Urząd Marszałkowski zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na dofinansowanie działań z zakresu przeciwdziałania cukrzycy wśród osób dorosłych.
27-12-2017

Nowe tereny w PSAG

Piotrkowska Strefa Aktywności Gospodarczej powiększyła się o trzy nowe tereny:
- obszar o powierzchni 3,1847 ha, zlokalizowany przy ul. Sulejowskiej 132a,
- obszar o powierzchni 1,8167 ha, zlokalizowany przy ul. Wierzeje,
- obszar o powierzchni 1,0876 ha, zlokalizowany przy ul. Dalekiej.
Powracamy do formuły możliwości wyboru pomiędzy zakupem działki pod budownictwo jednorodzinne na własność, a nabyciem prawa użytkowania wieczystego.
Trwa dziesiąta jubileuszowa edycja konkursu „Nowa Elewacja” na najładniej odnowioną fasadę kamienicy. Udział mogą wziąć właściciele nieruchomości, którzy do końca grudnia wyremontują swoje budynki i zgłoszą to do Urzędu Miasta.
Wsparcie dla organizacji pozarządowych - to temat najbliższych spotkań z Punktami Informacyjnymi  Funduszy Europejskich. Szkolenia odbędą się 11 grudnia w Łodzi, Bełchatowie, Brzezinach, Łowiczu oraz Sieradzu.
O 5 hektarów powiększyła się Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna w Piotrkowie. W jej skład wszedł teren przy ul. Wronia/Błotnia.
 
Biuro Handlu Zagranicznego funkcjonuje w ramach Departamentu ds. Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, a jego głównym celem jest wsparcie MŚP w prowadzeniu działalności eksportowej.
„Łódzkie kusi wiedzą” to tytuł seminarium, które 8 grudnia odbędzie się w Łodzi. Spotkanie będzie poświęcone Funduszom Europejskim na badania i rozwój oraz partnerstwo publiczno-prywatne.
4 grudnia w piotrkowskim magistracie odbędzie się spotkanie z Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich dotyczące aktualnych konkursów w ramach edukacji przedszkolnej.
Wystawa zdjęć przedstawiająca odremontowane elewacje kamienic, laureatów konkursu „Nowa Elewacja", zawędrowała do kolejnej szkoły. Tym razem fotografie można podziwiać w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie.