III Liceum Ogólnokształcące

Matematyka dla najmłodszych

Masz młodsze rodzeństwo? Pobierz program "Matematyka dla najmłodszych". Aplikacja Łukasz Pirka - ucznia klasy III D została nagrodzona w kilku prestiżowych konkursach informatycznych. Wkrótce szczegóły na temat osiągnięć naszych informatyków.

Program pobrać można klikając tutaj..

 

Nowy plan lekcji

W menu "Plany lekcji" opublikowaliśmy plan zajęć obowiązujący od dnia 9 maja.

Plan zastępstw zobaczyć można klikając tutaj

 

O nas w mediach

W tygodniku Tydzień Trybunalski z dnia 24.02.2011 r. zamieszczono artykuł zatytułowany: "Piotrków: Które szkoły najlepsze?". Nie przywiązujemy dużej wagi do różnorodnych rankingów, jednak u progu procesu rekrutacji warto pochwalić się naszymi osiągnięciami. Zapraszamy do lektury uczniów klas III gimnazjum, jak również młodzież uczącą się w III LO oraz nauczycieli. Z treścią zapoznać się można na stronie epiotrkow.pl - kliknij....

 

Pierwszy dzień wiosny

Tradycyjnie już dzień 21 marca zdecydowanie różnił się od typowego dnia szkolnego. Większość klas I i II "dzień wagarowicza" spędziła w sali gimnastycznej uczestnicząc w widowisku "Show me your talent". W trakcie show klasy lub ich reprezentanci przedstawiali osiągnięcia własne lub swoich kolegów/koleżanek. W ramach konkursu na scenie oglądaliśmy również wystąpienia wokalne i instrumentalne, kabarety, układy taneczne, zawody w jedzeniu hamburgerów i monologi.

Jury konkursu przyznało bardzo cenne nagrody. Klasa II B zyskała 3 dni bez pytania, II A dwa dni, natomiast klasa II E jeden.

Więcej…

 

IX Piotrkowski Zlot Turystyczny

W naszej galerii zamieściliśmy zdjęcia z  IX Piotrkowskiego Zlotu Turystycznego, który odbył się w dniach 25-26.02.2011.

 

Weź udział w konkursie...

Szczegóły na temat konkursu

 

Wyróżnienie dla Kamili Olczyk i Kamila Zaremby

21 marca 2011 r. odbył się etap finałowy oraz rozstrzygnięcie VIII Konkursu wiedzy “Poznaj swój region” organizowanego przez SK PTSM przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 “Ekonomik” w Piotrkowie Tryb. Konkurs miał zasięg wojewódzki i był skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

Więcej…

 

Sukces Damiana i Mileny w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Znakomicie spisali się reprezentanci III Liceum w eliminacjach miejskich XXXIV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".
Zmagania odbyły się 16 marca w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim.
Po opublikowaniu wyników testu okazało się, że I miejsce zajął Damian Bąbel (III D). Na podium znalazła się również Milena Gładysz (II B), która zajęła III miejsce.
Teraz naszych uczniów czeka rywalizacja w eliminacjach powiatowych, które już 30 marca odbędą się w Wolborzu.
Opiekunem naszych uczniów jest mgr Agnieszka Warakomska Mikusek.

 

56 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

19.03.2011 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się  eliminacje miejsko - powiatowe 56 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. III Liceum reprezentowało 7 uczniów. Największe uznanie w oczach jury uzyskały Anna Bodana (II E) i Monika Gabrych (II A), które otrzymały nominację do kolejnego etapu.

Więcej…

 

13,5 litra krwi oddali uczniowie III LO

14 marca 2011 r. pełnoletni uczniowie naszej szkoły oddali 13500 ml krwi. Akcja była konsekwencją wcześniejszego spotkania z p. Mileną Mielczarek z piotrkowskiego oddziału PCK. Tematem prelekcji było honorowe krwiodawstwo.
Młodzież III LO nie pozostała obojętna na potrzeby w tej dziedzinie. Aż 50 uczniów zadeklarowało chęć oddania krwi. Ostatecznie 30 uczniów mogło oddać po 450 ml. Każdy otrzymał legitymację honorowego krwiodawcy oraz słodycze.
Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy, gratulujemy odwagi i zachęcamy do udziału w przyszłym roku.

 

Walentynki w III LO

14.02 2011 r. społeczność III Liceum obchodziła Walentynki. Z tej okazji korytarze zostały przystrojone serduszkami, plakatami i wszystkim tym, co kojarzy się z tym świętem.

Uczniowie mogli skorzystać z poczty walentynkowej.
Święto Zakochanych uświetniło przedstawienie przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod opieką mgr Anny Osińskiej i mgr Karoliny Jaśkowskiej - Druszcz.

Artyści zaprezentowali humorystyczną interpretację popularnego programu telewizyjnego "Randka w ciemno" oraz szeroką rozbudowaną część muzyczną.

Więcej…

 
Statystyka
Użytkowników : 2
Artykułów : 263
Odsłon : 352144
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Sonda
Czy Jesteś za reaktywacją forum?