„Nowa Elewacja” w „Budowlance”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
zdjęcie
Wystawa zdjęć przedstawiająca odremontowane elewacje kamienic, laureatów konkursu „Nowa Elewacja", zawędrowała do kolejnej szkoły. Tym razem fotografie można podziwiać w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie.
Wyjątkowa wystawa fotograficzna, przedstawiająca zwycięzców dziewięciu edycji konkursu „Nowa Elewacja”, wędruje od kilku miesięcy po różnych miejscach na terenie miasta. Zwycięskie kamienice można było już podziwiać w instytucjach kulturalnych, centrach handlowych,  a od kilku tygodni pojawia się w placówkach oświatowych.  Po II Liceum Ogólnokształcącym przyszła tym razem kolej na „budowlankę”,  gdzie będzie można ją podziwiać  do 11 grudnia.

Na ekspozycję składa się trzydzieści fotografii ukazujących odrestaurowane kamienice położone w najstarszej części Piotrkowa. Zamysłem jej twórców było uhonorowanie prywatnych właścicieli nieruchomości za poczynione działania, wpływające na poprawę wizerunku nie tylko samych budynków, ale i całego miasta.

Przypominamy, że na przestrzeni 9 lat do konkursu „Nowa Elewacja” wpłynęły łącznie 44 zgłoszenia. Nagrodzono 35 kamienic.
Obecnie trwa jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu. Do końca lutego przyszłego roku będą przyjmowane zgłoszenia kamienic, których remont zakończył się w 2017 roku.
← powrót