III Liceum Ogólnokształcące

Łódzki Salon Maturzystów "Perspektywy 2010"

13 września nasi maturzyści wzięli udział w Łódzkim Salonie Maturzystów "Perspektywy 2010". Mieli możliwość zapoznania się z ofertą wyższych uczelni i warunkami rekrutacji bezpośrednio przy ich stanowiskach. Każdy mógł też dostać aktualny "Informator dla maturzystów". Zorganizowano również wykłady dotyczące zasad obowiązujących na przyszłorocznej maturze. Zajęcia prowadzili pracownicy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, duży nacisk kładąc na najczęściej popełniane podczas egzaminu dojrzałości błędy.  Przy okazji przyszli studenci zobaczyli jak wygląda nowoczesny Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Uczniowie II D z Gdańska wrócili z pucharami

W dniach 3-5.09 uczniowie z klasy IID: Maja Berlińska, Monika Frankowska, Łukasz Dudaszek, Daniel Kuwerski. Patryk Śliwiński , Kacper Dobrowolski, wzięli udział w Ogólnopolskim Zlocie Turystycznym LZS, który odbył się w Gdańsku.

W ramach imprezy odbyły się zawody w konkurencjach zarówno sportowych, jak również popularno naukowych. Młodzież III LO utworzyła dwie drużyny, z których jedna uplasowała się na V miejscu, druga na X pozycji. Wysokie lokaty naszych uczniów przełożyły się na wspaniały wynik w klasyfikacji powiatów. Do Piotrkowa uczniowie naszego LO przywieźli okazały puchar za III miejsce.

 

 

15 tortów na 201 rocznicę urodzin J. Słowackiego

Drugi raz z rzędu sympatycznie świętowaliśmy rocznicę urodzin naszego Patrona.
6 września odbył się konkurs na najlepszy tort z tej okazji. Wypieki oceniane były w dwóch kategoriach: wyrób własny oraz przygotowany przez cukiernię. Nagrody jak zwykle bardzo cenne.
Trzy dni bez pytania za najlepsze torty wykonane w domu wygrały klasy IIID i IB, natomiast w kategorii wyrób cukierniczy nagroda główna przypadła klasie If
Dwa dni bez stresu zdobyły klasy Ia, IIb, IIc, IId, IIf, IIIe.

Pozostałe klasy, które włączyły się w obchody uroczystości, nie będą pytane w jednym, wybranym dniu.
Po rozstrzygnięciu konkursu zgromadzeni nauczyciele i uczniowie oddali się degustacji wypieków.
Fotograficzną relację z uroczystości zobaczyć można w naszej galerii.

 

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

1 września 2010 r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej uroczyście zainaugurowaliśmy rok szkolny 2010/2011.

Do III Liceum Ogólnokształcącego uczęszcza obecnie 580 uczniów. Szczególnie serdecznie witamy w tym gronie 202 pierwszoklasistów, którym gratulujemy wyboru i obecności w naszych murach.

Uroczystość przygotowała klasa IIB. Oprócz tradycyjnych przemówień mieliśmy okazję wysłuchać piosenek, będących wspomnieniem wakacji, w wykonaniu Pauliny Wroniszewskiej, Ewy Boguckiej i Eweliny Korpas (IIB). Wokalistów wspierali: Kasia Błaszczyk, Ola Wójcik, Marcin Cierlik oraz Stefan Jabłoński (wszyscy IIID).

Całej społeczności życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym!

 

Widzę reaguję

24 czerwca 2010 r. w kinie Helios rozstrzygnięto konkurs informatyczny orgaznizowany w ramach kampani społecznej "Widzę-Reaguję 2010". W konkursie udział wzięło 30 uczestników z piotrkowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu strony internetowej kampanii. Jury przyznało pierwszą i drugą nagrodę oraz dwa wyróżnienia. Jedno z wyróżnień otrzymała strona uczniów klasy I D naszej szkoły. Autorami projektu są Kamil Banaszczyk, Mateusz Węzyk oraz Bartosz Zapart. Gratulujemy!

 

II Międzyszkolny Turniej Szachowy

8 czerwca 2010 roku III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Tryb. zorganizowało ii Międzyszkolny Turniej Szachowy.

