Osiedle pnie się w górę!

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
zdjęcie
Od kilkunastu miesięcy prowadzone są wzmożone prace przy budowie osiedla mieszkaniowego we wschodniej części miasta. Bloki stawiają prywatni deweloperzy, a niedługo inwestycje rozpocznie miasto.
Pierwszą z prowadzonych inwestycji jest „Zielona Aleja”, która powstaje przy ul. Broniewskiego. W ramach projektu stanie tutaj kilka bloków, powstaną parkingi, miejsca na sklepy i punkty usługowe.

Pierwszy z budynków „Zielonej Alei” jest już zasiedlany przez lokatorów.
-  W tym bloku pozostało nam kilka ostatnich mieszkań. Z kolei w drugim, który dopiero powstanie, zarezerwowanych jest już połowa lokali – opowiadał podczas spotkania z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem Zbigniew Wilk, piotrkowski deweloper.

Jak opowiadał inwestor „Zielonej Alei” nabywcy lokali podkreślają dogodne usytuowanie tego osiedla.
- Zdecydowaną większość nabywców stanowią ludzie młodzi. Decydują się na osiedlenie w tej części Piotrkowa ze względu na bliskość przedszkola, szkół, ale też terenów zielonych oraz jeziora Bugaj. Takie otoczenie sprzyja spacerom z dziećmi i aktywnej rekreacji – relacjonował rozmowy z klientami Zbigniew Wilk, podkreślając jednocześnie, że uatrakcyjnieniem terenów będzie budowa nowej drogi, która połączy ul. Broniewskiego z ul. Sulejowską.
Jak dodał prezydent oprócz budowy tej ulicy, miasto w przyszłości zmodernizuje również samą ul. Broniewskiego.  

W tym rejonie swoją inwestycję realizuje także drugi deweloper, który przy ul. Wierzejskiej buduje „Klonową Dolinę”. W sąsiedztwie staną również bloki miasta w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Ogłoszono przetarg na budowę dwóch pierwszych budynków, w których zamieszka 67 rodzin.
← powrót