"Plasimet" rozwija skrzydła

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
zdjęcie
Działająca od 2010 roku w naszym mieście firma Plasimet zajmująca się produkcją elementów metalowych dla przemysłu motoryzacyjnego planuje rozszerzenie swojej działalności. Będzie się to wiązać z zatrudnieniem nowych pracowników.
Siedzibę firmy w miniony wtorek (19 kwietnia) odwiedził prezydent Krzysztof Chojniak, który z właścicielami rozmawiał m.in. o zakończonym niedawno procesie nabycia prawa własności działki, na której znajduje się przedsiębiorstwo.

- Stając się właścicielem nieruchomości możemy zrealizować swoje plany rozwoju poprzez m.in. budowę magazynu – opowiadał Andrzej Uziębło, wiceprezes zarządu firmy Plasimet.
- Chcemy zakończyć to jeszcze w tym roku - dodał.
- Wówczas „stary” magazyn przeniesiemy do nowo powstałego budynku, a halę produkcyjną rozszerzymy o zwolnioną powierzchnię – kontynuował Ireneusz Kijas, Prezes Zarządu.

Rozwój firmy wiązał się będzie również z wzrostem zatrudnienia.
- Może ono sięgnąć nawet 20 procent obecnej załogi  - szacuje prezes Kijas.
Jak opowiadali właściciele firma równocześnie planuje inwestycje w innowacyjne rozwiązania, szczególnie w jeszcze większą automatyzację zakładu.

Dzięki rozbudowie i zatrudnieniu nowych pracowników przedsiębiorstwo będzie mogło skorzystać z ulg, jakie kilka lat temu wprowadził piotrkowski samorząd.
– W Piotrkowie funkcjonuje tzw. uchwała „de minimis” zwalniająca przedsiębiorców z płacenia podatku od nieruchomości – przypomniał prezydent Krzysztof Chojniak, który jednocześnie przybliżył założenia programu pomocowego dla firm.
← powrót