III Liceum Ogólnokształcące

Dni wolne od zajęć edukacyjnych

Zgodnie z §5. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r., wraz z późniejszymi zmianami,  w sprawie organizacji roku szkolnego  dyrektor szkoły, po zasięgnięciu opinii Rady Szkoły, ustala następujące dni wolne od zajęć edukacyjnych:

  • 3 listopada 2010r. - matura próbna OKE z matematyki
  • 2 maja 2011r.
  • 4 maja 2011r. - egzamin maturalny z języka polskiego
  • 5 maja 2011r. - egzamin maturalny z matematyki
  • 6 maja 2011r. - egzamin maturalny z języka angielskiego
  • 18 maja 2011r. - pisemne egzaminy maturalne z historii i chemii oraz 4-5 komisji do egzaminów ustnych.

Informujemy również, że w wyżej wymienionych  dniach uczniowie, którzy zgłoszą się do szkoły, będą objęci opieką wychowawczą.
Przypominamy jednocześnie, że w dniu 16 października 2010r. odpracowane zostały zajęcia lekcyjne z dnia 12 listopada 2010r.

 

WIFI w III Liceum

Zakończone zostały prace nad bezprzewodową siecią III LO.
Na każdej kondygnacji zainstalowany zostały router bezprzewodowy pracujący w standardzie 802.11 N.
Dzięki sieci nauczyciele posiadający komputery w poszczególnych salach zyskali dostęp do Internetu.
Dostęp możliwy jest również dla uczniów. Część z nich już zauważyła na swoich urządzeniach SSID naszej sieci. Po klucz dostępu prosimy zgłaszać się do nauczycieli TI/informatyki.

 

XXVI Zlot Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego

W dniach 7-9.10.2009 delegacja nszej szkoły w składzie: Małgorzata Perucka - opiekun, Aleksandra Wójcik i Marcin Cierlik z kl. III D - uczestnicy, wzięła udział w XXVI Zlocie Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy.

W programie Zlotu znalazły się impezy o charakterze kulturalnym, turystycznym i naukowym, którym towarzyszyło duże zaangażowanie młodzieży, biorącej udział w Zlocie.

Więcej…

 

Mateusz Wężyk nagrodzony w konkursie informatycznym

13 października w siedzibie Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki odbyło się wręczenie nagród w konkursie informatycznym "Informatyka - moja pasja".
Duże wyróżnienie spotkało ucznia klasy II d Mateusza Wężyka, którego praca zdobyła III nagrodę.
Konkurs odbywał się w ramach projektu Informatyka+, w którym uczestniczą szkoły z pięciu województw.

Więcej…

 

Otrzęsiny 2010

11 października uczniowie klas 1 pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami społeczności III Liceum. Tegoroczne uroczystości tradycyjnie dostarczyły dużej dawki humoru i dobrej zabawy.

W naszej galerii zobaczyć można fotograficzną relację z otrzęsin.

 

Wyróżnienie dla naszej absolwentki

Z wielką satysfakcją odnotowujemy sukcesy naszych wychowanków.

Do siedziby naszej szkoły dotarło zaproszenie na uroczystość uhonorowania najlepszych absolwentów szkół średnich ubiegających się o indeksy Wydziału Inżynierii i Ochorny Środowiska Politechniki Częstochowskiej. W wyróżnionym gronie znalazła się Agata Ogrodnik. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Trzy pierwsze klasy integrowały się w Sulejowie

W dniach 21-22.09 odbył się biwak integracyjny, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1b, 1c i 1f . W ramach wspólnego spędzania czasu młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez wychowawców p. Macieja Pawłowskiego, p. Annę Osińską i p. Paulinę Karewicz. Po obiedzie wszystkie klasy uczestniczyły w zajęciach sportowych, rywalizując w siatkówkę, koszykówkę i piłkę nożną. Rozgrywki piłki siatkowej wygrała klasa 1b, a jedną z nagród było prawo rozegrania meczu z kadrą obozu. Tutaj również tryumfowali uczniowie.

Więcej…

 

Łódzki Salon Maturzystów "Perspektywy 2010"

13 września nasi maturzyści wzięli udział w Łódzkim Salonie Maturzystów "Perspektywy 2010". Mieli możliwość zapoznania się z ofertą wyższych uczelni i warunkami rekrutacji bezpośrednio przy ich stanowiskach. Każdy mógł też dostać aktualny "Informator dla maturzystów". Zorganizowano również wykłady dotyczące zasad obowiązujących na przyszłorocznej maturze. Zajęcia prowadzili pracownicy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, duży nacisk kładąc na najczęściej popełniane podczas egzaminu dojrzałości błędy.  Przy okazji przyszli studenci zobaczyli jak wygląda nowoczesny Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Uczniowie II D z Gdańska wrócili z pucharami

W dniach 3-5.09 uczniowie z klasy IID: Maja Berlińska, Monika Frankowska, Łukasz Dudaszek, Daniel Kuwerski. Patryk Śliwiński , Kacper Dobrowolski, wzięli udział w Ogólnopolskim Zlocie Turystycznym LZS, który odbył się w Gdańsku.

W ramach imprezy odbyły się zawody w konkurencjach zarówno sportowych, jak również popularno naukowych. Młodzież III LO utworzyła dwie drużyny, z których jedna uplasowała się na V miejscu, druga na X pozycji. Wysokie lokaty naszych uczniów przełożyły się na wspaniały wynik w klasyfikacji powiatów. Do Piotrkowa uczniowie naszego LO przywieźli okazały puchar za III miejsce.

 

 

15 tortów na 201 rocznicę urodzin J. Słowackiego

Drugi raz z rzędu sympatycznie świętowaliśmy rocznicę urodzin naszego Patrona.
6 września odbył się konkurs na najlepszy tort z tej okazji. Wypieki oceniane były w dwóch kategoriach: wyrób własny oraz przygotowany przez cukiernię. Nagrody jak zwykle bardzo cenne.
Trzy dni bez pytania za najlepsze torty wykonane w domu wygrały klasy IIID i IB, natomiast w kategorii wyrób cukierniczy nagroda główna przypadła klasie If
Dwa dni bez stresu zdobyły klasy Ia, IIb, IIc, IId, IIf, IIIe.

Pozostałe klasy, które włączyły się w obchody uroczystości, nie będą pytane w jednym, wybranym dniu.
Po rozstrzygnięciu konkursu zgromadzeni nauczyciele i uczniowie oddali się degustacji wypieków.
Fotograficzną relację z uroczystości zobaczyć można w naszej galerii.

 

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

1 września 2010 r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej uroczyście zainaugurowaliśmy rok szkolny 2010/2011.

Do III Liceum Ogólnokształcącego uczęszcza obecnie 580 uczniów. Szczególnie serdecznie witamy w tym gronie 202 pierwszoklasistów, którym gratulujemy wyboru i obecności w naszych murach.

Uroczystość przygotowała klasa IIB. Oprócz tradycyjnych przemówień mieliśmy okazję wysłuchać piosenek, będących wspomnieniem wakacji, w wykonaniu Pauliny Wroniszewskiej, Ewy Boguckiej i Eweliny Korpas (IIB). Wokalistów wspierali: Kasia Błaszczyk, Ola Wójcik, Marcin Cierlik oraz Stefan Jabłoński (wszyscy IIID).

Całej społeczności życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym!

 
Statystyka
Użytkowników : 2
Artykułów : 242
Odsłon : 324010
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Sonda
Czy Jesteś za reaktywacją forum?