III Liceum Ogólnokształcące

Uczniowie I D i II D na wykładach w Warszawie

 

3 listopada 2011 r. grupa 48 uczniów z klasy I D i II D udała się do siedziby Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki, by wysłuchać dwóch wykładów:
Metody kodowania i przechowywania sygnałów dźwiękowych, - dr inż. Andrzej Majkowski, Politechnika Warszawska.
Od abaków do Eniaca i Internetu, prof. dr hab. inż. Piotr Sienkiewicz, Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki.
Zajęcia odbywały się w ramach Wszechnicy Popołudniowej, jednego z modułów projektu Informatyka+.
Transport oraz materiały dydaktyczne zostały sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Więcej…

 

PoKoMat 2011

Znane są już wyniki V edycji PoKoMatu, konkursu matematycznego będącego wynikiem współpracy nauczycieli matematyki z ZSP nr 1 im. Stanisława Staszica w Radomsku i I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabioniego w Radomsku.
W tym roku w konkursie udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatów: radomszczańskiego, częstochowskiego, bełchatowskiego i piotrkowskiego.

Więcej…

 

Rok 2011 rekordowy pod względem osiągnięć w konkursach informatycznych

Znakomicie spisali się uczniowie III LO uczęszczający do klas o profilu matematyczno informatycznym.
W roku 2011 zdobyli wiele prestiżowych nagród w różnych konkursach informatycznych. Większość z nich rozstrzygnięto w czerwcu. Po wakacjach i trudnym początku roku szkolnego warto przybliżyć nazwiska naszych najlepszych programistów.

17 maja podczas uroczystości na buy propecia online pharmacy której obecni byli: p. Iwona Komolibus, Kierownik Referatu Edukacji, reprezentująca Prezydenta Miasta Piotrkowa Tryb, Prezes Oddziału Piotrkowskiego SEP p. Marek Młynarczyk, Przewodniczący Sekcji Informatyki OPt SEP p. Jerzy Antczak, Wiceprzewodniczący Komisji Konkursowej p. Sławomir Sołtysiak oraz laureaci i ich opiekunowie, rozstrzygnięto kolejną edycję Konkursu Informatycznego "Najlepszy uczniowski program komputerowy".

Więcej…

 

Konkurs wiedzy o bł. Janie Pawle II

17 X 2011 r., z okazji Dnia Papieskiego, odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o bł. Janie Pawle II („Bitwa o Wojtyłę”), który poprowadzili uczniowie z klasy II A. W walce o 4 pierwsze miejsca (i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz księży katechetów) wzięli udział uczniowie klas I i II

Więcej…

 

Otrzęsiny 2011

13 października 2011 r. uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej III LO.

Zapraszamy do obejrzenia filmowego skrótu z uroczystości otrzęsin. W naszej galerii znajduje się również dokumentacja fotograficzna.

Przyćmienie

 

Integracja pierwszych klas

Nowi uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać się bliżej podczas wtorkowej (27 września) wizyty w gospodarstwie agroturystycznym w Napoleonowie.

Cztery klasy (a, c, d, f) wzięły udział w zajęciach integracyjnych, podczas których pierwszaki zdradzali swoje talenty, zainteresowania i plany na przyszłość.

Zbliżeniu służyły również inne, mniej formalne, zajęcia: gra w piłkę, śpiew (głównie informatyków), przejazd bryczką (trzęsło i kurzyło jak diabli) oraz wspólny posiłek przy ognisku (zwykle kiełbasa, ale też inny tradycyjnie ogniskowy posiłek jak np."Delicje").

W galerii zobaczyć można zdjęcia z imprezy

 

202 rocznica urodzin Juliusza Słowackiego

Kolejny raz uczciliśmy dzień urodzin naszego patrona.

5 września klasy przygotowały "torty dla Juliusza". W tym roku oprócz walorów smakowych i wizualnych torty wzbogacone były cytatami z twórczości naszego wieszcza.

Tradycyjnie zarówno wypieki, jak i wkład w klasy w świętowanie podlegały konkursowej ocenie.

Bezkonkurencyjna okazała się klasa IIB, która wygrała trzy dni bez pytania. Drugie miejsce i dwa dni bez pytania zdobyła klasa IB, natomiast trzecią lokatę i dzień bez pytania zajęła klasa IIIE. Jury przyznało również dwa wyróżnienia dla klasy IIA i IIIB.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy przyczynili się do znakomitej atmosfery, w jakiej spędziliśmy pierwszy poniedziałek nowego roku szkolnego.

W naszej galerii zobaczyć można zdjęcia z uroczystości.

 

Dziś Światowy Dzień Głosowania na polski cud

Dzisiaj, w całej Polsce i za granicą odbywa się Światowy Dzień Głosowania na Wielkie Jeziora Mazurskie w ogólnoświatowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do przyłaczenia się do akcji i oddania swojego głosu.

Kliknij, żeby przejść na stronę z instrukcją głosowania

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września (czwartek)

godz. 9.00 dla uczniów klas I i II

godz. 9.30 dla uczniów klas III

 

Matematyka dla najmłodszych

Masz młodsze rodzeństwo? Pobierz program "Matematyka dla najmłodszych". Aplikacja Łukasz Pirka - ucznia klasy III D została nagrodzona w kilku prestiżowych konkursach informatycznych. Wkrótce szczegóły na temat osiągnięć naszych informatyków.

Program pobrać można klikając tutaj..

 

Nowy plan lekcji

W menu "Plany lekcji" opublikowaliśmy plan zajęć obowiązujący od dnia 9 maja.

Plan zastępstw zobaczyć można klikając tutaj

 
Statystyka
Użytkowników : 2
Artykułów : 273
Odsłon : 372988
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Sonda
Czy Jesteś za reaktywacją forum?