzystów". Zorganizowano również wykłady dotyczące zasad obowiązujących na przyszłorocznej maturze. Zajęcia prowadzili pracownicy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, duży nacisk kładąc na najczęściej popełniane podczas egzaminu dojrzałości błędy.  Przy okazji przyszli studenci zobaczyli jak wygląda nowoczesny Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Uczniowie II D z Gdańska wrócili z pucharami

W dniach 3-5.09 uczniowie z klasy IID: Maja Berlińska, Monika Frankowska, Łukasz Dudaszek, Daniel Kuwerski. Patryk Śliwiński , Kacper Dobrowolski, wzięli udział w Ogólnopolskim Zlocie Turystycznym LZS, który odbył się w Gdańsku.

W ramach imprezy odbyły się zawody w konkurencjach zarówno sportowych, jak również popularno naukowych. Młodzież III LO utworzyła dwie drużyny, z których jedna uplasowała się na V miejscu, druga na X pozycji. Wysokie lokaty naszych uczniów przełożyły się na wspaniały wynik w klasyfikacji powiatów. Do Piotrkowa uczniowie naszego LO przywieźli okazały puchar za III miejsce.

 

 

15 tortów na 201 rocznicę urodzin J. Słowackiego

Drugi raz z rzędu sympatycznie świętowaliśmy rocznicę urodzin naszego Patrona.
6 września odbył się konkurs na najlepszy tort z tej okazji. Wypieki oceniane były w dwóch kategoriach: wyrób własny oraz przygotowany przez cukiernię. Nagrody jak zwykle bardzo cenne.
Trzy dni bez pytania za najlepsze torty wykonane w domu wygrały klasy IIID i IB, natomiast w kategorii wyrób cukierniczy nagroda główna przypadła klasie If
Dwa dni bez stresu zdobyły klasy Ia, IIb, IIc, IId, IIf, IIIe.

Pozostałe klasy, które włączyły się w obchody uroczystości, nie będą pytane w jednym, wybranym dniu.
Po rozstrzygnięciu konkursu zgromadzeni nauczyciele i uczniowie oddali się degustacji wypieków.
Fotograficzną relację z uroczystości zobaczyć można w naszej galerii.

 

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

1 września 2010 r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej uroczyście zainaugurowaliśmy rok szkolny 2010/2011.

Do III Liceum Ogólnokształcącego uczęszcza obecnie 580 uczniów. Szczególnie serdecznie witamy w tym gronie 202 pierwszoklasistów, którym gratulujemy wyboru i obecności w naszych murach.

Uroczystość przygotowała klasa IIB. Oprócz tradycyjnych przemówień mieliśmy okazję wysłuchać piosenek, będących wspomnieniem wakacji, w wykonaniu Pauliny Wroniszewskiej, Ewy Boguckiej i Eweliny Korpas (IIB). Wokalistów wspierali: Kasia Błaszczyk, Ola Wójcik, Marcin Cierlik oraz Stefan Jabłoński (wszyscy IIID).

Całej społeczności życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym!

 

Widzę reaguję

24 czerwca 2010 r. w kinie Helios rozstrzygnięto konkurs informatyczny orgaznizowany w ramach kampani społecznej "Widzę-Reaguję 2010". W konkursie udział wzięło 30 uczestników z piotrkowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu strony internetowej kampanii. Jury przyznało pierwszą i drugą nagrodę oraz dwa wyróżnienia. Jedno z wyróżnień otrzymała strona uczniów klasy I D naszej szkoły. Autorami projektu są Kamil Banaszczyk, Mateusz Węzyk oraz Bartosz Zapart. Gratulujemy!

 

II Międzyszkolny Turniej Szachowy

8 czerwca 2010 roku III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Tryb. zorganizowało ii Międzyszkolny Turniej Szachowy.

Do rywalizacji o najwyższe miejsca przystąpiło 44 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu piotrkowskiego.

 

 

Więcej…

 

Kolejne laury naszych informatyków

7 czerwca 2010 roku odbyło się wręczenie nagród w X Międzywojewódzkim Turnieju Infomatycznym "Programowanie za pomocą narzędzi firmy Embarcadero Technologies".
W konkursie organizowanym przez IV LO w Piotrkowie Trybunalskim uczniowie naszego Liceum przyzwyczaili nas do miejsc na podium i nagród. W tegorocznej edycji grupa z IIID odniosła sukces wyjątkowy - dwa pierwsze miejsca i nagroda główna.

Więcej…

 

Anna Sitek zwyciężczynią Dyktanda 2010

1 czerwca odbył się finał X EDYCJI DYKTANDA SZKOLNEGO

Sito eliminacji przebrnęlo 34 uczniów. Najlepiej zorietntowaną w tajnikach rodzimej ortografii okazała się uczennica klasy II E - Anna Sitek. Gratulujemy!

 

Pożegnanie III klas

30 kwietnia 2010 roku odbyła się uroczystość pożegnania klas III. W naszej galerii zobaczyć możecie fotorelację z przebiegu uroczystości.

 
Statystyka
Użytkowników : 2
Artykułów : 243
Odsłon : 329350
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Sonda
Czy Jesteś za reaktywacją forum?