Dla inwestorów

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =

mapa

Największym atutem Piotrkowa Trybunalskiego jest korzystne położenie w centrum kraju przy usytuowanej wzdłuż zachodniej granicy miasta autostradzie A-1, wzdłuż północnej granicy drodze ekspresowej S-8 oraz skrzyżowaniu ważnych dróg krajowych i międzynarodowych. Dzięki tym połączeniom oraz przebiegającej przez Piotrków Trybunalski jednej z najważniejszych w Polsce linii kolejowej – miasto stało się idealnym miejscem dla inwestycji. Oprócz połączeń drogowych i kolejowych atrakcyjność inwestycyjną miasta zwiększa lokalne lotnisko z 1000 metrowym betonowym pasem startowym dla samolotów kategorii dyspozycyjnej.

 

 

ikeaPIOTRKÓW TRYBUNALSKI TO NOWOCZESNE USŁUGI LOGISTYCZNE

Atrakcyjność inwestycyjna miasta szybko została zauważona przez światowe koncerny logistyczne. W bezpośrednim sąsiedztwie ważnych węzłów komunikacyjnych zainwestował największy dostawca powierzchni magazynowej ProLogis Poland, który w Piotrkowie Trybunalskim wybudował m.in. największe w kraju centrum dystrybucyjne firmy Unilever. Innym inwestorem jest szwedzka IKEA, która zrealizowała centrum dystrybucyjne obsługujące całą Europę Środkowo-Wschodnią. Nowy projekt magazynowy w bezpośrednim sąsiedztwie miasta zrealizował także Kaufland. Zainteresowanie inwestycjami logistycznymi w granicach Piotrkowa Trybunalskiego jest tak duże, że w mieście i jego okolicy powstają jedne z większych w kraju projekty logistyczne: Logistic City Piotrków Distribution Center i P3 Park Piotrków. Każdy z tych projektów to ponad 100ha powierzchni i docelowo około 900 000 m2 nowoczesnej zabudowy magazynowej.

CENTRA LOGISTYCZNE

Logistic City1.Logistic City Piotrków Distribution Center – ponad 100 ha powierzchni, 450.000m2 pod zabudowę – inwestor EMERSON – docelowe zatrudnienie szacowane na około 2.000 osób – miejsce położenia teren miasta Piotrkowa Trybunalskiego bezpośrednie sąsiedztwo drogi ekspresowej S-8, węzeł komunikacyjny autostrady A1 i drogi ekspresowej S-8 w odległości ok. 8km. Projekt jest inwestycją długoterminową. Wartość nakładów inwestycyjnych szacowana jest na  500 mln zł. Dotychczas zrealizowano cztery hale o pow. 42 tys. m2, 6 tys. m2 i 41,6 tys. m2, 41tys. m2. Najemcy: Colep CCL Polska (11 tys. m2), największy europejski producent, wytwarzający na zamówienie innych firm, produkty do higieny osobistej, kosmetyki, produkty do pielęgnacji domu oraz produkty medyczne sprzedawane bez recepty, poziom zatrudnienia -  150 osób; Emerson; sieć sklepów spożywczo-przemysłowych Dino - 24 tys. m2, Erontrans - firma świadcząca usługi  z zakresu transportu, spedycji i logistyki (6,5 tys. m2); Logista Polska Sp. z o.o. (12 tys. m2), Schlecker (8,2 tys. m2), Game Technologies - producent elektronicznej kostki do gry

2.     P3 Park Piotrków - 122ha terenu, ooddano do użytku dwa magazyny o ogólnej pow. 75 tys. m2. Najwięksi najemcy: FM Logistic, Integer Erontrans, Kuehne + Nagel. Miejsce położenia około 1km od północnych granic miasta Piotrkowa Trybunalskiego na terenie Gminy Grabica, bezpośrednie sąsiedztwo drogi krajowej nr 91, w odległości ok. 1 km od drogi ekspresowej S-8 i autostrady A1.  
 

Kaufland3. Centrum Logistyczne „Kaufland” – 27ha powierzchni, 120.000m2 pod zabudowę – inwestor KAUFLAND – docelowe zatrudnienie szacowane na około 600 osób – miejsce położenia około 1km od zachodniej granicy miasta Piotrkowa Trybunalskiego na terenie Gminy Wola Krzysztoporska, bezpośrednie sąsiedztwo drogi ekspresowej S-8, w odległości ok. 1km węzeł komunikacyjny autostrady A1 z drogą ekspresową S-8.


 

 4. Regionalne Centrum Dystrybucji IKEA – 47ha powierzchni, powierzchnia zabudowy - 150.000 m2, przestrzeń składowania - 255.000 m3, wysokość magazynów nawet do 38 metrów – inwestor IKEA – aktualne zatrudnienie szacowane na 265 osób –centrum składa się z nowoczesnych hal magazynowych, a w grudniu 2011 roku oddano do użytku jeden z najnowoczesniejszych w Europie automatyczny magazyn bezobsługowy wysokiego składowania o wysokości 38m i ogólnej powierzchni zabudowy ok. 50.000m2. Miejsce położenia bezpośrednio przy północnej granicy miasta Piotrkowa Trybunalskiego na terenie Gminy Moszczenica, bezpośrednie sąsiedztwo drogi ekspresowej S-8 i drogi krajowej nr 91, węzeł komunikacyjny autostrady A1 i drogi ekspresowej S-8 w odległości ok. 4km.    

