III Liceum Ogólnokształcące

Zakończył się I semestr roku szkolnego

11 stycznia odbyło się posiedzenie Rady Pedagogicznej poświęcone klasyfikacji semestralnej.
Najwyższą średnią - 4,0 osiągnęli uczniowie klasy 1E. Podopieczni mgr Ewy Ortyl najsolidniej uczęszczali również na zajęcia edukacyjne. Frekwencja w klasie Ie wyniosła 94.6%.
Kolejne najwyższe średnie osiągnęły klasy trzecie. III E (wychowawca - mgr Magdalena Malinowska) uzyskała średnią ocen 3,99, natomiast III A (wychowawca - mgr Elżbieta Krasowiak) 3,92.

Więcej…

 

Wigilia 2010

22 grudnia w III Liceum odbyła się szkolna Wigilia. Tradycyjnie artyści przygotowywani przez p. Renatę Hejniak zadbali o niepowtarzalny klimat. Fragmenty występu zobaczyć możecie na naszej stronie. W galerii znajdziecie również kilka zdjęć.

Przyćmienie

 

Bartek Zapart najlepszy w konkursie na spot reklamowy

10 grudnia w kinie Helion odbyło się uroczyste podsumowanie kapmanii społecznej "Widzę - Reaguję".

Jednym z punktów uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu na spot reklamowy akcji.

Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce przypadło uczniowi naszego LO Bartoszowi Zapartowi z klasy IID. Gratulujemy!

Za aktywny udział nagrodzone zostało również III Liceum. Przypominamy, że w poprzednim konkursie, na wykonanie strony internetowej kampanii, grupa uczniów z IID uzyskała wyróżnienie. Dzięki aktywnej postawie naszych uczniów, obecna na uroczystości p. Dyrektor Jadwiga Kielian odebrała z rąk wiceprezydenta miasta aparat cyfrowy. Nagroda przyda się zarówno w nauce technologii informacyjnej, jak również w dokumentowaniu wydarzeń szkolnych.

 

I miejsce Kasi w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego

Centrum Edukacyjne SupraLingua  zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W konkursie znakomicie zaprezentowała się uczennica klasy III D Katarzyna Błaszczyk zdobywając pierwszą nagrodę.

Zmagania składały się z dwóch etapów. W piewszej części zadaniem uczestników było samodzielne rozwiązanie testu i przekazanie go organizatorom drogą elektroniczną.

Tym sposobem, spośród ponad 200 uczestników wyłoniono 10 finalistów, którzy 11 grudnia walczyli o główne nagrody w siedzibie organizatora.
W finale nasza uczennica okazała się najlepsza. Gratulujemy Kasi oraz jej opiekunowi p. Elżbiecie Wardyńskiej.

 

Uczniowie ID i IID na zajęciach w WWSI

23 listopada uczniowie dwóch klas informatycznych naszej szkoły wzięli udział w cyklu zajęć "Język SQL - podstawy zapytań". Wykłady oraz ćwiczenia odbyły się w siedzibie Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki w ramach Wszechnicy Porannej - jednego z modułów projektu Informatyka+.
Do Warszawy wybrało się 60 uczniów z klas ID i IID pod opieką nauczycieli: Piotra Majchrzaka, Agaty Bednarek i Krzysztofa Justa. 

Więcej…

 

Małgorzata Terka zwyciężyła w konkursie plastycznym

14 listopada 2010 r., w kościele Ojców Jezuitów w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się rozstrzygnięcie VI edycji Konkursu „Jan Paweł II – Przyjaciel młodych”.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy malarsko – plastycznnej w formacie A3 na temat „JP II – przyjaciel młodych”.

Miło nam poinformować, że zwyciężczynią konkursu w kategorii „E” (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych) została nasza uczennica Małgorzata Terka z klasy III c.

Więcej…

 

Narodowy Dzień Niepodległości

Program tegorocznej uroczystej akademii z okazji Narodowego Dnia Niepodległości  przedstawiony  10 listopada 2010 roku w III Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim  obejmował utwory: Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza, Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Zbigniewa Łapińskiego, Fryderyka Chopina,Władysława Ludwika Anczyca, Mieczysława Kozar –Słobudzkiego, Adama Kowalskiego, Marka Grechuty, Andrzeja Kurylewicza, oraz  szereg utworów chóralnych i pieśni patriotycznych z XIX i początków XX wieku – razem ponad 30 utworów

Więcej…

 

Dni wolne od zajęć edukacyjnych

Zgodnie z §5. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r., wraz z późniejszymi zmianami,  w sprawie organizacji roku szkolnego  dyrektor szkoły, po zasięgnięciu opinii Rady Szkoły, ustala następujące dni wolne od zajęć edukacyjnych:

  • 3 listopada 2010r. - matura próbna OKE z matematyki
  • 2 maja 2011r.
  • 4 maja 2011r. - egzamin maturalny z języka polskiego
  • 5 maja 2011r. - egzamin maturalny z matematyki
  • 6 maja 2011r. - egzamin maturalny z języka angielskiego
  • 18 maja 2011r. - pisemne egzaminy maturalne z historii i chemii oraz 4-5 komisji do egzaminów ustnych.

Informujemy również, że w wyżej wymienionych  dniach uczniowie, którzy zgłoszą się do szkoły, będą objęci opieką wychowawczą.
Przypominamy jednocześnie, że w dniu 16 października 2010r. odpracowane zostały zajęcia lekcyjne z dnia 12 listopada 2010r.

 

WIFI w III Liceum

Zakończone zostały prace nad bezprzewodową siecią III LO.
Na każdej kondygnacji zainstalowany zostały router bezprzewodowy pracujący w standardzie 802.11 N.
Dzięki sieci nauczyciele posiadający komputery w poszczególnych salach zyskali dostęp do Internetu.
Dostęp możliwy jest również dla uczniów. Część z nich już zauważyła na swoich urządzeniach SSID naszej sieci. Po klucz dostępu prosimy zgłaszać się do nauczycieli TI/informatyki.

 

XXVI Zlot Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego

W dniach 7-9.10.2009 delegacja nszej szkoły w składzie: Małgorzata Perucka - opiekun, Aleksandra Wójcik i Marcin Cierlik z kl. III D - uczestnicy, wzięła udział w XXVI Zlocie Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy.

W programie Zlotu znalazły się impezy o charakterze kulturalnym, turystycznym i naukowym, którym towarzyszyło duże zaangażowanie młodzieży, biorącej udział w Zlocie.

Więcej…

 

Mateusz Wężyk nagrodzony w konkursie informatycznym

13 października w siedzibie Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki odbyło się wręczenie nagród w konkursie informatycznym "Informatyka - moja pasja".
Duże wyróżnienie spotkało ucznia klasy II d Mateusza Wężyka, którego praca zdobyła III nagrodę.
Konkurs odbywał się w ramach projektu Informatyka+, w którym uczestniczą szkoły z pięciu województw.

Więcej…

 
Statystyka
Użytkowników : 2
Artykułów : 255
Odsłon : 342936
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Sonda
Czy Jesteś za reaktywacją forum?