Do rywalizacji o najwyższe miejsca przystąpiło 44 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu piotrkowskiego.

 

 

Więcej…

 

Kolejne laury naszych informatyków

7 czerwca 2010 roku odbyło się wręczenie nagród w X Międzywojewódzkim Turnieju Infomatycznym "Programowanie za pomocą narzędzi firmy Embarcadero Technologies".
W konkursie organizowanym przez IV LO w Piotrkowie Trybunalskim uczniowie naszego Liceum przyzwyczaili nas do miejsc na podium i nagród. W tegorocznej edycji grupa z IIID odniosła sukces wyjątkowy - dwa pierwsze miejsca i nagroda główna.

Więcej…

 

Anna Sitek zwyciężczynią Dyktanda 2010

1 czerwca odbył się finał X EDYCJI DYKTANDA SZKOLNEGO

Sito eliminacji przebrnęlo 34 uczniów. Najlepiej zorietntowaną w tajnikach rodzimej ortografii okazała się uczennica klasy II E - Anna Sitek. Gratulujemy!

 

Pożegnanie III klas

30 kwietnia 2010 roku odbyła się uroczystość pożegnania klas III. W naszej galerii zobaczyć możecie fotorelację z przebiegu uroczystości.

 

Rozstrzygnięto kolejny konkurs informatyczny

29 kwietnia, w sali konferencyjnej Naczelniej Organizacji Technicznej w Piotrkowie Trybunalskim, rozstrzygnięty został konkurs "Najlepszy uczniowski program komputerowy" zorganizowany przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich o. Piotrków Tryb.
Tradycyjnie już w rolach głównych wystąpili uczniowie klas matematyczno-informatycznych III Liceum, którzy osiągnęli znakomite rezultaty.
W kategorii programów edukacyjnych I miejsce zajął program "Delphi dla początkujących" autorstwa Tomasza Wężyka z klasy IIId.
W kategorii programów użytkowych Artur Kaźmierczak i Jakub Bentyn (obydwaj IIId) za programy "Infobiznes" oraz "Łamacz głów" ex aequo zajęli II miejsce.
Nagrody uznania otrzymali również Bartosz Cłapa oraz Piotr Bruź.
Nie miał konkurencji Mateusz Wężyk z klasy Id, który zgłosił pracę "Sterownik pieca trocinowego" w kategorii sterowników swobodnie programowalnych. Poziom rozwiązania Mateusza sprawił, że Komisja Konkursowa przyznała mu cenną nagrodę w postaci sterownika PLC. W pozostałych kategoriach nasi uczestnicy otrzymali nagrody pieniężne, które napewno przydadzą się na wakacje.
Ponadto obecna na rozstrzygnięciu p. Beata Ostrowska, Koordynator Regionalny Polskiego Towarzystwa Informatycznego, wręczyła nagrodzonym uczniom vouchery uprawniające do bezpłatnego zdawania egzaminu European Computer Driving Licence. ECDL potwierdza umiejętności komputerowe posiadaczy certyfikatów. Jest również podstawą zwolnienia z zajęć technologii informacyjnej na uczelniach wyższych.

     

 

Nauczyciele i młodzież III LO uczcili pamięć ofiar

W dniu 15.04 młodzież z klas IIIb, IIIc, IIId, IIIe, IIa, IIe, Ic, oraz nauczyciele p.Ewa Ortyl, p.Izabela Nowosielska, p.Teresa Samborska, p.Elżbieta Krasowiak oraz ks.Stanisław Kopeć, p.Krzysztof Just i p.Maciej Pawłowski, udali się do Warszawy celem oddania hołdu ofiarom katastrofy z dnia 10 kwietnia 2010 r.

Uczniowie i nauczyciele z naszego LO złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Pałacem Prezydenckim, następie wszyscy wzięli udział we Mszy Św. odprawianej przez ks. Stanisława Kopcia.
Po nabożeństwie część grupy udała się pod Belweder w celu złożenia hołdu Prezydentowi Ryszardowi Kaczorowskiemu, druga część ustawiła się w długiej kolejce do oddania czci Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.

Więcej…

 
Statystyka
Użytkowników : 2
Artykułów : 241
Odsłon : 320231
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Sonda
Czy Jesteś za reaktywacją forum?