Prologis5. ProLogis Park Piotrków – 30ha powierzchni, 109.000m2 pod zabudowę – inwestor PROLOGIS –  najemcy Unilever, Carrefour, Vitakraft – szacowane zatrudnienie około 600 osób. Miejsce położenia teren miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz Gminy Wola Krzysztoporska, bezpośrednie sąsiedztwo węzła komunikacyjnego autostrady A1 i drogi krajowej nr 8. Prologis Park Piotrków II – teren o powierzchni 25 ha, docelowo zaplanowano realizację 6 hal o ogólnej powierzchni zabudowy 125 tys. m2, aktualnie zrealizowano pierwszą o powierzchni 17 tys. m2. Miejsce położenia teren Gminy Wola Krzysztoporska, bezpośrednio przy drodze krajowej nr 8 w odległości ok 3km od węzła komunikacyjnego autostrady A1.

 

PiomaPRZEMYSŁ MASZYNOWY

Przedstawicielami przemysłu maszynowego są firmy: FAMUR S.A. Systemy Transportowe Pioma Oddział w Piotrkowie Trybunalskim - jeden z największych światowych producentów maszyn i urządzeń górniczych, specjalizujący się w systemach transportu ciągłego i przeładunku oraz transportu materiałów i ludzi. Zamet Industry S.A. - lider na rynku przemysłowej produkcji konstrukcji stalowych. Pioma Odlewnia sp. z o.o. - producent odlewów staliwnych i żeliwnych.

PRZEMYSŁ MOTORYZACYJNY
Haering Polska Sp. z o.o. - jeden z największych na świecie zakładów produkcyjnych, wytwarzających precyzyjne części toczone dla branży motoryzacyjnej. W 2005 roku Firma uzyskała zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – Podstrefa Piotrków Trybunalski i została uznana za największego inwestora ŁSSE w tym właśnie roku.  Cooper-Standard Automotive Zakład w Piotrkowie Trybunalskim - producent komponentów dla motoryzacji z gumy i plastiku. Plasimet Sp. j. - producent elementów metalowych z rur, profili i drutu.

PRZEMYSŁ PAPIERNICZY

EMERSON Polska Sp. z o. o. największy w Europie producent papieru komputerowego oraz jeden z czołowych producentów formularzy z nadrukiem. Na rynku polskim Firma zajmuje również pozycję lidera w produkcji rolek kasowych. Firma działa od 1992 roku notując stały wzrost przychodów. Od 2002 roku spółka świadczy profesjonalne usługi w zakresie zarządzania danymi i korespondencją. Spółka dynamicznie rozwija współpracę z zagranicznymi odbiorcami, eksportując towary do krajów Unii Europejskiej i Europy Wschodniej. Jej dalszy rozwój związany jest z inwestycjami w nowoczesne technologie obejmując dynamiczny wzrost usług w zakresie zarządzania danymi i korespondencją oraz poszerzenie oferty produktów, adresowanych zarówno do klientów w Polsce, jak i za granicą.
 

Sulimar PiotrkówPRZEMYSŁ SPOŻYWCZY
SULIMAR Sp. z o.o. – Browar Cornelius - jeden z najdynamiczniej rozwijających się browarów regionalnych w Polsce. Producent wina i napojów energetyzujących, a także ważne centrum dystrybucyjne – partner handlowy producentów wiodących marek piwa, napojów alkoholowych, bezalkoholowych oraz wód mineralnych.
Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy - uruchomiony w Piotrkowie Trybunalskim w 2014 r. W okresie 1 roku powstał tu od podstaw browar z warzelnią o wybiciu 20 hl. i leżakownią o łącznej pojemności 400 hl. Browar wyposażony jest w nowoczesną linię rozlewniczą o wydajności do 2 tys. but./godz. Piwo w browarze rozlewane jest w butelki i kegi.
F.H. NOWALIJKA jest jedną z największych firm branży owocowo – warzywnej. Sprzedaje m.in do firm z Włoch, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii.
Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowo-Handlowe Kandy - nowoczesny zakład przetwórstwa owoców produkujący wyroby dla przemysłu spożywczego, oferujący szeroki asortyment komponentów owocowych i kremowych.

INNE SEKTORY GOSPODARKI

Firma „POLANIK”, działająca od 1966 roku, to producent i dostawca wysokiej klasy sprzętu sportowego, ponad 200 wyrobów w 16 grupach asortymentowych. Sprzęt sprzedawany jest do kilkudziesięciu krajów świata, od Afryki Południowej, poprzez Bliski Wschód, do większość krajów Europy, po Kanadę i Stany Zjednoczone.
W Piotrkowie prężnie działają również firmy zajmujące się usługami z zakresu ochrony osób i mienia oraz utrzymania czystości, nalezą do nich: Przedsiębiorstwo Usługowe „ROKA”, Inwemer Holding, „MUSI”, „CZA-TA Niciak”. Firmy te zatrudniają łącznie ponad 15.000 osób na terenie całego kraju.* autor zdjęć lotniczych (1-6): Michał Szelest